anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PRODUKTYZACJA, EAN, KATEGORIE

the-foe
#12 Orędownik#

Kiedy Allegro w końcu przestanie blokować przypisania aukcji do produktu w różnych kategoriach? Jest to skrajnie niemądre. System nie ma feedbacka, ze coś jest nie tak, jeśli ten pierwszy powiąże EAN do produktu w złej kategorii. np:

https://allegro.pl/listing?string=5906197480432

żaden nie jest przypisany, bo jakiś geniusz jako pierwszy dopisał łącznik do kategorii gniazdo a system Allegro teraz uznaje, ze łącznik ma być gniazdem i koniec!

Nie przejmowałbym się tym za bardzo, ale zeszły mi ze stanu inne łączniki krzywkowe i ostał się tylko ten, a do 31 sierpnia w DEDYKOWANEJ kategorii mam mieć 15% przypisań. Pozostaje mi tylko wystawienie tego samego produktu w błędnej kategorii by go przypisać!

Jak już pisałem, prostym rozwiązaniem jest możliwość przypisania tego samego EAN z różnych kategorii do tego samego produktu, tym bardziej, że sa produkty kombinowane jak to (jednoczenie łącznik i gniazdo):

https://allegro.pl/listing?string=5906197483525

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@the-foe, rozwiązaniem w tej sytuacji jest utworzenie zbioru kategorii podobnych dla danego katalogu produktu w naszej bazie. Dzięki temu połączysz oferty z katalogiem produktu w wielu kategoriach, nie tylko w jednej.

Czy możesz podać kod EAN dla danego produktu wraz ze ścieżką kategorii, która ma zostać dodana do zbioru kategorii podobnych dla tego produktu? Przekażę sugestię do odpowiedniego działu. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Nie wiem o czym Pani pisze, problem jest prosty jak drut: produkt o kodzie EAN 5906197480432 ma błędnie przypisną kategorię, zupełnie z brudnego palca, nie to, ze jest ona podobna, bo nie jest - łącznik i gniazdo to są zupełnie dwie różne kategorie produktu. Ale to jest problem systemowy, który stanie się dopiero dokuczliwy jak Wasze żądania co do przypisywan osiagną 100%. Obecnie nie jest to technicznie niemozliwe, ze względu na dużą ilość zupełnie bezsensownych przypisań i trzeba będzie część na nowo wystawiać by osiagnąć coraz wyższe pułapy, kosztem już wykonaniem roboty dotyczącej wielowariantowości (bo tu jest wymóg by były w tej samej kategorii)

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@the-foe System nie jest do tego przygotowany i dopuszcza zmianę przypisania oferty do innej kategorii niż ta do jakiej jest powiązany z tą ofertą produkt.

Po wykonaniu przez Allegro przeniesienia moich ofert z kategorii pozostałe do nowo utworzonych kategorii, musiałem zgłaszać błędy w produktach polegające na przeniesieniu produktu do kategorii w których są oferty tych produktów.

Zbliżanie się do celu "100% produktyzacji" spowoduje że produktów będzie więcej niż ofert.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@the-foe, w takim razie poproszę o wskazanie, gdzie według Ciebie powinien znaleźć się ten produkt (w jakiej konkretnie kategorii).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@the-foe, produkt został przeniesiony. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów