anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - wielosztuki

StrefaKlockow
#8 Zapaleniec#

Cześć,

 

mam duży problem z produktyzacją. Mianowicie produkt jest podpinany pod taki sam produkt, ale w różnych wariantach ilościowych. Przykład w zdjęciu na dole - ja sprzedaję jedną sztukę, a połączyło mi z tytułem, gdzie ktoś sprzedaje 8 sztuk, zapewne w cenie odpowiednio wyższej. Rozumiem, że jest opcja "zgłoś błąd", jednak nie jest to błąd, bo ktoś ma prawo sprzedawać więcej sztuk, jednak taka informacja nie powinna być wyświetlana w tytule tylko parametrach, bo tutaj wprowadza to w błąd. Ciężko jest zapanować nad każdym produktem, gdy wystawionych mam 19 tysięcy elementów - bo to klocki LEGO. 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby każdy mógł tworzyć swój wariant produktu, to znaczy ktoś tworzy produkt z 8 sztukami, a ja z jedną. Nie rozumiem więc dlaczego nie można tworzyć nowych produktów, tylko wymagane jest podłączenie do istniejących.

 

produktyzacja.png

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@StrefaKlockow Cześć. Oczywiście, że możesz stworzyć nowy produkt w Katalogu z jedną sztuką produktu — a nawet powinieneś, skoro sprzedajesz jedną sztukę. W tym celu potrzebujesz jednak indywidualnego kodu EAN. 

oznacz moderatorów

StrefaKlockow
#8 Zapaleniec#

Indywidualnego kodu EAN, czy 30 000 indywidualnych kodów EAN? Bo tyle mamy różnych klocków lego na magazynie, część z nich jest wyprzedana i aukcji w tej chwili mamy ponad 19 000.   

W TEJ KATEGORII NIE JEST WYMAGANY KOD EAN.

Dodatkowo każdy z naszych produktów ma już w waszym katalogu kilkadziesiąt wariantów tego samego produktu, czy tak ciężko żeby system stworzył np. 79 produkt nasz, zamiast losowo go dopasowywać do 78 innych produktów?

Na allegro w moim asortymencie jest opcja " połącz z katalogiem"

Zaznaczamy sobie 500 produktów, klikamy połącz z katalogiem.

Parametry są poprawne, klikamy następny i następny, cieszymy się na koniec że produktów ubywa i zostały poprawnie połączone z katalogiem, w żadnym momencie przy łączeniu nie mamy wpływu na to w co zostaną produkty połączone.

W kolejnych dniach dowiadujemy się od klientów, że nasze produkty mają niejasne nazwy, bo łącznie ich narzędziem allegro działa losowo i przypisuje inne kolory, inne ilości sztuk, lub przy używanych klockach piszę NOWY. Gdzie tu sens?

Mówimy kategorii Lego - pojedyncze elementy. Wartość każdej z aukcji oscyluje  w większości między 1zł a 1,50 zł. Taki sens ma ta kategoria, że sprzedawane są tam klocki POJEDYNCZE.

Może uda się podpowiedzieć lepszy sposób?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@StrefaKlockow obecnie oferta, którą podałeś na zrzucie jest połączona z produktem w nazwie którego nie pojawia się ilość sztuk. 
Parametry identyfikujące to Marka, Seria i Numer produktu, więc może zdarzyć się tak, że pojedyncza oferta zostanie połączona z ofertami w których sprzedający oferują więcej sztuk, ale w tym przypadku zostało to już poprawione, bo w nazwie ta ilość nie musi się pojawiać. 
Czy masz przykład innej oferty, w której taki problem wciąż jest widoczny?  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

StrefaKlockow
#8 Zapaleniec#

11.JPG13.JPG23.JPG

oznacz moderatorów

StrefaKlockow
#8 Zapaleniec#

I analogicznie setki naszych ofert 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@StrefaKlockow dziękuję! W takiej sytuacji możecie zgłosić błędy w tych produktach i zaproponować inne nazwy. Rozumiem, że ze względu na ilość produktów może to być wyzwanie, więc proponuję stworzyć tabelkę, w której podacie ID produktów oraz propozycję nowej nazwy i przesłać ją za pomocą formularza do Doradców. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów