anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PRAWDZIWY TYTUŁA AUKCJI - KŁOPOTY Z KUPUJĄCYMI.

fsoparts
#8 Zapaleniec#

Witam.

Od jakiegoś czasu ten śmieszny portal aukcyjny tak namieszał z tytułami aukcji, że się w głowie nie mieści...

Już nie jeden raz miałem pytania od kupujących co w końcu jest na sprzedaż, a wszystko przez łączenie produktów. O ile jak ktoś pyta da się wyjaśnić, ale jak ktoś już kupi to jest problem, poniżej sytuacja:

fsoparts_0-1678363249962.png

Aukcja dotyczy 1 sztuki chlapacza do samochodu osobowego (prawidłowy tytuł po prawej stronie), a wyżej nad zdjęciem wyświetla się, że aukcja dotyczy chlapaczy, ale do roweru i to dwóch sztuk....

 

Przedmiot kupił mało ogarnięty klient. Nie przeczytał tytułu aukcji, ani tego co było wyżej jako połączony produkt, a na pewno tego, że ten przedmiot nie jest sprzedawany na komplety tylko na sztuki. Na 100% sugerował się opisem z nad zdjęcia "błotochrony komplet"...

fsoparts_1-1678363405656.png

Towar oczywiście chce zwrócić i teraz nasuwają się pytania:

1. dlaczego my jako sprzedawcy mamy odpowiadać za takie błędy?

2. dlaczego mamy płacić podatek od takich transakcji i bawić się w anulowanie paragonów, korekty faktur itd..

3. czy oddadzą za koszty wysyłki, którymi obciążyli nas - sprzedających....

 

Wg mnie to jest celowa polityka tego portalu...

Powinien się tym zająć jakiś Uokik czy inna tego typu organizacja.

 

Co na ten temat sądzicie?

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

serwis-texas
#21 Demiurg#

@fsoparts 

Od jakiegoś czasu ten śmieszny portal aukcyjny tak namieszał z tytułami aukcji, że się w głowie nie mieści...

Katalog produktów zaczął być tworzony od początku roku 2019 więc ma już 4 lata!

A temat sam w sobie przerobiony na miliony razy.

Patrz taki świeżaczek z dziś jak ciśniemy bekę z oficjalnych kont sprzedażowych Allegro

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produkt%C3%B3w/oto-dlaczego-allegro-nie-powinno-zajmowa%C4...

 

 

oznacz moderatorów

fsoparts
#8 Zapaleniec#

Powiem tak mam dość specyficzny asortyment i bardzo dużo rzeczy nie da się powiązać z katalogiem produktów i co mam wtedy zrobić???

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@fsoparts 

Tylko po cichu 🙂 tak szeptam. Twórz nowe produkty 🙂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-dodac-nowy-produkt-do-katalogu-MRBRxgYWwsV

oznacz moderatorów

fsoparts
#8 Zapaleniec#

Widzę, że kolega ma czasu, aż nadto.... Pozdrawiam.

Tylko nie rozumiem dlaczego tak bronisz tego głupiego rozwiązania...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@fsoparts 

Jeżeli piszesz do mnie to jestem w pracy 🙂

A gdzie to ja bronie?  Ja szydzę!!!!!!!!!!!

Również pozdrawiam

oznacz moderatorów

www_szron_com_pl
#9 Pomysłodawca#

Przypomnę tylko że klient, który widzi ofertę przez oficjalną Aplikację Allegro na telefonie widzi tylko tytuł oferty z tego dziadowskiego katalogu Allegro, nie to co faktycznie wprowadził sprzedawca.

Kilka razy w tygodniu spotykam się z telefonami aby wyjaśnić co ja faktycznie sprzedaję.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

1. dlaczego my jako sprzedawcy mamy odpowiadać za takie błędy?

BO KTOŚ MUSI UTRZYMYWAĆ ALLEGRO  i nie zrobi tego kupujący.

2. dlaczego mamy płacić podatek od takich transakcji i bawić się w anulowanie paragonów, korekty faktur itd..

BO INFORMATYCY ALLEGRO dopiero się uczą ...

3. czy oddadzą za koszty wysyłki, którymi obciążyli nas - sprzedających....

MY SPRZEDAJĄCY jesteśmy ich siłą napędową, motorem i energią, więc trzeba nas wyssać jak torebkę 😉

 

Wracając do katalogu produktów - to największa porażka internetu odkąd sięgam pamięcią do 1998 roku gdy skończyłem informatykę w biznesie przy KUL.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów