anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prawa autorskie do zdjęć (brak w katalogu)

Moxi_Shop
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich, Mam problem dotyczący praw autorskich moich zdjęć. W skrócie opiszę sytuację... Ponad 2 lata temu wystawiłam ofertę, tworząc produkt w katalogu. Od 1,5 roku oferta jest jednak od niego odłączona. Niedawno zauważyłam, że kilku sprzedawców wystawiło oferty z moimi zdjęciami oraz treścią. Nie są one jednak połączone z produktem, który niegdyś stworzyłam. Każdy z tych sprzedawców stworzył własny produkt kopiując moje treści, w tym również te, które dodałam do swojej oferty niedawno i nie ma ich w katalogu produktu (autorskie zdjęcie). W związku tym napisałam zgłoszenie do Allegro. Ku mojemu zdziwieniu otrzymałam odpowiedź:


"W ofertach ... sprzedawca wykorzystał opis i zdjęcia z katalogu produktów Allegro.
Na podstawie art. 5.5 wyraziła Pani zgodę na wykorzystanie tych materiałów (“Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl”).
Na tej podstawie został stworzony produkt, z którego wszyscy sprzedawcy mogą korzystać łącząc go ze swoją ofertą."


Szkopuł w tym, że sprzedawcy nie są podłączeni do produktu, który stworzyłam, a części zdjęć nie ma nawet w katalogu tego produktu. Gdy poprosiłam o ponowną weryfikację mojego zgłoszenia, podając powyższe argumenty, otrzymałam następującą odpowiedź:

"Rozumiem, że ta sprawa budzi Pani sprzeciw. Jednocześnie wyjaśniam, że według zasad z momentem wprowadzenia informacji lub danych do treści oferty, Allegro.pl nabywa uprawnienie do korzystania z nich, w szczególności do posługiwania się nimi w dowolny sposób, w każdym czasie i według własnego uznania.
Nie mamy w tym przypadku podstaw do usunięcia oferty."

Dodam, że odpowiedź otrzymałam po kilku minutach, bez jakiejkolwiek analizy i rzeczowej odpowiedzi na moje wątpliwości. Według konsultanta ich narzędzie nie wykryło nieprawidłowości, co ucina jakąkolwiek rozmowę. Sądziłam, że sprzedawcy mają prawo do wykorzystania cudzych materiałów, wyłącznie jeśli ich oferty podłączone są do produktu, z którego te materiały zostały pobrane. Czy nastąpiły jakieś zmiany, według których Allegro faktycznie swobodnie i w nieograniczony sposób udostępnia cudze materiały autorskie?
Jakie są sposoby na odwołanie się od tak absurdalnej, w mojej ocenie odpowiedzi konsultanta. Jeśli faktycznie w w katalogu jakiegoś produktu jest dostępne moje zdjęcie, to i tak zostało ono skradzione z mojej oferty, a następnie być może powielone.

Proszę o pomoc doświadczonych sprzedawców Allegro oraz moderatora.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 to zaczyna mocno pachnieć sądem....bo przytoczony przez Olę przepis na który wasze działy się powołują ( jakkolwiek by on nie był potworkowaty) nie ma tutaj zastosowania...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

znicze-art
#9 Pomysłodawca#

Oby w końcu ktoś się za to zabrał bo mam dosyć swoich zdjęć w innych ofertach

oznacz moderatorów