anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prosze o uniewaznienie tranzakcji i zwrot wplat kupujacym

bazarpulawypl
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam problem z wybraniem wpłaty od Kupującego z konta Allegro. System żąda ode mnie dodatkowych danych i skanów dokumentów, pomimo że konto które było wskazane funkcjonuje w połączeniu z moim nickiem na Allegro od wielu lat. Tak więc zaprzestaję wystawiania czegokolwiek na Allegro bo nie mam zamiaru nic więcej podawać ponadto co już oświadczyłem przy pierwszej rejestracji .
Poinformowałem Kupującego o tych trudnościach i chciałem zwrócić mu jego wpłatę z z powrotem ale system odmawia. Proszę Allegro zatem o unieważnienie transakcji i zwrot wpłaty Kupującemu ponieważ sprzedaż nie może być zrealizowana do końca z powodu braku dostępu do przelanych srodków .

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@bazarpulawypl a które konto masz do aktywacji Pauy czy Przelewy24 ???

Na przelewy24 nie trzeba nic wysyłać chyba że jesteś spółka, wystarczy przelew 1,01 zł i wypełnić formularz https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wlaczyc-usluge-przelewy2...

Payu 

Jeśli chcesz aktywować i wypłacić pieniądze z PayU, przejdź do zakładki Ustawienia wypłat i kliknij link, który się wyświetli.

Następnie uzupełnij niezbędne dane:

  • wpisz swoje dane i numer swojego rachunku bankowego - musisz być właścicielem lub współwłaścicielem rachunku, który podajesz
  • ustal sposób i terminy wypłat,
  • wybierz, jakie powiadomienia dotyczące wypłat chcesz otrzymywać.

Gdy uzupełnisz powyższe dane, kliknij przycisk [aktywuj wypłaty]. W ten sposób przejdziesz do ostatniego kroku - przelewu weryfikacyjnego. Aby aktywacja usługi PayU przebiegła prawidłowo, przelew na kwotę 1,01 zł wykonaj z rachunku podanego wcześniej w formularzu. Przelew służy potwierdzeniu Twoich danych, a jego kwota wróci na Twoje konto po weryfikacji.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bazarpulawypl
#8 Zapaleniec#

Tylko aby aktywować konto Przelewy 24 WCZEŚNIEJ trzeba mieć aktywowane PayU .

 

oznacz moderatorów

bazarpulawypl
#8 Zapaleniec#

to nie działa....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bazarpulawypl Tak, aby wypłacić środki z Twojego konta na Allegro, musisz aktywować usługę PayU w Allegro Finanse, ale zawsze potrzebne są do tego niezbędne dokumenty. W sprawie tej transakcji tutaj niestety nie będę w stanie Ci pomóc, dlatego proszę o kontakt z nami przez formularz Pomocy Allegro, który jest dostępny tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

uważaj

Jak Ci  Kupujący założy dyskusję to admin allegro zablokuje ci konto twierdząc że masz dostęp do środków

ja załatwiłem sprawę bez dokumentów tylko jakimś formularzem, które przysłało mi  Allegro

ale musiałem ostro dyskutować mailowo

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bazarpulawypl należy pamiętać, że dane konta Allegro i tego do wypłat muszą być identyczne. Widzę, że dostałeś od nas wiadomość:

Zrzut ekranu 2020-03-31 o 11.19.08.png

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów