anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkty się nie sprzedają

Client:36153609
#7 Wielbiciel#

Witam jestem początkującym sprzedawcą (z innego konta) i nie sprzedałam jeszcze zadnych produktow jestem smart , ceny mam tak same jak konkurencja , nie jestem super sprzedawcą . Proszę o pomoc  co zrobić próbowałam promowanie elastyczne nie dało to żadnego zysku ponieważ dalej nic się nie sprzedało. Spędzam nad tym duzo czasu i juz brak mi pomysłow... Czytam o alllegro ads ? Ktoś to stosował ? Prosze o odpowiedz co moge zrobic ,aby zaczac sprzedawać , będe bardzo wdzieczna.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

xyz96
#21 Demiurg#

Zobacz na Allegro co się sprzedaje, co sprzedają inni, wystaw taki sam asortyment w taki sam sposób i będziesz sprzedawać, cudów nie ma. Nie pchaj kasy w promowanie, to ma bardzo niewielki sens.  Nie da się sprzedawać tego, na co nie ma popytu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 nie pisz bzdur, nie sprzedajesz na Allegro i nic na ten temat nie wiesz.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:36153609 nie możesz być Smart, jeżeli nie sprzedałaś jeszcze żadnego produktu. Żeby w swoich ofertach mieć Smart trzeba spełnic szereg warunków, między innymi trzeba mieć 5 pozytywnych ocen od kupujących. Może warto na początek obniżyć ceny i zainwestować właśnie w AdsExpress. Po wydaniu 150 zł na adsa dostaniesz bonus 300 zł do wykorzystania na dalszą promocję Ads.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:36153609 Spróbuj na początek sprzedać trochę asortymentu po niższych cenach aby zdobyć trochę klientów i opinii ,to ważne bo klienci szukają takich sprzedawców którzy już są polecani przez innych .Staraj się wprowadzać produkty które się dobrze sprzedają u innych sprzedawców .Szanuj klienta a zbierzesz szybko opinie .po których będziesz bardziej wiarygodny .Możesz też spróbować na początek powystawiać trochę pozycji w licytacji ,to przyciąga sporo klientów.

oznacz moderatorów

Client:36153609
#7 Wielbiciel#

Niestety nie moge po nizszych cenach poniewaz hurtownia z ktorej biore przekazała po jakich najnizszych cenach mozemy sprzedawac czyli mam to sama cene jak konkurencja i nic nie moge z tym zrobic

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:36153609 w takim razie spróbuj z adsem, tylko w ten sposób możesz dotrzeć do klientów. 150 zł to nie majątek, a jeżeli masz sporą konkurencję, to musisz zainwestować w reklamę. Samo się nie sprzeda.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:36153609 Rozumiem ale możesz spróbować sprzedać trochę innych przedmiotów z poza tych którymi zamierzasz sprzedawać później np. jakieś rzeczy używane lub coś co masz a nie jest ci już potrzebne ,ważne aby zrobić dobre wrażenie i zdobyć trochę komentarzy potrzebnych by tu zaistnieć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:36153609 Nie bierz z żadnych hurtowni, to błąd. Oni też zarabiają na Tobie. Bierz od producenta, tak jak hurtownie biorą 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 a producent to nie zarabia? Co ty za bzdury pleciesz.  Od producenta towar całymi paletami bierze hurtownik, a od hurtownika detalista. Tak wygląda łańcuch pokarmowy w handlu. To, że hurtownicy z Allegro sprzedają towar w detalu konsumentom, to tylko świadczy o tym, że nie radzą sobie na rynku hurtowym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ale głupoty, myślenie z innej epoki, kategoriami drobnego straganiarza z Allegro. Schemat utrwalony w pamięci i powtarzany bezmyślnie. Właśnie dlatego niektórzy sprzedawcy się duszą, męczą i nie potrafią rozwinąć skrzydeł.

Najlepiej to bierzcie od półhurtownika, który bierze od hurtownika, a ten bierze od producenta 🙂

Pośredników trzeba umieć pomijać 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 pofatygowałaś się żeby przeczytać wpis @Client:36153609? Nie każdy, tak jak ty,  jest potężną handlarką zardzewiałą stalą nierdzewną. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak chcesz komuś doradzić, to najpierw się zastanów co i komu radzisz. 😏

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  @konto zamknięte  oboje/obie macie po częsci racje.

