anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od przesyłki Allegro paczkomaty inpost

PITER5b16
#7 Wielbiciel#

Jak to jest możliwe , że jest doliczana prowizja do przesyłki którą od was kupuję za 8,99 nic na niej nie zarabiam a wręcz dokładam na opakowanie , w takiej sytuacji przy produkcie wartym 8,99 prowizja wzrasta  o 100% tylko dlatego , że klient nie ma smarta uważam , że nie powinna być naliczana prowizja od przesyłek które od was kupujemy

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Niestety, zmiana zapowiadana od dawna, właśnie stała się wymagalna. Dla mnie to też jest niezrozumiałe, dlaczego pobieracie prowizję od usługi, której ja nie sprzedaję, jestem jedynie pośrednikiem. 

To nie jest normalne 😞 

oznacz moderatorów

FHAGNES1
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się nie można pobierać prowizji od czegoś z czego nie ma się zysku ,allegro wykorzystuje pozycję monopolisty.

oznacz moderatorów

LoomBands_00
#8 Zapaleniec#

Najgorzej jest przy sprzedaży drobnych produktów, mam (a raczej miałam) z nich 1,2zł zarobku, na wysyłce nie zarabiam nic, dokładam jeszcze 20gr na kopertę, ktoś wybiera wysyłkę paczkomatem od której allegro bierze prowizję 1.29zł. Jestem 29gr na minusie na każdym sprzedanym produkcie. Porażka, wszystko to mocno odbije się na klientach, bo muszę podnieść cenę towaru o te nieszczęsne 1.29zł, a na czymś za 6zł to duża różnica no i na mnie, bo zainteresowanie mocno spadnie. Nie mam zarobku na wysyłce, więc czemu mam płacić za nią prowizje?

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Zmiane na allegro można porównać do sytuacji kiedy odbierając telefon od klienta obciążymy prowizją operatora, za to że odebraliśmy...

oznacz moderatorów

bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Mam podobny problem. Sprzedaję tanie rzeczy z niewielkim zarobkiem 😞 
Już usunęłam z cennika dostawy paczkomat i inne opcje. Została tylko poczta polska list polecony. Przez to staje się mniej atrakcyjnym sprzedawcą. Dużo osób wybierało InPost. Nie będę za nic płacić 90 gr prowizji od wygody kupującego. 

Rozumiem, gdyby Allegro pobierało prowizję od nadwyżki ponad kwotę cennikową operatora pocztowego. Ale prowizja od kosztu wysyłki wg cennika operatora to granda. 

oznacz moderatorów