anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki dla osób fizycznych NOWY PODATEK ALLEGRO i nierówne zasady

szrek76
#8 Zapaleniec#

To jest jakiś żart ze strony Allegro Sprzedający nie mają żadnych już praw i jeszcze maja płacić prowizję od niezarobionych pieniędzy to jest bezprawne. Ja jako osoba fizyczna wyciągająca szpargały z domu nie mam możliwości skorzystania ze Smart wysyłka kosztuje kurierem 15,80 więc ja muszę zapłacić za kuriera  i jeszcze dołożyć do sprzedaży prowizję od pieniędzy których nie zarobiłem do każdej wysyłki w aukcji 10% To nie jest prowizja od sprzedaży tylko dopłata do wysyłki dla Allegro nowy podatek. Już teraz sprzedający nic nie może kupujący może nie zapłacić za aukcję ja muszę czekać tydzień aż allegro rozliczy płatność wystąpić o zwrot prowizji i dopiero ponownie wystawić przedmiot na aukcje Kupujący nie ma żadnej sankcji za licytacje i niewpłacenie pieniędzy, tylko kupujący ma możliwość otworzenia sprawy w Allegro, tylko kupujący może wystawić komentarz, tylko kupujący może robić co chce - nie płacić i nie ma sankcji a to my płacimy Allegro i bez nas Allegro nie zarobi jedyne wyjście to zbojkotować Allegro na miesiąc wtedy coś się może zmieni Żaden portal nie nalicza prowizji od kosztów wysyłki **piiip**, AliEkspres itd TYLKO Allegro i żaden nie gnębi tak sprzedających jak Allegro - co my tu jeszcze robimy?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

podnieś cenę wysyłki o prowizję , temat już mocno wałkowany 

oznacz moderatorów

szrek76
#8 Zapaleniec#

To nie jest rozwiązanie:) Napiszę do UOKIK zobaczymy co z tym zrobią. To przecież przenoszenie na konsumenta opłat za wysyłkę i nierówna konkurencja konsumentów/osób fizycznych z przedsiębiorcami którzy maja smarta

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@szrek76 smarta możesz mieć nie jest tylko dla firm 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@szrek76 Co do Allegro masz, rację niestety ☹️ Co do innych - niekoniecznie. Pewien portal na E też pobiera prowizję od kosztów wysyłki - wyjątek : Niemcy - gdzie tamtejszy UOKIK się nie zgodził 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

szrek76
#8 Zapaleniec#

Rozmowe z pracownikiem Allegro argument - zmiana została wprowadzona 

Dzień dobry. Tu Natalia [edycja]. W czym mogę pomóc?10:03 AM

Witam dlaczego mam płacić prowizję od niezarobionych pieniędzy to jest bezprawne. Ja jako osoba fizyczna wyciągająca szpargały z domu nie mam możliwości skorzystania ze Smart wysyłka kosztuje kurierem 15,80 więc ja muszę zapłacić za kuriera  i jeszcze dołożyć do sprzedaży prowizję od pieniędzy których nie zarobiłem do każdej wysyłki w aukcji 10% Sprzedałem pudełko za 2zł prowizji zapłaciłem 2,20 To nie jest prowizja od sprzedaży tylko dopłata do wysyłki i sprzedający jest stratny10:07 AM

to jest decyzja biznesowa

taką decyzję podjęła firma

poza tym klienci zwracają uwagę na koszt dostawy i częściej wybierają te oferty, w których nie muszą płacić za dostarczenie zakupów,10:08 AM

ale przecież to bezprawne bo nazywa się prowizja od sprzedaży a kwota wysyłki nie jest kwotą sprzedaży dla osób fizycznych10:08 AM

nie ma prawnych przeciwskazań. Platformy typu **piiip** lub **piiip** już dawno wprowadziły takie rozwiązanie10:09 AM

No właśnie nie jestem na **piiip** i nigdy nie płaciłem jako osoba fizyczna od kosztów wysyłki po drugie ja nie mam możliwości skorzystać ze smart a wysyłki allegro z ustalonymi kosztami też podlegają prowizji więc jest to wymuszanie bo ja nie moge wysyłać za darmo10:11 AM

