anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki za granicę

chmielna12
#11 Animator#

Sprzedałem towar za 40 zł z przesyłka Allegro DPD do Hiszpanii w cenie 79,99 i zapłaciłem w sumie 10,80 zł prowizji.

27%

Uważam, że Allegro powinno przynajmniej w zakresie wysyłki za granicę zmienić swoją politykę prowizyjną względem wysyłki za granicę, która jest niewspółmiernie droższa od wysyłki krajowej. Pobieranie prowizji w takiej wysokości zabija sens i opłacalność takich wysyłek przy tańszych towarach.

Jeśli planujecie przetłumaczyć Allegro na angielski oraz bić się o klienta poza Polską to nie pobierajcie prowizji od wysyłki poza granicę polski, albo pobierajcie w wysokości od usług krajowych.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

chmielna12temat już był poruszany , teraz się dowiedziałeś dlaczego :

1. mało sprzedających oferuje wysyłki zagraniczne 

2. allegro tak mocno zachęca sprzedawców do wprowadzenia tych przesyłek .

A tak nawiasem ,, jak można pobrać 1,70zł prowizji od produktu ,który kosztuje 1 zł .? ŻYCIE , tak by powiedziała moja córa .

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Domyślam się, że był ale jeśli nie będziemy się upominać o zmiany to nic się nie zmieni. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@chmielna12 czego Ty oczekujesz , platforma allegro to taki sam biznes jak Twój . Allegro nie jest czymś co Ci się należy i musisz zrozumieć ,że jesteś na czyimś podwórku . Zasady akceptujesz lub nie ...wybór należy do Ciebie .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@chmielna12 

Sprzedałem towar za 40 zł z przesyłka Allegro DPD do Hiszpanii w cenie 79,99 i zapłaciłem w sumie 10,80 zł prowizji.

27%

Nie narzekaj. Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Jeszcze może przyjść rozliczenie od Allegro z dopłatami (jak adresat przekieruje sobie bez Twojej wiedzy i zgody przesyłkę pod inny adres, lub odbierze ją dopiero przy np. trzeciej próbie doręczenia, albo coś się DPD w wymiarach nie zgodzi ...)
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/ile-kosztuje-wys%C5%82anie-paczk...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@chmielna12  najprościej??

1) Z obecnego cennika usuńl wysyłki zagraniczne i nadal sprzedawaj produkt za 40 zł

2) zrób drugą aukcję z ceną 50 zł i tam udostępnij wysyłki zagraniczne

Wówczas wszyscy będą szczęśliwi 🙂

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Wysyłka zagraniczna to jakiś promil sprzedaży, może ze 2 przesyłki miesięcznie. Skasowałem taką opcję szkoda zachodu jeśli mam szczególnie do tego dopłacać. Sądzę, że allegro więcej by zarobiło nie pobierając takiej opłaty. Jak mnie allegro zachęcało do dodania przesyłek zagranicznych do moich cenników to nie przyszło mi do głowy że od tych wysokich kwot będzie pobierać prowizję.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@chmielna12 nie rozumiem przecież koszt wysyłki jest 69,99 jak ustawiłeś 79,99 tyle można max allegro zezwoliło podnieść cenę dostawy żeby wliczyć prowizję, więc nie za bardzo kumam gdzie problem ? masz 10 zł górką 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Ja nie ustalam ceny allegro dpd.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@chmielna12 sprawdź w rozliczeniu ile policzyli bo kasują 69,99 zł a klient płaci 79,99 zł wiec jest na prowizję 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów