anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozbycie sie klientów kupujacych na raty

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

Ja mam pomysl ale moze ktos ma lepszy.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#

Spełniasz warunki dla rat to niestety nie wykluczysz ich.

oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

Teraz na wiekszosci aukcji robimy  wysyłkę tylko za pobraniem wiec skoro klient płaci u kuriera nie moze korzystac z systemu allegro pay

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uchyl rąbka tajemnicy 😁

oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

Teraz na wiekszosci aukcji robimy  wysyłkę tylko za pobraniem wiec skoro klient płaci u kuriera nie moze korzystac z systemu allegro pay

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MONDOMEN Czy aby na pewno w długiej perspektywie będzie to opłacalny ruch? Wątpię.

oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

to jedyny ruch, jesli chcesz uchronic swój produkt przez zniszczeniem. Towar krąży i traci wartość. Znakomita większość klientów kupuje w systemie zapłać później ( co oznacza zazwyczaj, przymierz cyknij fotkę na insta i zwróć ). Nie angażują własnych pieniędzy, więc mają poczucie, że moga kupić wszystko a potem można oddać i znów kupić cos innego i tak towar krąży, tylko kurier zarobi 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MONDOMEN co jest powodem niechęć do rat, mam nadzieję że nie ten ułamek dopłaty ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

zakupoholicy, kupują kompulsywnie, za nic nie płacą, oglądają , przymierzają i oddają i tak w kółko. Jeśli wrócimy do płacenia własnymi pieniędzmi, to zaczną myśleć przed zakupem, zamiast klikać na oślep 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MONDOMEN ale w drugą stronę tracisz, klientów co mają monety do wykorzystania, kupony czy bony podarunkowe 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

wolę stracić ten ułamek klientów i nie tracić dziesiątek roboczogodzin na przywracanie stanu fabrycznego produktom, dziesiątki godzin spędzonych na klepaniu zwrotów. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MONDOMEN testuj, zobaczysz jak to się przełoży na zamówienia, pamiętaj że stracisz też sporo klientów robiących płatność z kart kredytowych itp. są też tacy co nie robią zakupów za pobraniem jak ja wolę zapłacić z góry 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MONDOMEN A jak długo już testujesz? 

oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

jesteśmy w fazie obliczeń kosztów, w tym tygodniu wprowadzimy to na część produktów. Tych najdroższych w zakupie. Trzeba szukać rozwiązań, inaczej ten system wygra. Jest jeszcze jeden spory plus tego rozwiązania, ale to za kilka dni napiszę, bo na razie nie chcę żeby allegro zdjęło ten temat 😉 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Kwestia opłacalności, odchodza zakupocholicy ale dojdą ci, którzy nieodbierą paczek za pobraniem, te przesyłki są droższe i odstąpienie od umowy bardziej boli, bo musisz zwrócić również za przesyłkę do klienta. O ile się nie mylę, udsotępniając tyko pobrania, tracisz opcję Smart, trzeba też sprawdzić. 

oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

SMART jest co raz to droższy dla sprzedających, część kosztów wysyłki można wliczyć w cenę produktu i zrobić darmową dostawę za pobraniem. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@MONDOMEN Tak, ale jak wyłączysz Smarta sprawdź spadek sprzedaży, bo jego obecność w ofertach jest jednym  z czynników wpływających na ich widoczność. 

Strasznie się trzeba nakombinować jak tu ukrócić zwroty, bo nie oszukujmy się, są najbardziej kosztowne, zwłaszcza w dziale mody.

oznacz moderatorów

MONDOMEN
#8 Zapaleniec#

Chińczyki nie mają smarta, a są widoczni na pierwszych stronach. Algorytm pozycjonowania ma wiele czynników. China kopiuje całe oferty , zdjęcia opisy, wrzuca cenę z d**y i według trafności oblegają pierwsze strony. Allegro lobbuje w sprawie TEMU , bo się ich boją, ale sami nic nie robią z MadeinChina pomimo, że jest oczywistym fakt, że ten towar nigdy nie będzie przypominał tego ze zdjęć, ale kaska z prowizji wpada. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

możesz podać jakieś przykłady (oprócz promowanych i sponsorowanych) ofert wysyłanych z chin na pierwszycch stronach? Bo jak szukam w swoim dziale to nie widzę, a nawet sponsorowane są w smart. I Chińczycy też juz są w smarcie, wystarczy że mają cześć towaru w magazynach Allegro, a część dostyłają.  

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Wydaję mi się, że przynajmniej w teorii znalazłem sposób na zwiększenie parametru wysyłka tego samego dnia nawet do 100% (zamykać oferty po godzinie granicznej i ponawiać je po północy i to tylko w dni robocze), ale nie jestem w stanie tego sprawdzić w praktyce bo potrzebuję kasy, a działanie to napewno obniży wpływy. To raczej dla tych co chcą więcej punktów, a mają za dużo zamówień. 

oznacz moderatorów