anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PROBLEM Z URZĘDEM SKARBOWYM

PROFESOR-KRIS
#2 Obserwator#

Cześć wszystkim !

Jeśli ktoś miał podobny problem, albo wie jak go rozwiązać będę wdzięczny i zobowiązany  za wszystkie cenne porady.

Zacznę może od początku. W czerwcu dzwoni do mnie skarbówka, że mam kontrolę i mam przyjechać na wyjaśnienia. Dodam, że wtedy byłem jeszcze na ryczałcie. Babsko (bo tak musze nazwać tą Panią) mówi mi, że dostała zestawienie sprzedaży od allegro za rok 2022 i wyszło jej, że obrót jaki miałem to 236 tysięcy złotych. Obrót jaki mogłem mieć do końca 2022 to max 200 tysięcy. Oczy mi wyszły z orbit. Byłem pewien, że obrót jaki miałem to 189 tysięcy. Nie mogłem się aż o tyle pomylić. Poprosiłem Panią, żeby dała mi na to jakiś dowód - odmówiła. Dopiero po kilku razach proszenia się wysłała mi na maila to zestawienie. Co okazała się, że w tym zestawieniu co ona teoretycznie dostała od allegro jest mnóstwo błędów, np. Produkt za który ktoś zapłacił 40zł jest wpisany jako 200zł. Policzyła jeszcze raz wyszło jej nagle 500 tysięcy. To jest chore!

Później mówiła, że jednak nie jest 500 tysięcy i jakiś błąd. Pytam - skąd tyle wyszło. Ona mi odpowiada wyższym tonem , że co mnie to interesuje, świetnie. 

Napisałem do allegro, że mam taką sytuację. Wysłałem do allegro zestawienie, które dostałem od urzędu skarbowego. Dział ekspercki odpisał, że oni takich zestawień nie generują, i że to ja jako sprzedawca mam obowiązek takie zestawienie do urzędu skarbowego dostarczyć. 

Kolejne liczyła i liczyła te zestawienie swoje. Wychodziło jej różnie XD. Rozumiecie, baba co pracuje w skarbowym za każdym razem wychodzą jej inne wyniki... było to 215 tysięcy, 209 i jak na razie jest 207 i już mówi mi, żebym sobie policzył ile mam zapłacić kary. Z tego co liczę będzie to jakieś 40 tysięcy złotych, za przekroczenie obrotu. 

Dostałem zestawienie sprzedaży typowo od allegro za rok 2022. Ze wszystkich moich kont, Przelewy24, PAYU oraz Pobrania. Wysłałem jej to do urzędu, ale ona nawet nie chce się na to patrzeć. Już to wszystko mnie przerasta, bo sprawa ciągnie się od czerwca.

Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

br.
#21 Demiurg#

@PROFESOR-KRIS   Przy całym szacunku, ale chyba coś pomyliłeś.

To nie ty kontrolujesz US lub Allegro, lecz to US kontroluje ciebie.

Skarbówka może mieś jakieś fikcyjne dane na przykład z donosów i wcale nie musi tych danych ujawniać. To ty masz obowiązek przedstawić  rzetelne dane w zakresie swojej działalności. Czyli musisz ujawnić swoją księgowość swoje zapiski, rejestry.

Od twojego zachowania zależy czy uznają twoje tłumaczenia jako wiarygodne czy uznają cię za kłamcę, oszusta.

Jak na razie to zrzucasz winę na innych, na Allegro, demonstrujesz pogardę do osoby kontrolującej (baba).

Nie widzę dobrego rozwiązania.

ps. Ich nie interesuje zestawienie dostarczone przez Allegro, to nie Allegro jest kontrolowane. Oni czekają na zestawienie twoje, dlatego nie chcą na zestawienie Allegrowe  spojrzeć.

oznacz moderatorów

PROFESOR-KRIS
#2 Obserwator#

Wszystko im podałem, wszystkie dokumenty, które dostarczałem od księgowego. Nie zrzucam winy na allegro. Dodam jeszcze, że Pani powiedziała, że źle prowadzę ewidencję sprzedaży. Księgowy mówi, że wszystko jest okej i nie mam na 100% się czym martwić. Ta Pani nie wie o co chodzi w tych zestawieniach. Zamiast odliczać całościowo zwroty kwoty do klienta to odliczała samą prowizję.

Demonstruję pogardę. Ona sama zwraca się do mnie w sposób nie etyczny dla Urzędnika.

Co mam robić? To jest moje pytanie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Na takie szczegółowe niezgodności nikt ci nie odpowie bo to zależy od szczegółów...  Może brakuje dowodów odesłania pieniędzy do klientów (faktur korygujących)?  Księgowy pewnie wie co mówi, może poproś jego do uczestniczenia w wyjaśnieniach

oznacz moderatorów

PROFESOR-KRIS
#2 Obserwator#

Faktury były wystawiane osobom, które tylko tego chciały. 

Okej, dzięki!

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@PROFESOR-KRIS wiesz, od decyzji urzędu zawsze możesz się odwołać. Dostarcz wszystkie potrzebne dokumenty i nie wdawaj się w przepychanki słowne bo to niczego nie ułatwi. Po prostu czekaj co wyjdzie.

Między ich dokumentacją z niejasnego źródła a Twoją to raczej Twoja będzie się liczyć o ile masz wszystko dobrze.

Z tego co wiem możesz też złożyć skargę do naczelnika na zachowanie pracownicy.

Ja byłem kiedyś o krok od sądowego zakazu prowadzenia działalności przez machlojki byłej księgowej, zaniżała mi zeznania podatkowe bez mojej wiedzy bo nie chciało się jej wszystkich dokumentów zliczać. Musiałem dopłacić zaległy podatek z odsetkami...

Spokój i cierpliwość to podstawa w kontakcie z urzędami.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

poproś allegro o wszystko co możesz dostać

zestawienia sprzedaży

wpłat, zwrotów

spróbuj też takie zestawienia sam wygenerować

 

weź sprawdź kontrolnie z w/w okresu - np: jeden miesiąc - porównaj księgowanie z danymi allegro

Nie Pani z us z tobą je zweryfikuje pozycja po pozycji

 

Twój księgowy się miga od odpowiedzialności - niech skarbówka przyjdzie do niego i sprawdzi dokumenty

 

Jak widzisz urzędnik jest pozbawiony empatii kompletnie nie przejmuje się co znaczą dla Ciebie podawane przez niego kwoty (wyższy podatek)

Jak znam życie urzędniczka wpisuje otrzymane od allegro kwoty do excela

lub eksportuje je robiąc błędy.

 

Zacznij nagrywać wizyty w us

 

@br. syf zacznie się w przyszłym roku - allegro ma obowiązek przekazywać dane o sprzedaży do us - jak one będą prawidłowe będzie miało wpływ na takie sytuacje jak powyżej

 

My też mieliśmy podobną kontrolę kwoty zmieniały jak wyżej - razem z księgową pokazaliśmy w us pani - gdzie się pomyliła wklepując dane do komputera

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

osoby, które nie chciały faktury co otrzymywały? paragon?

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Co masz robić? Idź do PRAWNIKA albo do DORADCY PODATKOWEGO - przypominam że zawód księgowego od 9 lat jest zderegulowany, to oznacza że jak chcesz być księgowym to po prostu nim jesteś, nie są do tego wymagane ŻADNE kompetencje, wykształcenie kierunkowe czy uprawnienia. Wiesz czy Twój księgowy chociaż jakaś rachunkowość skończył? Czy może jest po kursie w necie za pięć stówek? Ludzie, pomocy w sprawach podatkowych szuka się u specjalistów, nie na forum dla użytkowników allegro, zwłaszcza w tak poważnych sprawach. Nie twierdzę, że ktoś bez studiów nie może być dobrym księgowym ale po tym co piszesz to już bym prosił Twojego księgowego o numer polisy OC. 

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

Bank który masz podpięty pod allegro wysyła ci co miesiąć -Zestawienie z historią operacji za okres: 2023-09-01 do 2023-09-30 -i to jest twój obrót w skali miesiąca   a  nie wydruki z allegro gdzie są prowizje rózne dopłaty trudno się połapac jaki masz  utarg tylko wydruki z 12 mies bankowe dawają twoje obroty

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@darwik-firma  "jaki masz utarg tylko wydruki z 12 mies bankowe dawają twoje obroty"

Niekoniecznie, bo przelewy mogą być  wcześniejsze lub opóźnione a dla skarbówki jest ważna data sprzedaży, data faktury.  A dla Allegro najwazniejsza  jest data kliknięcia "Kup teraz"

Właśnie z tego mogą powstać rozbieżności.

Bez księgowego nie razbieriosz...

oznacz moderatorów