anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z opłatami dodatkowymi dpd

tekla333
#8 Zapaleniec#

Witam po mc sprzedazy na allegro dobrze mi szło sprzedaż była duza ponad 100 workó 25 kg codziennie w maju nie było tak zle .Niestety 7 czerwca zaczełam dostawac rozliczenie do kazdego worka i zostały naliczane dodoatkowe opłąty do kazdego worka w wysokosci 19,99 zł kwoata urosłą do ponad 6000 tys.Moje pyatnie dlaczego nikt wczesniej nie dał mi znac ze przesyłki sa niestandardowe np przewoznicy skoro kurier twierdził ze paczki sa dobre .

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@tekla333 wszystko masz w regulaminie załącznik 4 !!! każda paczka powyżej 10 kg ma dopłaty a ponad 25 kg to już zdzierstwo, lepiej to nadawać na własnych umowach bo to co ma wynegocjowane allegro to porażka, przewoźnicy odbijają se niskie stawki, dopłatami a niektórzy już powyżej 5 kg doliczają 😞

Chyba tylko poczta nie ma tej dopłaty 🙂

Dopłata do usługi Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup do paczki o wadze powyżej 20 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N38_PUNKTY_NADWAGA_20_31_5
19,99 zł
Dopłata do usługi Allegro Odbiór w Punkcie UPS do paczki o wadze powyżej 20 do 30 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)
UPS_N33_PUNKTY_NADWAGA_20_30
19,99 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tekla333 nie zapoznałeś się z regulaminem przewoźnika , paczka ma mieć kształt prostopadłościanu  ,wszystko inne to niestandard .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

6000 tys - co to za kwota?

Zobacz co robi konkurencja

ostatnio sprawdzałem ceny na allegro i zdziwiło mnie, że towar w workach po 25kg, który w sklepach stacjonarnych kosztuje 20zł na allegro jest z wysyłką po 70-80zł

tak jak napisał @mdrogeria allegro wraz z przewoźnikami stworzyli układ, który kantuje dopłatami sprzedawców

allegro mogło w umowach na swoje dostawy z dopiskiem "allegro" wymóc na przewoźnikach brak dopłat po przyjęciu przesyłki przez kuriera, nie zrobiono tego.

Musisz mieć świadomość, że tutaj @tekla333 każdy czeka na Twój błąd i go wykorzysta, musisz złożyć reklamację do allegro i przewoźnika

oznacz moderatorów

tekla333
#8 Zapaleniec#

Dokładnie po przyjęciu paczki i zakceptowaniu przez kuriera moim zadniem nie powinno sie po mc przysyłac fv zx jakimis dopłatami .Chyba ze ktos przegiął z waga -wiadomo kurier nie będzie wazyl kazdej przy odbiorze.Pytalismy sie kuriera czy takie paczki moga byc i zgadzał sie a teraz 7 czerwca nawet nie rozumiem dlaczego nie 1 czerwca zostajemy od 4 rano za kazda przesyłke obciązeni

 

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

kurier ma zlewkę bo ma płacone za każdą odebraną przesyłkę, a dopłatę doliczają na sortowni po zeskanowaniu paczki

oznacz moderatorów