@xyz96 "Pośredników trzeba umieć pomijać." To prawda lecz wielu producentów zwłaszcza dużych nie chce handlować z drobnym detalem i albo od razu odsyła do hurtowni albo tez daje ceny z cennika podczas gdy u dystrybutora nie dośc że cena wyjsciowa taka sama to jeszcze czasem można jakiś zupełnie niezły rabat wytargować i tutaj racje ma @konto zamknięte  że lepiej brac od pośrednika.

Wielu producentów juz ma gotowe łańcychy odbiorców i nie chce tego ruszac z dwóch powodów: nie rusza sie czegoś co sie sprawdza a po drugie nie denerwuje sie kontrahentów już sprawdzonych i takich którzy płacą terminowo po to by pozyskać kontrahenta z nikąd który może za pół roku już nie bedzie kupował.

Tak naprawde to jesli producent ma sprawdzonych dysytrybutorów to nawet inna hurtownie nie dostanie dobrych warunków dystrybucji od tego producenta na danym terenie.

Wiec to prawda że lepiej czasem pomijać pośredników ale nie zawsze jest to możliwe bardzo czesto nieekonomiczne. Znów zbyt wiele czynników .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ dokładnie. Producent ma ustawionych odbiorców i nie zależy mu na zdobywaniu nowych, bo to burzy mu już pewien schemat pracy. Ja się z tym zetknąłem ostatnio wielokrotnie.

Dodatkowo maja umowy na wyłączność i nie chcą konfliktować się z dużymi hurtowniami, które mogą być niezadowolone, że jakiś tam sklepik bierze sobie towar bezpośrednio u producenta, z pominięciem hurtowni.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ masz rację, ja to wiem, ale chodzi o pytanie zadane przez @Client:36153609 . Z treści wynika, że prawdopodobnie sprzedaje w dropie, nie ma nawet możliwości manewrowania cenami. Radę, żeby brać towar od producentów można w tym przypadku o kant tyłka potłuc. 😁 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ależ znajomość rynku i zasad, ależ uległość, ależ podatność na schematy, żadnej inicjatywy, żadnych działań niekonwencjonalnych. Nic dziwnego, że potem handlujemy na Allegro paczuszkami po kilka złotych, które mają wszyscy inni tak samo myślący, w tej samej cenie 🙂

Jak się pójdzie oficjalnie do producenta, przez biuro i sekretarkę, poczeka w kolejce jak wszyscy,  to tak było jest i będzie 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 a jak się nie czekało w kolejce, jak wszyscy  to teraz pozostało pisanie „niekonwencjonalnych” porad na forum. 😂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nich każdy liczy swoje, co tam ma i co mu pozostało, ja nie narzekam 😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Cóż ludzi myślących "nieszablonowo" sa pełne więzienia. A ja osobiście sobie cenię spokój. Mam z czego utrzymac rodzine , niczego nie brakuje, place podatki i nie musze na forach ukrywać ani nicków ani tego co robie.Jeśli cos robie/radze wypowiadam sie to sie pod tym podpisuje.  Ja osobiście lubie patrzeć w lustro przy goleniu. Nie wszyscy musza patrzeć w lustro 😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 tak byłoby najlepiej, ale te czasy się skończyły. Producenci nie chcą sprzedawać drobnym sklepom. Wolą wszystko puścić do hurtowni, nawet w niższej cenie niż ja bym zapłacił u nich. Przerabiałem ten temat nie raz. Spotkałem się z takimi sytuacjami, że producent proponował mi wyższą cenę swojego produktu, niż współpracująca z nim hurtownia.

Wielokrotnie kontaktowałem się z krajowymi dystrybutorami jakiegoś produktu, za każdym razem spławiano mnie i kierowano do regionalnej hurtowni, która współpracuje z dystrybutorem lub producentem.

Najlepiej byłoby samemu importować, wtedy jest gwarancja pominięcia szeregu pośredników.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów