anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki

VdR6224
#7 Wielbiciel#

ja bym chciał  się dowiedzieć w temacie prowizji od dostaw, gdzie Allegro samo wynegocjowało ceny w INPOST, gdzie koszt paczkomatu w menadżerze paczek - paczkomat allegro - to koszt 8,99 zł i od tego Państwo chcecie pobierać prowizję? od własnych wynegocjowanych cen ?

od teraz każdy sprzedający będzie starał się w koszty dostaw wliczyć prowizję która czasami będzie wyższa ze względu na wyróżnienie(?) to w jaki sposób Państwo chcecie wpłynąć na obniżenie kosztów dostaw ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Hrabia-Moll
#7 Wielbiciel#

Pomysł prowizji od kosztów przesyłki jest kolejnym wydzieraniem pieniędzy od Sprzedających na allegro. W efekcie spowoduje to podniesienie kosztów wysyłki i wliczenie Waszej prowizji w te koszty. Nie każdy przedmiot jest możliwy do wysłania przez allegro smart. Jak np mam wysłać zderzak o długości 180cm, szerokości 50cm i głębokości 60cm? Niewiele firm kurierskich zajmuje się wysyłką takich gabarytów. Albo przesyłki na palecie? 

Dodatkowo, jeśli udostępniam opcję przesyłki allegro smart a Kupujący mimo to wybierze inny rodzaj przesyłki to czy nadal będzie liczona prowizja od kosztów wysyłki? Byłoby to co najmniej dziwne gdyż ja jako Sprzedający zrobiłem wszystko aby obniżyć koszty wysyłki.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

według serwisu nie zrobiłeś wszystkiego w celu obniżenia kosztów wysyłek, bo najlepiej byłoby jakbyś sam z własnej woli wysyłał za darmo. I po problemie, niestety takie rady ma dla nas allegro w kwestii tej prowizji. Jak nie chcecie jej płacić to zróbcie gratisowe wysyłki 🙂 jaka dobra rada 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów