anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących - zakup pojazdu

aga8844
#7 Wielbiciel#

Chcę kupić pojazd za ponad 10.000 zł. Sprzedawca zaoferował transakcję w ramach allegro, dla mojego bezpieczeństwa. Dostałam e-mail z danymi gdzie i co wpłacić, nr transakcji, że niby pieniądze będą bezpieczne i dopiero po potwierdzeniu że wszystko ok - pójdą do sprzedającego.

Czy tak faktycznie jest?? Gdzie mogę sprawdzić, że podany nr konta to allegro a nie nr sprzedawcy, albo potwierdzić, że taka transakcja faktycznie została zarejestrowana?? Mail od 

allegro-powiadomienie@pl-platnosc.eu
 
Witamy w Allegro Program Ochrony Kupujących!
 
 
W wolnej chwili zapoznaj się z poniższymi informacjami, a dowiesz się jak możesz w bezpieczny sposób sfinalizować transakcję korzystające Allegro Program Ochrony Kupujących.
 
 
JAK TO DZIAŁA?
 
 
 1.Kupujący i Sprzedający akceptują warunki oraz cenę sprzedaży;
 2.Sprzedający przesyła Allegro dane dotyczące transakcji;
 3.Allegro akceptuje transakcję i oferuje Kupującemu zabezpieczenie zakupu;
 4.Kupujący przesyła zapłatę na regionalne konto bankowe Allegro. Po zaksięgowaniu wpłaty oraz zweryfikowaniu jej przez Allegro,ładowarka zostaje dostarczona Kupującemu;
 5.Kupujący otrzymuje ładowarka i ma 5 dni na jego sprawdzenie. Jeśli ładowarka jest zgodny z opisem i Kupujący go zaakceptuje, zapłata zostaje wysłana do Sprzedającego. W przypadku gdy Kupujący nie jest zadowolony z zakupionego towaru, gwarantujemy zwrot 100% kosztów. Ładowarka zostaje zwrócona do Sprzedającego na jego koszt. Całkowita kwota poniesiona przez Kupującego zostaje mu natychmiast zwrócona (w tym koszty przelewu).
 
Za kwotę 37.000,00 PLN Sprzedawca "AN...... " decyduje się sprzedać i dostarczyć Kupującemu "Grzegorz G..." na adres .......1, 05-620 Błędów, Woj. Mazowieckie, Polska - poniższa ładowarka:
Model, Typ: Weidemann 1280 PLUS
Rok produkcji: 2013
Przebieg, godzin: 464 mtg
Moc: 24,6 kW (33 KM)
Nr seryjny (nadwozia): 3019803
 
Instrukcje dotyczące płatności:
 
 
Płatność za powyższą transakcję należy dokonać poprzez przelew bankowy na regionalne konto bankowe Allegro. Allegro zabezpieczą płatność do czasu otrzymania, sprawdzenia i zaakceptowania ładowarką przez Kupującego. W przeciwnym razie Allegro zwróci przelaną kwotę Kupującemu.
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@aga8844 wałek 😞 

@_HolaOla_ kolejny przypadek z podszywaniem się pod Was 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aga8844 To typowy przekręt, nic nie wpłacaj. Program Ochrony Kupujących nie obejmuje pojazdów - samochodów. Na Allegro nie kupuje się samochodów, to tylko ogłoszenia.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@aga8844 Już sama domena z której przyszedł ten mejl (czyli pl-platnosc.eu) powinna włączyć Ci czerwoną lampkę i doprowadzić do wniosku, że to przekręt😏
Co do numeru konta, to może spróbować sprawdzić je tutaj https://jakitobank.pl/ (jeśli ktoś użył - bądź nadal używa - go do przekrętów, to jest szansa, że ktoś inny zostawił na ten temat komentarz).

PS Oczywiście nie klikałaś w żaden link z mejla?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

I ta piękna polszczyzna 🙂

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

aga8844
#7 Wielbiciel#

W nic nie klikałam, od początku to było jakieś nie jasne. Bankowy nr konta nie miał żadnych komentarzy

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aga8844 Ta wiadomość oczywiście nie pochodzi od nas, dlatego będę wdzięczna za przesłanie jej na adres phishing@allegro.pl. Z góry bardzo dziękuję! 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@aga8844 Zdaje się że wczoraj się ktoś na niego już złapał, chyba ten sam sprzęt Ładowarka Kramer 380 co Ty chcesz kupić i podobna metoda oszustwa.

Możecie pomóc zgłaszając na policje jeśli macie kontakt z nim, to może poprzedni kupiec odzyska kasę o ile to ten sam oszust i ten sam sprzęt 😉

Zobacz: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/co-zrobi%C4%87-gdy-sprzedaj%C4%85cy-nie-d...

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ZibiK30 Nie, ona chce kupić Weidemann 1280 PLUS 🙂 Ale się wyjaśniło o co chodziło w tamtym wątku.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@aga8844 Oszustwo na 10000000%

Gdzie znalazłaś ofertę tej ładowarki? Na Allegro czy w jakimś serwisie ogłoszeniowym?

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Walek na 100%😉 oszusci robia sie coraz bardziej pomyslowi😉

oznacz moderatorów

Client:39029541
#1 Nowicjusz#

znalazłem ładowarkę na marketplacefacebook wszystko wyglądało elegancko. sprawdziłem dane sprzedającego w rejestrze działalności gospodarczej i on tam figurował, płatność chciał realizować po przez allegro ale ja skontaktowałem się z konsultantem allegro bo chciałem się upewnić czy numer transakcji jest w ich ewidencji. I całe szczęście bo bym dał się oszukać. Oszuści są coraz sprytniejsi, z pozoru wszystko wygląda dobrze, ale w rzeczywistości tak nie jest. korespondencję ze sprzedającym wysłałem na phishing@allegro.pl 

oznacz moderatorów