anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program do obserwacji cen konkurencji

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Mam pytanie. Jaki polecacie program do obserwacji cen konkurencji oraz czy na Allegro jest to legalne?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wilczekstepowy korzystając z Allegro Analytics możesz porównać się z konkurencją, czyli porównać trend sprzedaży oraz wysokości cen w wybranym zakresie dla Twojego konta oraz w całym Allegro, a także sprawdzić swoją pozycję w rankingu danej kategorii i zobaczyć ilu masz konkurentów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

A jest taka opcja, aby automatycznie zmieniać cenę produktu do ceny konkurencji? Tzn. aby robił to automat, gdy konkurencja, powiedzmy obniży cenę o 2 procent.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dla mnie osobiście bez sensu , funkcje oferowane przez allegro są wystarczające .

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

A jest taka opcja, aby automatycznie zmieniać cenę produktu do ceny konkurencji? Tzn. aby robił to automat, gdy konkurencja, powiedzmy obniży cenę o kilka procent?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Wilczekstepowy a jak konkurencja też odpali taki program to co bez Waszej wiedzy, będzie system obniżał do zera ? przecież w handlu nie chodzi o obniżanie i tyranie za miskę ryżu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#12 Orędownik#

@kostas11 Niestety wielu sprzedawców wciąż uważa ze kupujących mogą przyciągnąć WYŁĄCZNIE najniższe ceny 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Health___Beauty  bo w 85% tak jest. drugim czynnikiem jest czas dostawy ale przy "przewidywanym przez allegro" czasie dostawy tu lepiej nie ryzykować i zrobić sobie zapas.

Natomiast zakladając że mam do kupienia konkretną rzecz dajmy na to garnek firmy XXX . Srednia cena tego garnka to 120 zł . Zagladam na allegro wpisuje numer katalogowy bądz nazwe garnka i widze : najtaniej od  99, kolejne ceny to 100 101,102 zł itd ( czasem sie różnią o grosz) . Jeśli sprawdze dwie najtańsze oferty i sprzedawca nie ma złych komentarzy to wytłumacz mi czemu za ten sam garnek miałbym płacić 102 zł czy 110 czy wiecej jeśłi moge go kupic za 99zł ? z darmową dostawą i proklienckim podejsciem allegro ?

Mało tego jedna z firm wykupuje reklame na ten produkt dajmy na to ADS . Klikam w reklame wchodząc z zupełnie innej strony ale na stronie gdzie sprzedawca oferuje garnek w cenie 115zł ( bo musi pokryć koszty reklamy) widze że inny sprzedawca ma ten prdukt w cenie 99 zł - wiec sprawdzam opinie o sprzedawcy i kupuje gdzie taniej. Produktyzacja allegro nam zafundowała free ADS .

A popatrz sobie na oferty popularnych produktów sprzedawanych po kilkaset sztuk miesięcznie. Przy sortowaniu najtaniej od 3-4 pierwsze oferty mają najwieksza sprzedaż. NIżej jest jeszcze kilka ofert od firm które mieszają z cenami ciągle je podnosząc i opuszczając. A jeśli ktoś ma stałą cene na poziomie wyższym o 5-10% od najtanszej - nie sprzedaje wcale albo minimalnie

Wiec oczywiście ze kupujący decyduje sie na zakup u danego sprzedawcy w 85% ze względu na niską cene i w 10% ze względu na jakośc obslugi  pozostałe 5% to reklama która generalnie w ostatnim czasie w ogóle sie nie zwraca.

My nie korzystamy nawet z darmowych wyróżnień. Biorąc pod uwage że prowizja jest wówczas +50 lub +75% to wyróżnienia nie są wcale takie darmowe. W zamian za to staramy sie dawać klientom jak najniższe ceny. I póki co takie podejscie u nas sprawdza sie

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Na Allegro tak właśnie jest.

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

To konkurencja właśnie odpaliła taki program.

oznacz moderatorów