anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z aukcją, błąd w opisie - brak kontaktu

handel_GT_Opony
#8 Zapaleniec#

Witam, 

mam problem z aukcją internetową a mianowicie..

Wystawiłem 4 sztuki opon - komplet gdzie cena dotyczyła sztuki.

Natomiast w opisie zrobiłem gafę, tzn:

"Przedmiot aukcji : Opony letnie Hankook Optimo K415

Rozmiar : 195/65r15 91V

DOT : 2909

Bieżnik : 6,40mm wszystkie

Cena dotyczy : Sztuki - Sprzedaję tylko komplet

Aby zakupić komplet proszę wybrać 2 sztuki"

Niestety w zdaniu "Aby zakupić komplet proszę wybrać 2 sztuki" powinna widnieć czwórka zamiast dwójki. 

Pomimo tej pomyłki wyżej zaznaczone jest że cena dotyczy sztuki oraz aukcja składa się z 4 sztuk. 

Niestety zanim zauważyłem pomyłkę zostały zakupione 2 sztuki opon. I tu zaczyna się cały problem.

Kupujący nie odpowiedział na wiadomość email w celu sprostowania, aukcja została opłacona, wykonałem około 15 połączeń na numer kontaktowy wprowadzony przez kupującego 0 odzewu, kolejnego dnia mój numer został zablokowany. Wcześniej wysłałem też SMSa w którym poprosiłem o kontakt w celu sprostowania błędu - 0 odzewu. Dzwoniąc z innego numeru - kontakt jest dostępny, natomiast również nie odpowiada. W wiadomości email zaznaczyłem że w ramach sprostowania jestem w stanie zrobić duży rabat na korzyść kupującego aby tylko pomyślnie rozwiązać problem.

Pisząc do allegro o pomoc dostałem tylko informacje, że napisali do kupującego z prośbą o kontakt. Niestety 0 odzewu. Proszę o jakąś poradę. Dodam że dzisiaj mijał czas na zrealizowanie transakcji i wysłałem 2 sztuki tak jak było opłacone w zamówieniu. Czy na takiej podstawie mogę dostać negatywną ocenę? Do tej pory wszyscy kupujący są zadowoleni z moich usług a mi zależy na tym aby tak pozostało. Bardzo proszę o uwagę w tej sprawie i ewentualne podpowiedzi.

Z góry serdecznie dziękuję.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

@handel_GT_Opony mieszałeś kombinowałeś jak tu wprowadzić w błąd kupujących, a sam się walnąłeś 😄  

Było wystawić oponę - 4 sztuki lub komplet 4 sztuk ( 1 komplet ) i byś nie miał takiego problemu 😄

Te aukcje wprowadzają w błąd, rozumiem że sprzedajesz 4 sztuki za 150 zł ?

4x 235/45r17 97R Triangle SnowLink

________
Κώστας
oznacz moderatorów

handel_GT_Opony
#8 Zapaleniec#

Niestety aby udostępnić kupującym możliwość zakupu za prośrednictwem allegro smart muszę wystawiać cenę za sztukę. Inaczej koszt przesyłki kompletu przewyższy 40 zł. Wcześniej wystawiałem ceny za pary/komplety i nigdy nie miałem problemu z taką sytuacją - aczkolwiek dostawałem zaniżone oceny za koszta wysyłki "jako że jestem SMART - koszta za duże".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@handel_GT_Opony wszystko rozumiem, to nie pisz w tytule i w opisach o kompletach 4 sztukach itp. daj opona i cenę za sztukę i po sprawie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

handel_GT_Opony
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki za podpowiedź.

Co do mojego pytania jak Pan widzi zaistniałą sytuację?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@handel_GT_Opony tu pozostaje czekać na kupującego i mieć nadzieję że zrozumie, ale negatywa można wyłapać, może specjalnie się nie odzywa bo wie że wyłapał błąd i liczy na tanie opony 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@handel_GT_Opony Tu akurat @kostas11 ma racje i nie musisz wystawiać ceny za sztukę, możesz za komplet czy zestaw jeśli masz na myśli 4 sztuki. Też jestem zdania iż to wprowadzanie w błąd kupującego

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

handel_GT_Opony
#8 Zapaleniec#

Tak tylko wysyłka 1 opony to koszt powiedzmy 14 zł
Wystawiając cenę za komplet koszt wysyłki 4 sztuk przewyższy 50 zł gdzie dopuszczalne jest 40 zł aby Allegro Smart był dostępny. 

W momencie gdy wystawiam komplet opon oraz podaję cenę za sztukę umożliwiam kupującym zakupienie np. 2x po 2 sztuki co pozwala na zmieszczenie się w progach umożliwiających skorzystanie ze Smarta.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@handel_GT_Opony 

Ty wystawiasz łamigłowki a nie aukcje 😂

https://allegro.pl/oferta/goodyear-efficientgrip-2x-205-55r16-91-h-10019218617

Na zdjęciu 4 opony, w tytule 2 opony, w parametrach :

Liczba opon w ofercie:
2 szt

i na końcu w opisie : Cena dotyczy : Szt  😂😂

Będziesz miał nieustannie takie problemy jak w tym wątku.

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Cena w okienku dotyczyła kompletu 4 szt, czy kompletu 2 szt?

Jeśli wybierasz komplet i wpisujesz cenę, to jest to cena za cały komplet, a nie za sztukę.

Jeśli kupujący kupił komplet, musisz mu wysłać komplet. Negatywa oczywiście możesz dostać, jeśli się nie wywiążesz z umowy.

oznacz moderatorów

handel_GT_Opony
#8 Zapaleniec#

Cena w okienku dotyczyła sztuki - i w opisie również jest to zaznaczone "Cena dotyczy : Sztuki - Sprzedaję tylko komplet." Natomiast błąd po mojej stronie leży w dolnym wierszu opisu gdzie napisałem "Aby zakupić komplet proszę wybrać 2 sztuki".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@handel_GT_Opony Jeżeli cena dotyczyła 1 sztuki, to nie możesz wymagać zakupu kompletu. Aukcja była nieregulaminowa. Kupujący w taki przypadku może kupić tyle sztuk, ile chce.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@handel_GT_Opony Moim zdaniem powinieneś zgłosić błąd co zrobiłeś i podjąłeś próbę naprawy tego błędu. Nie wysyłałbym zamówienia i anulowałbym go. Następnie oczekiwał na kontakt kupującego, skoro Twój kontakt z kupującym pomimo rób był nieskuteczny.

Nie sądzę, aby kupujący miał podstawy do złego komentarza a Ty jak każdy inny miałeś prawo do pomyłki a na Twoją korzyść jest fakt iż usiłowałeś naprawić błąd, bezskutecznie z winy prawdopodobnie kupującego.

Jednak ostatecznie można rozwiązać problem jak się odniesie do sprzedaży kupujący.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

handel_GT_Opony
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.

Zamówienie zostało już przekazane kurierowi. 

W razie kontaktu w każdej chwili odsyłam pieniądze oraz zamawiam kuriera na mój koszt.

Problem jest tylko taki że kontakt wydaje się niemożliwy.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@handel_GT_Opony, widzę, że po wymianie korespondencji mailowej została podjęta decyzja o wysłaniu do Kupującego prośby o kontakt.

Jednak numer zamówienia, który podałeś w mailu dotyczy zamówienia, którego płatność figuruje jako nieudana. Dopytuję w związku z tym, co pisałeś o ewentualnym "odsyłaniu pieniędzy".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów