anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki.

japthampton
#8 Zapaleniec#

DROGIE (dosłownie) Allegro.

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi jak powinienem ustawić ceny swoich produktów po zmianach, które wprowadziliście czyli liczenie prowizji od kosztów wysyłki? W sytuacji, kiedy kupujący wybiera opcję smart faktycznie na produktach które wystawiam zarabiam, nawet przy tych wyróżnionych. Problem zaczyna się dopiero w sytuacji, kiedy klient wybiera jeden produkt o wartości +/- 15 zł i płaci za paczkomat 8,99zł. Mimo szczerych chęci nie jestem w stanie ustawić marży na poziomie 60% ze względu na brak zamówień(tak, testowałem to).

Czy zatem można u Was zakupić jakąś magiczną kulę które będzie pokazywać mi ile z moich klientów skorzysta z opcji smart a ile nie w przyszłym miesiącu? Wystarczy nawet tydzień do przodu. 

Problem pewnie byłby łatwiejszy do rozwiązania, gdybyście nie wprowadzili maksymalnych progów kosztów wysyłki przy opcji smart.

Bardzo przepraszam, ale uważam, że polityka prowizji, którą wprowadziliście w dłuższej mecie odbije Wam się czkawką. Może inaczej mam nadzieję, że Wam się odbiję! 

Cały system sprzedażowy na allegro jest bardzo wygodny i nie mam za bardzo nic do zarzucenia. Opcja smart jest równie interesujący i pozytywnie wpłynęła na moją sprzedaż. Jednak naliczanie prowizji od kosztów wysyłki to czyste przestępstwo! 

Bardzo proszę o uderzenie się w pierś i przywrócenie normalności, bo ja już dzisiaj napisałem kilka zapytań z prośbą o wycenę stworzenia własnego sklepu internetowego, ponieważ przy obrocie prawie 40 tyś odliczając wszystkie koszta za miesiąc lipiec wyszedłem na zero. Całe szczęście, że zająłem się w międzyczasie sprzedażą telefoniczną po za allegro dzięki czemu "coś tam" zarobiłem. 

Liczę na jakąś sensowną odpowiedź. Odpowiedź jaką dostałem od Waszego konsultanta mnie nie satysfakcjonuje: "Nie mamy prawnych przeciwwskazań do ustalenia naliczania prowizji uwzględniającej koszty dostawy"

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

pulkownik66
#19 Nestor#

@japthampton Obawiam się że oprócz tej odpowiedzi, którą otrzymałeś, nic więcej się nie zmieni.Temat rzeka.

oznacz moderatorów

japthampton
#8 Zapaleniec#

Zmiana maksymalnych progów wysyłki na początku by wystarczyła, a i allegro by na tym jeszcze więcej zyskało... 

Ewentualnie strajk, ale to musieliby wszyscy sprzedający się zgadać czyli bardzo ciężkie do wykonania 🙂 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@japthampton Nie możesz po prostu podnieść cen towarów o tę złotówkę?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

japthampton
#8 Zapaleniec#

Problem mój polega na tym, że ceny moich towarów mają rozpiętość od 1 zł do 300 zł. Tak jak przy droższych produktach nie zrobi mi to różnicy to przy tych tańszych podniesienie ceny o 1 zł powoduję, że sklepy stacjonarne mają ode mnie lepsze ceny 🙂 

Ale masz rację nie mam innego wyboru obecnie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@japthampton A na tych towarach za 1 zł nie jesteś w plecy (bo przecież minimalna prowizja na allegro to 0,25 zł)?

Tak, tylko że wyprawa do sklepu stacjonarnego, to jest czas + koszt paliwa (albo biletów), no i jeszcze zmęczyć się idzie samym łażeniem (a ludzie to ogólnie zrobili się leniwi z tej całej wygody, jaką zapewniają "internety").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

japthampton
#8 Zapaleniec#

Te 0,25 zł jest już wliczone. Są produkty w artykułach budowlanych, które kosztują przysłowiowe grosze.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, dopóki są nowi bezprowizyjni sprzedający, podnoszenie cen to strzał w kolano. Zobaczymy co będzie w październiku jak skończy się niektórym raj🙂

oznacz moderatorów

japthampton
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte Jest coś takiego jak zero prowizji na start?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@japthampton Tak, dla nowych firm (na nowym NIP-ie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@japthampton, było w czerwcu🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Przedłużyli przecież (tylko nie pamiętam do kiedy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, do końca września bez prowizji, dla tych którzy zainstalowali się na Allegro w czerwcu.🙂

oznacz moderatorów

japthampton
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte @Knowhere Usunięcie limitów maksymalnych cen kosztów wysyłki zmieniłoby bardzo moją sytuację, a przypomnę po raz kolejny(może ktoś przeczyta), że i allegro na tym zyska!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@japthampton, już przy tych cenach jest nagminne obniżanie oceny za koszty wysyłki. 

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

Wywal InPost z cenników i weź Pocztę Polską, gdzie możesz dać trochę wyższy koszt niż Allegro zafakturuje, np. za odbiór w punkcie masz możliwość wstawienia 9,99, a twój koszt do 9,49. Zawsze to mniej boli. Ja podniosłem ceny wszystkich wysyłek nieallegrowych o 10% (choć przy wyróżnieniu bez smarta i tak dopłacam). Ogólnie Allegro uczyniło swoją platformę nieprzewidywalną dla sprzedającego pod względem finansowym - dopiero po dokonaniu transakcji dowiesz się czy i ile zarobisz. Geniusze Bałtyku i Sudetów.

oznacz moderatorów