anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym- podwójny zwrot środków za zwrócony towar, brak odzewu.

niusiabw
#2 Obserwator#

Jak zwykle Kupujący ma dużo praw i ochronę z każdej strony, Sprzedający natomiast może liczyć sam na siebie. Mam problem z kupującym, zakupił u mnie lodówkę, podczas transportu doszło do uszkodzenia, więc zamówiłam kuriera po odbiór paczki. Oczywiście Dyskusja, przekomarzanie, zwalanie całej winy na Sprzedającego- norma.

Ale do sedna. Doszło do kwestii zwrotu środków, zwrot zlecony przez Allegro, niestety nie było na tyle środków aby się pobrał za pierwszym razem, pracownica ponowiła zwrot na następny dzień, w międzyczasie Kupujący pieklił się żeby zwrócić pieniądze na konto. Nie będąc świadoma że pracownica zleciła zwrot, dokonałam przelewu, czyli suma sumarum zwrot Kupujący otrzymał podwójnie, przez Allegro i bezpośrednim przelewem.

Kiedy się zorientowałam, zadzwoniłam do Kupującego, ten jak tylko usłyszał o co chodzi, zaczął się wykręcać że nie może rozmawiać, żebym zadzwoniła za 10 min, tak też zrobiłam. Odpowiedź była przygotowana, "komornik siadł mi na konto, nie wiem za co i nie wiem kiedy odblokuje środki, dziękuję, do widzenia" i oczywiście telefonu już tego dnia nie odbierał. Wysłałam oficjalnie pismo z prośbą o zwrot. Zadzwoniłam dziś po 10 dniach, i rozmowa była w sumie jeszcze krótsza. Pan w ogóle nie poczuwa się do zwrotu mam wrażenie.

Czy jest możliwość wystawienia opini, kontaktu przez Allegro z Panem Kupującym, skłonić go w jakiś sposób?

Miał ktoś może podobną sytuację z niesfornym Kupującym?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

grubcio2987
#11 Animator#

trzeba było od razu do allegro pisać żeby wstrzymali wypłatę,i nie zwracać uwagi że się piekli powiedzieć że idzie przez allegro finanse i tyle.A możesz też cofnąć przelew ,jeżeli jest taka opcja w Twoim banku tylko traci się na tym troszkę

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@niusiabw Niestety sprzedając na Allegro musisz mieć świadomość że chroniony jest tylko kupujacy. Allegro Ci nie pomoże. Ma tylko środki przymusu wobec Sprzedajacych, nie ma wpływu na Kupujacych. Podejrzewam że dostaniesz odp typu "Sprzedajesz na Allegro ? to wkalkuluj pecha w cenę".

U Ciebie ? Wezwanie do zapłaty, przedsądowe wezwanie do zapłaty z terminem płatności, e-sąd ( to nie są duże koszty)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów