anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja mnie wykonczy

TopkKable
#8 Zapaleniec#

Witam czy ktoś z Was ma pomysł i mógłby podpowiedzieć jak obniżyć prowizje od sprzedaży w kategorii Akcesoria GSM

od wprowadzenie dodtakowej opłaty za wysyłke przestaje mi się to opłacać

oto przykład

Klient kupuje na aukcji promowanej kabel za 8,99 i dodatkowo wybiera paczkomat za 8,99

Do tej pory prowizjia wynosiła 1,62 (12%+6%) teraz muszę zapłacić 3,24!!!! ( 18% od 17,98)

Doliczając koszty promowania 19 zł na 10 dni to mi wychodzi na stracie 😞

niestety ja mamm tylko takie anie produkty i chyba bede musiał zrezygnować

 

PROSZĘ POMÓŻCIE

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Odpowiedź allegro będzie zawsze taka sama: Twórz zestawy lub konstruuj oferty tak, żeby kupujący dobierali więcej Twoich produktów dobijając do Smarta

🙂

oznacz moderatorów

e-szczoteczki
#9 Pomysłodawca#

Witam czy ktoś z Was ma pomysł i mógłby podpowiedzieć jak obniżyć prowizje od sprzedaży w kategorii Akcesoria GSM

 

Dużo jem i mam duży brzuch.... co zrobić żeby schudnąć... zmień nawyki żywieniowe. Oczywiste acz najtrudniejsze. 😉

 

Twórz zestawy lub konstruuj oferty tak, żeby kupujący dobierali więcej Twoich produktów dobijając do Smarta

 

Chyba że Allegro w smarcie obciąży cię kosztem wysyłki bo "system tak policzy" ;).

 

Na logike, płacisz 19 pln za promowanie żeby płacić 15% od kosztów wysyłki i towaru. Przy towarze za 10 pln to się nie ma prawa opłacać sprzedającemu... Allegro się opłaca ale oni chyba nie do końca widzą coś poza własnym interesem tutaj. 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

jeszcze można dodać logotyp na liście ofert w promocyjnej cenie 1000 zł, 🤣

Trzeba dźwigać ceny w górę bo podzielimy los bohatera artykuły "Sprzedawałem dużo na allegro i zbankrutowałem"

oznacz moderatorów

e-szczoteczki
#9 Pomysłodawca#

Logotyp to jest podstawa, jeszcze walisz taki produkt do strefy okazji i dajesz drugi klientowi gratis ;). A... i oczywiście reklamujesz... na każdej stronie 😉

 

Oczywiście nie zapominajmy ze w cenie jest vat a sprzedawca operuje w obszarze netto bo reszta nie jest jego. Także jak sprzedajesz towar w cenie netto 7pln to koszty sprzedaży wliczając pakowanie, obsługę jakości sprzedaży, koszty księgowe, to wszystko razem przekracza wartość towaru. Nawet jak byś powietrze sprzedawał za 7-9 pln to byś na tym tracił 😉

 

 

Nikt nie liczy tego że czas poświęcasz na to czy tamto.. Zatrudnij ludków, zapłać im pensje i patrz jak pląsają bezsensu wokół pomysłów allegro. Ciągłe zmiany w rest, w kategoriach, produkty obowiązkowe, metody wysyłki w smarcie, prowizje i zamotany sposób ich doliczania i to żeby daleko nie szukać za ostatnie dwa miesiące... wtedy się okaże że koszt sprzedaży tutaj jest wiele wiele większy niż prowizja jaką płacisz. I to się poprostu nie kalkuluje.

 

Dlatego jak kolega pyta co zrobić żeby się opłacało sprzedawać kabelek za 8.99 to są dwie drogi. Albo niech poszerzy ofertę o diamenty i dodaje kabelek do diamentów albo niech szuka miejsca gdzie prowizja go nie zje.

oznacz moderatorów

TopkKable
#8 Zapaleniec#

no fajnie ale jak kupujący nie ma smarta to i zestaw mi nie pomoze bo i tak pobiora opłatę 😞

wiem że rozłoży się na wiecej rzeczy ale zestaw - to też musze obniżyć cenę 😞

 

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

Tak czy inaczej trzeba podnieść ceny o koszt prowizji za przesyłkę do KAŻDEGO produktu poniżej 50zł. Niestety bez tego można dopłacić do interesu nie mówiąc już o kosztach stałych typu pracownik czy leasing.

Zawsze się zastanawiałem jak wy **piiip**i tzw. przewalacze towaru na tym wychodzicie. Marża na poziomie 18%, allegro zabiera 10-15% w zależności od kategorii i jeszcze nie widzę bankrutów.

 

A nie... kilku już mogę wymienić 🙂 ale nie tutaj. Zresztą zawsze się znajdzie debil, który myśli, że zawojuje rynek niskimi cenami a potem płacze.

oznacz moderatorów