anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja wyższa niż cena produktu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Maziulah
#7 Wielbiciel#

Od lat sprzedaję na allegro i pierwszy raz spotkałam się z czymś takim... Przedmiot wystawiony w licytacji od 1 zł sprzedał się za ten 1 zł + wysyłka Inpostem 8,99. Allegro pobrało prowizję w wysokości 1,10 zł. Sytuacja śmieszna, ale jednak niesmak pozostał... Można się jakoś od tego odwołać?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
kostas11
#21 Demiurg#

@Maziulah nie, bo teraz prowizja jest liczona razem towaru i dostawy 🙂  Czyli wszystko poprawnie zapłaciłeś od 9,99 zł prowizję 1,10 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Maziulah
#7 Wielbiciel#

W sumie tak, ale sens sprzedaży wyparował 😉 Przecież nie zarabiam 9,99, tylko 1... czyli - 0,10 🤣

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Maziulah Z ciekawości - jaka prowizja obowiązywała w tej kategorii, w której wystawiłeś przedmiot?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Maziulah
#7 Wielbiciel#

Prowizja wynosi 10% Przy kwocie 1 zł licytacji rzeczy używanej myślałam, że będzie liczone od kwoty sprzedaży bez wysyłki. Naiwna jestem, jak widać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Maziulah Dobrze że "nauczka" przy takiej małej kwocie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Maziulah Nie czytasz regulaminu, nie śledzisz komunikatów - od chyba czerwca ubiegłego roku Allegro liczy prowizję także od kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
Maziulah
#7 Wielbiciel#

A czy to jest logiczne?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Haha... to logiczne.. Trzeba czytać....

I nie wystawiać za grosze, doliczać prowizje od kosztów wysyłki, koszt pakowania i opakowania.

Swoją drogą - jaki jest sens wystawiać licytację od 1zł? Nawet od 5zł? kupujący kupi towar za 5 zł, wart więcej. Sprzedawca za te 5zł musi to jeszcze zapakować i zawieźć na pocztę lub do paczkomatu. Kurierem chyba nikt nie wybierze. I zarobek 0zł.

Lepiej do śmieci wyrzucić....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@maxr01 Nie wiem jak w innych kategoriach ale u mnie w kolekcjach i sztuce wystawianie od 1 zł obniża znacząco prowizję pod warunkiem przystąpienia i wystawiania w strefie kolekcjonera .

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

to się nazywa standard allegro

nie wiedziałeś?

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Maziulah "Od lat sprzedaję na allegro i pierwszy raz spotkałam się z czymś takim." 

Od 1 czerwca 2020 roku naliczają w allegro prowizję za towar razem z kosztem wysyłki. Nawet nie policzyłeś ile od tego czasu Cię orżnęli na nieznajomości aktualnego cennika. Nawet nie wiedziałaś żeby to sprawdzić. Wcześniej zdążyli wstawić do cennika minimalną prowizję np 0,25 zł od 1 zł ale nie wiem czy w Twojej kategorii także.

Marne to pocieszenia ale większość banków działa podobnie: często manipulują w cennikach.

 

oznacz moderatorów
Maziulah
#7 Wielbiciel#

Po prostu nie wystawiałam od jakiegoś czasu od 1 zł, a nawet jeśli, to albo ktoś kupił więcej rzeczy albo wylicytowali za więcej. Rzeczywiście to już przestał w zasadzie być serwis aukcyjny w takim sensie jak kiedyś. Wkrótce pewnie allegro stanie się po prostu platformą dla firm i tyle. 

Wiem, że prowizje znacznie wzrosły, może nie czytam szczegółowo regulaminów, ale mam świadomość, że ciągle podnoszą. Ktoś za reklamy, smarta, rozwój i całą resztę musi płacić. 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Maziulah Takie tanie przedmioty wystawiaj na allegro lokalnie, tam nie ma prowizji od kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów