anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

Witam,

co myślicie Państwo o wprowadzeniu jakiś czas temu prowizji od sprzedaży oferty wyróżnionej. Wyróżnienie kosztuje 19 zł na 10 dni, dodatkowo po sprzedaży, pobierana jest prowizja za sprzedaż + prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej. Wiadomo , że kupujący chętnie wybierają oferty z monetami, które też należałoby wykupić , jeśli się ich nie ma z programu Super Sprzedawcy. Dodatkowo przydałoby się każdego dnia zostawić coś w Allegro Ads.  Mnogość tych wyróżnień sprawia, że realny zysk ze sprzedaży jest niewielki. 

Jak sobie Państwo z tym radzicie ?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

beontime
#8 Zapaleniec#

Niestety taka już polityk allegro... Udostępniają platformę dzięki której teoretycznie zarabiasz natomiast w postaci tego typu kosztów, zmiany wysokości prowizji, dodatkowych prowizji min. od ofert wyróżnionych, stref okazji itd (ilość ofert i konkurencja jest tak duża, że bez tego typu dodatkowych promowań niedługo sprzedaż okaże się niemożliwa) rekompensują sobie np. usługę "smart". którą tylko teoretycznie jest darmowa a niestety ktoś musi za to płacić... 

oznacz moderatorów

EskleB_pl
#8 Zapaleniec#

Pamiętam jak na samym początku prowizja dodatkowa od sprzedaży wyróżnionej wynosiła 10%. Dziś to 50%. A jutro ?

Trzeba mieć zaplanowany budżet na 2-3 miesiące do przodu i wszystkiego pilnować. Inaczej może się okazać, że nie wyłączysz "Promowania" i rachunek urośnie o 1000 zł -  wznowi się 50 ofert.

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

I dlatego opcje promo wykorzystuję tylko tam gdzie są niezbędne...

oznacz moderatorów

szysza-s1
#1 Nowicjusz#

Ale niestety nie wyróżniając się i nie promując sprzedawca nie zaistnieje... drogo. A przy zwrotach też trzeba upominać się o zwrot kosztów prowizji nie raz z marnym skutkiem.

oznacz moderatorów

przysmakowopl
#9 Pomysłodawca#

Ja codziennie monitoruje "nadchodzące opłaty" i jeżeli jakaś oferta nie generuje pewnego pułapu - jest wyłączana opcja wyróżnienia.

ALE

Bardzo irytujący jest fakt ze nie da się wyłączyć ofert zgłoszonych do tych wszystkich Okazji Hitów i Innych "PROMO AKCJI"

oznacz moderatorów