anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z odzyskaniem prowizji

Fan-Technics
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Sprzedałem towar, kupujący zrobił wpłatę.

Towar został odesłany (kupujący odstąpił od umowy)

Nie mogłem zwrócić pieniędzy kupującemu przez portal Allegro (otrzymałem wiadomość że zwrot nie może być zrealizowany) więc dokonałem normalnego przelewu ze swojego banku.

Zgłosiłem zwrot prowizji do Allegro i dostałem odmowę!

Dlaczego?

Jak odzyskać pobraną prowizję?

Pozdrawiam Fan-Technics

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Fan-Technics masz w mailu opcję odwołania się, podeślij potwierdzenie, zmienili teraz zasady i warto się do nich stosować 😞

Nie przyznamy rabatu transakcyjnego, jeśli:

  1. Nie zwróciłeś wpłaty przez Allegro Finanse, mimo że kupujący wybrał tę drogę płatności za zakupy.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/czy-moge-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

Napisz, że po odstąpieniu od umowy jest ona zgodnie z prawem niezawarta, a Allegro zgodnie z regulaminem może pobierać prowizje tylko od zawartych umów. Ponadto niech Ci pokażą w Regulaminie warunek zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse przy ubieganiu się o zwrot prowizji. Nie ma takiego warunku.

To co pokazał @kostas11  to nie jest regulamin. Przy korzystaniu z Allegro, akceptujemy regulamin, a nie zapisy Pomocy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 ale nie piszę nigdzie o regulaminie, a po zatym pomoc to streszczony regulamin i w nim jest to samo co w pomocy 

Część VII. Sprzedający dokonał zwrotu środków z wykorzystaniem “Allegro Finanse”,
________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Pomoc to nie jest streszczenie regulaminu. Zapisy Pomocy nie są wiążące dla użytkowników - wiążący jest tylko regulamin.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
 
Nigdzie w regulaminie nie jest napisane to co w Pomocy, czyli że warunkiem zwrotu prowizji jest zwrot wpłaty przez AF. To nie może być napisane w regulaminie, ponieważ byłoby to sprzeczne z innym punktem regulaminu, zgodnie z którym prowizja jest naliczana w momencie zawarcia umowy. Po odstąpieniu od umowy umowa jest niezawarta, więc zgodnie z regulaminem prowizja nie może być naliczona w takim przypadku. Przeczytaj całe zdanie tego co zacytowałeś - nie oznacza ono, że po zwrocie wpłaty poza AF zwrot prowizji nie może być przyznany.
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeśli dobrze rozumiem, zwrot przez AF jest tylko do automatycznego rozpatrzenia wniosku i nie jest wymogiem, przynajmniej ja to tak rozumiem, opierając się też na swoich zwrotach.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@kostas11,   xyz96 ma rację. Zapisy pomocy, wszelkie artykuły itp, nie są regulaminem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Fan-Technics
#8 Zapaleniec#

Złożyłem wniosek z odwołaniem ale trochę się pospieszyłem i nie wkleiłem załącznika z potwierdzeniem zwrotu wpłaty. Chyba znowu muszę czekać na odmowę i składać ponowne odwołanie:(

Pierwsza taka akcja i od razu pomyłka:(

 

oznacz moderatorów