anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja od kosztów wysyłki

interszafa
#10 Popularyzator#

Czy ktoś kompetentny wyjaśni mi, czy fakt, że mam włączoną wysyłkę allegro smart zwolni mnie z płacenia prowizji od kosztów wysyłki ?

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

czyli od towaru plus koszt wysyłki od np clienta 222444555

oznacz moderatorów

TzOk
#8 Zapaleniec#

Z jednej strony rozumiem to działanie, z drugiej jakby podana motywacja była prawdziwa to prowizja dotyczyłaby tylko kosztów przesyłki ponad próg cennikowy firmy kurierskiej... zbyt skomplikowane - ok, to przynajmniej nie pobierać prowizji od przesyłek realizowanych za pośrednictwem Allegro InPost/Paczka w RUCHu - przecież wtedy Allegro "wie" ile klient wpłacił za przesyłkę, a ile sprzedawca faktycznie za nią zapłacił. Nie ma możliwości aby sprzedawca sobie coś "dorobił" na zawyżonym koszcie przesyłki.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TzOkA ja w dalszym ciągu uważam to za nieuczciwe ... taśma pakowa, folia strech czy koperty to rosną na drzewach? Jak mam wliczyć koszt sztywnej koperty ( 2PN) w cenę proporczyka za 3 PLN?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie mam ten sam problem bo czy pakuje jedno pioro /za 4zl/czy 30  odpowiednie pudełko tekturowe robione na zamówienie kosztuje 5zl Dla mnie jest to koniec bo piór o długości 1m nie wyśle paczkomatem . Cen też nie podniósł bo Chiny mają za pół ceny. 

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Ja mam dokładnie tak samo. Drobnica dostanie najbardziej. bo drogie formy nawet nie zauważą różnicy

 

oznacz moderatorów

TommyToys
#8 Zapaleniec#

Allegro bierze przykład z A....n. "Głównym i najważniejszym kosztem związanym ze sprzedażą na A....n jest prowizja, którą A.....n pobiera od sprzedawcy za każde zamówienie. Prowizja w większości kategorii wynosi 15% i jest liczona od całości zamówienia, więc razem z ewentualnymi kosztami wysyłki."

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

Allegro jeszcze nigdy samo nie wpadło na jakikolwiek pomysł , cała ich "polityka" sprowadza się do zżynania wszystkiego od dwóch A+E , po prostu póki będą czuć się monopolistą to sprzedawców będą traktować jak przygłupie owce do strzyżenia a nie partnerów w biznesie 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Odpowiedź Allegro w sprawie naliczania kosztów na przykładzie:

"Prowizja naliczona zostanie następująco:
przy sprzedaży 10 szt. po 1 zł, przy prowizji 6% i kosztach wysyłki 8,99 zł.
Prowizję w wysokości 6% naliczymy od sumy wartości jednostkowego przedmiotu + kosztów przesyłki, która przypada na ten przedmiot.

Czyli wyliczam tę sumę: 1 zł (wartość przedmiotu) + 0,89 (8,99 zł podzielone na 10 szt.), to daje nam 1,89 zł.
Liczę 6% od 1,89 zł - czyli: 0,11 zł. Jest to prowizja poniżej minimalnej, czyli 0,25 zł. Tym samym od każdej sztuki naliczona zostanie prowizja minimalna 0,25 zł, co przy 10 szt. da prowizję 2,50 zł."

Czyli dla moich aukcji o wartości do ok. 3 zł nic się nie zmieni w kosztach. 

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

A jeśli ktoś kupi 1 przedmiot za 1zł,  i przesyłce 8,99zł wówczas przy prowizji 10% zapłaci 25gr +90gr czyli razem 1,15 czyli do sprzedaży dołoży 15gr bo tak może się zdarzyć.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

W myśl tego, co mi napisali z Allegro, to liczymy 1zł+8,99zł=9,99zł od tego Twoja prowizja 10% = 1zł. Tak czy owak Jest MASAKRA!!!!! 

Ja już dziś wyłączyłam Kurier Wieczór DHL za 12,24zł. W SMARTcie tego nie ma, a płacić extra 12,24*6-15% to w d... niech sobie wsadzą taką formę wysyłki Allegro... 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Dlatego w innym wątku Społeczności Allegro zamieściłam kwestię włączenia nam możliwości ustawienia minimalnej kwoty zakupów. Jeśli ustawimy sobie, że Klient może u nas kupić np. za min 10zł (łączna suma zakupów), to ten koszt wysyłki już jakoś lepiej się rozłoży. 

Bo póki będziemy pozwalali na zakup za 1zł, to dla nas wszystkich jest to dokładanie z własnej kieszeni do biznesu... 

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Oczywiscie że tak za szybko policzyłem

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

a jak kupi 1 przedmiotem?

i dlaczego ty masz zapłacić 6% a ja 12% ?

taka prowizje mam w swojej kategorii

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

W całej tej sytuacji największym problemem jest to że 1 sprzedawca od tych samych kosztów wysyłki zapłaci 6% prowizji a drugi 12%. To jest naprawdę nieuczciwe.

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

szczerze wątpię albo ci rzekomi moderatorzy g..ó....o wiedzą bo nie odpowiadają na te inne pytania, po za tym jesteś szczęściarzem my wpłacimy 12 i 15%

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Co z tego , że od wysyłki Smart nie będzie prowizji skoro Allegro zapowiedziało też , że od marca będzie finansować tylko część przesyłki w ramach SMART. Za Allegro Kurier zapłaci 8 zł, za Allegro Pocztex Kurier 48- 6 zł  i tylko paczkomat zostanie po staremu ( pytanie jak długo ? ) . Jak to ładnie Allegro mówi   " resztę pokryje sprzedający w formie rabatu, którego udzieli kupującemu "  .  Skoro Allegro Pocztex Kurier kosztuje teraz 9,9 zł  i ja 3,90 zł będę musiała do tego interesu dopłacić to już chyba korzystniejsza ta prowizja i wywalenie SMART w kosmos .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Ludzie piszcie w tej skargi do UOKiK 

Stawiajcie zarzut że: 

  1. pobierają prowizję do naszych kosztów co jest absurdem w sytuacji by być uczestnikiem SMART wymagają zaniżania kosztu wysyłki a z drugiej strony cena wysyłki SMART jest dostępna dla tych co nie wykupili pakietu
  2. pobierając prowizję od kosztu transportu wymuszają podniesienie opłat za transport czyli klient zapłaci więcej
oznacz moderatorów

kasacjaosiek
#9 Pomysłodawca#

a ja uwazam ze prowizje sa i tak za małe

prowizja powinna byc tak wysoka by zakupy tu wogóle sie nie opłacały .

to chore jest by stacjonarne sklepy umierały z głodu a jeden monopolista zgarniał wszystko

ciekawe co allegro powie  jak do gry wejdzie na polski rynek  **piiip** 😉

moze wtedy beda walczyc o sprzedawców a nei jak teraz ....

oznacz moderatorów

ivishop
#9 Pomysłodawca#

Napisz jak ma wyglądać ta skarga, i gdzie dokładnie wysłać, to każdy chętnie prześle.

Jak będzie dużo zgłoszeń to się sprawą zajmą w UOKiK

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jeszcze trzeba zauważyc, że nie kazdy moze oferować dostawę w SMART nawet jesli udostępnia np allegro paczkomanty inpost

stawiane są wymogi jak np 98% komentarzy pozytywnych

 

Teraz ludzie mają zamieszanie z pocztą polską i na bank wpadnie przez to nie jeden negatyw

Nie jeden straci SMARTa

oznacz moderatorów