anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja naliczona ponownie

CyberHouse
#7 Wielbiciel#

Witam, dostałem taką wiadomość "Dzień dobry,

kontaktuję się z Państwem w sprawie ponownego naliczenia prowizji do transakcji, które naruszała art. 2.9b Regulaminu Allegro.

Poniżej przesyłam transakcję, dla której niezasadnie przyznaliśmy rabat transakcyjny w automatycznym procesie rozpatrywania wniosku. Prowizję do tej transakcji naliczyliśmy dziś ponownie, ponieważ miała ona charakter czynności prawnych dla pozoru." Zaczynając przygodę ze sprzedażą allegro testowałem jak to wygląda w zakładkach "zamówienia od kupujących" itp. dostałem blokadę konta i udało się ściągnąć  rabaty transakcyjne zostały mi przyznane po czym po paru miesiąc ponownie naliczone. I allegro uparcie stoi przy swojej decyzji i nie pozwala mi zgłosić reklamacji mówiąc że nie przyzna rabatu transakcyjnego. Te zakupy nawet nie były opłacone 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

komis-bell
#21 Demiurg#

Ty się lepiej ciesz, że Ci nie zablokowali konta na stałe 🙂

Zakupu u siebie samego są zabronione, nawet na próbę. 

oznacz moderatorów

CyberHouse
#7 Wielbiciel#

Mam się cieszyć że naliczyli mi prowizje za coś co nawet nie było opłacone i nie mogę zawrzeć umowy z samym sobą

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CyberHouse a gdzie masz w regulaminie że zwrot prowizji zawsze się należy ? 

  1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy Sprzedający zawarł umowę sprzedaży a Transakcja nie naruszała Regulaminu Allegro, Spółka może przyznać Sprzedającemu w bieżącym okresie rozliczeniowym rabat transakcyjny na świadczenie usług w ramach danego Marketplace.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

CyberHouse
#7 Wielbiciel#

Jak prowizja została naliczona jak zakupy w ogóle nie został opłacony. Nie uważasz to za nadużycie? @kostas11 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CyberHouse a co ma do tego zapłata ? Allegro jako pośrednik zapewnia Ci narzędzia do sprzedaży, reklamuje portal, utrzymuje serwery, pracowników a to kosztuje, było się nie bawić wszystko jest zgodnie z regulaminem, na przyszłość się nie baw 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@CyberHouse Nie, z tego nie. 

Tylko z tego, że Ci nie zablokowali konta bo to poważne naruszenie regulaminu. Dla Allegro takie działanie może być odbierane jako próba nabicia sobie zamówień i komentarzy. 

Na przyszłość - trzeba poprosić kogoś znajomego z niepowiązanym kontem o zakup ‚testowy’ wtedy problemu nie ma. 

oznacz moderatorów

CyberHouse
#7 Wielbiciel#

Rozumiem wszystko, ale naliczanie prowizji za nie opłacony zakup nie powinno mieć miejsca.

oznacz moderatorów