anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja a zdjęcia innych

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

Witam, pytanie do specjalistów Allegro znających się na produktyzacji. Wystawiając produkt, przez BL łączę go po numerze EAN z innymi (Oszczędza mi to czas na uzupełnianiu parametrów) następnie muszę wejść na aukcje allegro i sprawdzić czy system nie pobrał cudzych zdjęć do mojej aukcji. Czy jest możliwość nie pobierania zdjęć od innych osób? Co robię nie tak???

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ookazjepl  

Napisz jeszcze 3 razy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

A znasz odpowiedź?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ookazjepl Z mojego doświadczenia (bo reguł nie znam 😞) to gdy w danej kategorii EAN nie jest obowiązkowy to jego podanie w ofercie nie blokuje połączenia z już istniejącym w bazie produktem, który "bardzo pasuje do twojej oferty". To nie cudze zdjęcia są pobierane do twojej oferty. To twoje zdjęcia są dodawane do istniejącego, stworzonego przez kogoś innego produktu.

Tak to widzę, ale jak zaznaczyłem na początku, rzeczywistych reguł nie udało mi się ustalić.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Cześć @ookazjepl

obecnie zdjęcia z Katalogu możesz pobrać do swojej oferty wystawiając ją z pliku lub API. Jeśli korzystasz z BL to zdjęcia rzeczywiście będą wpadać do oferty o ile nie wykorzystasz wszystkich wolnych slotów w galerii (16 dla konta firmowego). Zgodnie z procesem zdjęcia z Katalogu są pobierane w drugiej kolejności i nie nadpisują obrazów dodanych do galerii. Gdy wyślesz kompletną galerię oferty, nie pobierzesz zdjęć z Katalogu. 

Czy można to wyłączyć? Nie, ale przekażę sugestię zmiany dla tej opcji. 

oznacz moderatorów

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

@k_owczarek1  Czyli wykonując np. 5 zdjęć produktów mogę dodać 11 białych pól tak, żeby zablokować możliwość pobrania do mojej oferty nie moich zdjęć?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 W związku z twoją bardzo interesującą i rzeczową odpowiedzią w tym wątku, mam pytanie: czy to co tu przedstawiłaś (może też inne równie ważne informacje) jest gdzieś dostępne dla użytkowników?

A może to wiedza tajemna i tylko uchyliłaś rąbka?

Myślę że wielu, tak jak moi współpracownicy tracą godziny pracy nad rozszyfrowywaniem jak to działa. A tu proszę, po prostu jest "limit wolnych slotów w galerii".

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 czytam i nie wierzę

to są chyba jakieś jaja

sprzedawca wystawia produkt wy mu dodajecie jakieś zdjęcia bez jego wiedzy

kto odpowiada prawnie przed konsumentem za taką ofertę?

jak w ofercie wystawię produkt z widocznymi uszkodzeniami lub inaczej zapakowanego czy tez innej wersji towaru, a allegro dostawi zdjęcia

towaru nowego lub nieprawidłowego - awantura gotowa

 

@xyz96 czytałeś to i nie grzmisz?

to są jakieś kpiny

@k_owczarek1 producenci często pod tym samym eanem sprzedają różne wersje towaru

oznaczone ver2 ver2 i itp

ale tego już allegro nie ogarnia

oznacz moderatorów

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

@k_owczarek1  

Wraca ponownie temat obcych zdjęć. Przerobiliśmy naszą aplikację i wgrywamy do Baselinkera zdjęcia poniższej aukcji. W BL widnieją następujące zdjęcia: 1 katalogowe 8 naszych oraz 7 białych pól. Co widzimy na Allegro. 1 Katalogowe 8 naszych 1 Białe tło oraz 5 zdjęć dodanych przez was. Proszę o informację dlaczego nie uzupełniają się pozostałe miejsca białymi tłami, chodzi o to, że wasz skrypt rozpoznaje białe tło czy taki sam adres? Dużo ludzi ma dosyć tego, że są dodawane obce zdjęcia.

Poniżej moja aukcja z nie moimi zdjęciami.

https://allegro.pl/oferta/prostownica-remington-keratin-therapy-s8590-10819704265

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Cześć !

@ookazjepl @annas14-firma @RED 

Wracam z wieściami. W odpowiedzi na Wasze sugestie zmieniliśmy działanie mechanizmu dodawania zdjęć z Katalogu do ofert przy wystawianiu przez proste API oraz plik. Teraz, gdy wrzucicie min. 1 zdjęcie do oferty nie będziemy dorzucać zdjęć z naszej bazy. Więcej info znajdziecie tutaj: https://developer.allegro.pl/news/

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jesteście elastyczni, a to coś nowego. 👌

oznacz moderatorów

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziekujemy to nam bardzo ułatwi prace !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@ookazjepl @TATLOK 

Jesteśmy elastyczni, ale żeby udało się coś zdziałać potrzebujemy konkretów i przede wszystkim skali problemu. 

Tutaj się udało, także jeśli macie jeszcze jakieś sugestie (nie te dotyczące wyłączenia produktyzacji) to chętnie się im przyjrzymy.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@k_owczarek1 

Mam jedno dla działu piercing.

Czy moglibyście wywalić z sugerowanej waszej nazwy ROZMIARY?

Teraz jest tak, że podobne produkty są powiązane, ale wasza nazwa wprowadza w błąd pod względem rozmiarów. np tu:

2021-07-14.png

Nazwa Wasza: 

SS316L hinged BCR 1,2x9 kulka 4mm

 

produkt sprzedany rzeczywisty to:

SS316L hinged BCR 1,2x7 kulka 3mm

 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@TATLOK podaj proszę id/ ścieżkę kategorii lub id oferty. 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@k_owczarek1 Numer oferty: 10211597078 Nr kategorii 257527 I powiem, że cały piercing tak wygląda u wszystkich sprzedawców, jeden wielki bajzel.

Albo opierać się tylko na parametrach (cechach ofert ale musiał by ten wasz system uwzględniać je wszystkie ,zarówno grubość jak i długość czy średnicę)

oznacz moderatorów