anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc Allegro - Ogólnie muszę napisać, że mam przechlapane jako sprzedający

MAMY ROZWIĄZANIE!
DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

W sierpniu 2022 r. wystawialiśmy produkt na allegro, którego chcieliśmy się pozbyć z naszej oferty. Był to produkt wyprzedażowy, do którego nie chcieliśmy więcej wracać po pozbyciu się z magazynu. Przez to cena była o wiele niższa niż cena rynkowa. Kupujący kupił produkt i wybrał opcję za pobraniem. Myślelismy, że wszystko jest ok, ale tydzień temu (minęło pół roku) wniósł spór, że nie otrzymał produktu. Byłą to przesyłka allegro kurier inpost pobranie.

I teraz mam przechlapane. Ja wiem, że paczka wyszła, nie mam jej na magazynie. Ale inpost kasuje numery listów przewozowych po pewnym czasie i nie umiem udowodnić klientowi, że paczkę wysłalismy. Nie wiemy co się dalej działo, czy odebrał, czy ona do nas wróciła. Mało tego, jeśli obecnie musiałbym kupić ten produkt, aby wysłąć klientowi to byłbym stratny około 50% ceny, bo produkt bardzo podrożał przez ten czas.

Co mogę zrobić? Czy Allegro może pomóc i uzyskać od inpostu ten numer przesyłki allegro inpost? Jeśli kupujący nie oznaczy dyskusji jako zakończonej to stracę tytuł Super Sprzedawcy. Szkoda, że jako sprzedający nie mogę nawet w sporze poprosić o pomoc Allegro, może to tylko kupujący. Ogólnie jestem na przegranej pozycji, a kupujący może o wiele więcej.

Proszę o pomoc co robić? Chciałbym wybrnąć z tej sytuacji z twarzą, ale nie pozwolić się dać naciągnąć.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DogsPassion Cześć! Czy możesz podać mi numer tego zamówienia? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@DogsPassion Możesz sprawdzić, czy za dane zamówienie wpłynęła płatność. Skoro była za pobraniem, to chyba kasa trafia prosto na konto, prawda? Sprawdź w raportach bankowych płatności na daną kwotę w okolicach tego zamówienia. 🙂

oznacz moderatorów
DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Jest to rozwiązanie o ile płatności "allegro inpost kurier pobranie" przychjodzą pojedynczo lub w tytułach przelewów będę mógł to namierzyć. Sprawdziłem tylko tyle, że paczka od nas wyszła, ale czy się zgubiła, czy wróciła, czy zostałą odebrana - do tego muszę dojść. Dziękuję i już szukam tej płatności.

oznacz moderatorów
DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Znalazłem, kwota za pobranie pwłynęła 7 dni później, czyli klient odebrał tę przesyłkę. Wkleję w dyskusji screen z banku. Chciał naciągnąć na kolejny produkt w niższej cenie, albo zapomniał.

oznacz moderatorów