anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja w strefie okazji

Liny
#8 Zapaleniec#

dlaczego naliczacie prowizję od sprzedaży w strefie okazji nawet wtedy gdy kupujący z okazji nie skorzysta ?

W niektórych ofertach miałem ustawiony rabat 5 sztuka za 50% ceny . Przy części z tych ofert włączyłem oznaczenie rabatu ilościowego na liście ofert . Rozumiem opłaty związane z oznaczeniem . Rozumiem dodatkową prowizję za sprzedaż w strefie okazji , ale wtedy jak kupujący z okazji skorzysta czyli w przypadku moich ofert kupujący zakupi 5 sztuk i otrzyma rabat 50% na piątą sztukę . Jak można doliczać dodatkową prowizję za sprzedaż w strefie okazji w przypadku gdy ktoś kupi tylko jedną sztukę i tym samym z rabatu ani okazji nie skorzysta ??????? przesada

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Liny rozumiem, że może być to dla Ciebie bulwersujące, jednak taki zapis jest przedstawiony w regulaminie:

VII. WYNAGRODZENIE

  1. W ramach zawartej Umowy, Allegro.pl, niezależnie od opłat przewidzianych w Allegro, tytułem zawarcia Umowy, pobiera każdego dnia od Partnera opłatę codzienną za promocję Oferty w Strefie Okazji oraz dodatkową prowizję od sprzedaży.

  2. Stawki codziennych opłat za promocję Oferty w Strefie Okazji, o których mowa w ust. 1 powyżej, uzależnione są od poszczególnych rodzajów Specjalnego oznaczenia Oferty, pobierane są za każde Specjalne oznaczenie Oferty, wyrażone są w kwotach brutto i znajdują się w Załączniku nr 1 do Regulaminu.

  3. W przypadku Ofert wielowariantowych za każde Specjalne oznaczenie Oferty pobierana jest kwota określona w punkcie 2, Załącznika nr 1 do Regulaminu.

  4. Wysokość prowizji za promocję w Strefie okazji, wynosi odpowiednio wskazany procent stawki liczony dodatkowo dla prowizji przypisanej do danej kategorii, opisanej w załączniku nr 4 do regulaminu Allegro. Wysokość prowizji zależna jest od ceny końcowej Towaru oraz kategorii produktowej w ramach Allegro, przy czym zliczając prowizję w ramach Programu Strefa Okazji nie uwzględnia się kwoty minimalnej prowizji (0,25 gr.), o której mowa w Zał. 4, Część III, pkt 3 Regulaminu Allegro. Stawki prowizji przedstawione są w Załączniku nr 1 do Regulaminu i wyrażone są w kwotach brutto.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

Już wyłączyłem wszystkie oznaczenia dotyczące rabatów na kilka sztuk . Wiadomo jest regulamin . Ale gdzie w jego zapisie jakaś logika ? Dodaję rabat ilościowy 5 sztuka za 50% i rozumiem gdy ktoś skorzysta z rabatu kupi 5 sztuk i tą ostatnią dostanie za pół ceny . Ktoś kupi ponieważ zobaczy podczas wyszukiwania taką okazję . Wtedy oczywiście prowizja za sprzedaż w strefie okazji może być  jak najbardziej doliczona . Przynajmniej wiem za co płacę . Okazja była widoczna na liście ofert , ktoś skorzystał ja płacę . Ale żeby płacić dodatkową prowizję od sprzedaży w tej samej ofercie gdy ktoś kupi tylko jedną sztukę i z promocji nie skorzysta ?  Waszą podstawą do naliczania tych opłat jest regulamin - tylko że ten regulamin w tym przypadku jest do poprawy . Koszty są liczone bezpodstawnie . Strefa okazji . Allegro w tym przypadku z okazji najbardziej korzysta , potem kupujący , a sprzedający musi do tego jeszcze dołożyć. 

oznacz moderatorów