Panie Arturze, tak jak już napisałam zmiana została już wprowadzona i jest to decyzja bzinesowa10:11 AM

czyli rozumiem że jedyne wyjście żeby nie dopłacać do biznesu Allegro na swoją niekorzyść to p prostu zamknąć konto i u was nie wystawiać?10:12 AM

Ja tego nie napisałam10:13 AM

No ale nie macie żadnych rozwiązań problemu płacenia wyższej prowizji niż cena sprzedaży sprzedający nic nie może ja dopiero teraz się dowiedziałem o takiej prowizji samo wysyłanie maili bez możliwości akceptacji lub nie nie rozwiązuje problemu jedyne wyjście to zerwać z wami współpracę i poczekać aż pan od decyzji biznesowych zmądrzeje:)10:15 AM

O zmianie informowaliśmy już w styczniu10:15 AM

ok tylko to nie zmienia faktu że za sprzedaż poniżej 40zł nikt nie może zaoferować darmowej wysyłki i to uderza w tych najbiedniejszych a to niesprawiedliwe 10:19 AM

Rozumiem Pana stanowisko, jednakże zmiana została już wprowadzona

🙂 po prostu mają gdzieś sprzedających

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

To ich podwórko i ich zabawki , albo Ci odpowiadają , albo nie . Nie ma przymusu 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@szrek76 A teraz postaw się na jej miejscu ( Pani Natalii ) - musisz bronić przegranej sprawy. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza gdy zdajesz sobie z tego sprawę. Ty też musisz czytać między wierszami - nie oferujesz darmowej wysyłki to ....dopowiedz sobie sam. Nie, nie popieram allegro ale tak to niestety wygląda 😐

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie, nie popieram allegro ale tak to niestety wygląda 

mdrogeria_0-1592901466227.png

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Prowizja od przesyłki jest po to, żeby "zachęcić" do wprowadzania smartów.

Problem w tym, że jeżeli ktoś kupi przedmiot ze smartem z wysyłką kurierem, to i tak płacisz WIĘCEJ niż prowizja za koszt przesyłki (4zł). Za inpost dostajesz 8zł, resztę pokrywasz z własnej kieszeni jako "rabat dla kupującego". Jaki rabat, skoro oni i tak nie płacą za wysyłkę? 🤣 

Wystarczyło napisać: "resztę pokrywasz jako zwrot naszej inwestycji w smart"...

Wiem, wiem... róbcie zestawy i takie tam...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wszystko się zgadza , nie pochwalam posunięć allegro w tej mierze , ale z pustego i Salomon nie naleje , a smart , programy , promocje , marketing ,pracownicy , obsługa medialna  itp itd ... kosztują . Allegro szuka kasy tak jak my 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Z drugiej strony, jeżeli allegro uważa, że zawyżamy koszty przesyłek kurierskich, niech dogadają się z naszymi brokerami czy bezpośrednio z przewoźnikami i wprowadzą integrację, gdzie sprawdzą sobie zakup usługi 🙂

Nic skomplikowanego, w cennikach dostawy allegro niech wprowadzą sobie maksymalną kwotę do wpisania jaką mamy w cenniku brokera i tyle.

Wiem, koszty opakowania, obsługi, itp. ale tutaj tego nie wytłumaczysz 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

po mojemu zawyżanie kosztów wysyłki to przesłość , konkurencja wymusiła już określony standard . myślę ,że jest to przykrywka do wprowadzenia nowej prowizji 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Każdy dolicza koszty prowizji, koszty prowizji od wysyłki, koszty promowania, w cenę towaru. Dlatego ten towar staje się coraz droższy i taniej jest kupić np. badziewny zestaw narzędzi na lokalnym bazarze. I jeśli taki handlarz przyjeżdża co tydzień na ten bazar to mamy nawet pewien rodzaj gwarancji a na allegro nie!!!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

na takie uklady nie ma rady

oznacz moderatorów