anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja za transport DO TRANSPORTU ALLEGRO np inpost

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

Proszę mi wytłumaczyć jedno , sprzedajemy mnóstwo drobiazgów w dziale motoryzacja , już przedstawiam problem .

 

Sprzedajemy żarówkę za 1 zł , klient klika i wybiera kurier allegro inpost ( 10.95zł )

kupujący płaci 11.95 zł a nas allegro obciąża nie dość że narzuconym cennikiem przez was czyli nie mamy możliwości zwiekszenia ceny z 10.95 na na 13 zł )   prowizja allegro wygląda tak:

11.95 x 0.08 % -   prowizja allegro 0.95 zł

CHORE !!! co to ma być , drobiazgi mamy wyeliminować? mieliście ukrucić lewy transport , indywidualne umowy z różnymi przewoźnikami , wiemy dobrze że firma ma podpisaną umowę ze spedycją np na 8 zł brutto a w cenniku maja 12 zł  , ale allegro WY WŁASNY TRANSPORT TEZ OPODATKOWALIŚCIE ?

 

Mamy w cenniku tylko

allegro paczka w ruchu

allegro in post paczkomaty

allegro in post kurier i za wszystko nas liczycie ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

@lesniakmel Czyli nie warto sprzedawać 1 szt tylko np w pakiecie kilka szt.No tak ale czy ktoś tak kupi?

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

Jak ci się spaliła żarwka w5w postojowe , to kupisz u mnie 50 szt? czy jedną?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@lesniakmel nadeszły ciężkie czasy dla takich jak my (ja też dotychczas dużo sprzedaję w cenach od 1 zł ) i teraz żaden tani przedmiot może nic nie zarobić jak będziemy dopłacać do wysyłki i płacić jeszcze prowizję za jej wysłanie biznes tylko dla allegro i zaprzyjaźnionych dostawców.

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

Ludzie kochani sprzedaliśmy produkt K2 prolok , cena 6.78 zł - prowizja z allegro 2.13 zł ;o

30 % bo klient wybrał kuriera in post allegro. CO WY ROBICIE ? jak my mamy sprzedać klientowi 100 żarówek ? jak on potrzebuję jedną ! , czy mamy wracać klientom pieniądze jak wybiorą transport allegro in post? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@lesniakmel my to rozumiemy ale oni widzą to inaczej i np. powiedzą wystaw pakiet żarówek do całego auta (przyda się) a że tobie będzie trudniej o klienta na całość to ich już nie obchodzi 

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

Proszę wyłączyć nam opcje gdzie klient może kupić BEZ SMART - poprosimy klientów tylko ze smartem !! 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@lesniakmel tak też można stracić jak ktoś ci kupi i ma smarta i ty masz smarta a koszt przedmiotu jest w niskiej kwocie 1-5 zł i wybierze ci kuriera to dopłacisz do wysyłki nie licząc kosztów pakowania i swojej ciężkiej pracy

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

NIE MA NIGDZIE w zapowiedziach i podanych tam w przykładach jak to ma być liczone że transport kurierów allegro czy paczki w ruchu TEZ BEDZIECIE pobierać prowizję !

monopol to się nazywa ? zgłoszę to do praw konsumenta

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@lesniakmel z tego co czytałem w poprzednich postach to podobno jest już zgłoszone pobieranie prowizji od kosztów wysyłki do rzecznika ale co z tego wyniknie i czy rzeczywiście ktoś już to zgłosił nie mam pewności ale na pewno warto im więcej osób zgłosi problem tym lepiej

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

CZY MOŻE się jakiś moderator wypowiedzieć ?

 

sprzedajemy żarówkę za złotówkę a klient wybiera allegro kurier in post za pobraniem 15  - proszę mi obliczyć jaką bedziemy płacić prowizję ? ( 8 % prowizji )

 

i proszę uzasadnić swoją wypowiedź , dla wszystkich tu czytających

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@lesniakmel Co prawda nie jestem moderatorem, ale wychodzi że za taki układ będzie 1,45 zł prowizji (0,25 gr od żarówki - bo to najniższa prowizja jaka może być - i 1,20 zł od kosztów dostawy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

czyli co zamiast zarabiać dokładamy do biznesu nawet jak byśmy za darmo mieli żarówki - to tylko taki przykład , motoryzacja cieszy się tym żę trzeba dużooo rzeczy przerzucać za pare groszy , dosłownie

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

patrz kto jest właścicielem allegro od 2016.Trzy fundusze,a tacy nastawieni są na robienie pieniędzy,a nie dobrze ludziom dzięki którym zarabiają.Jak biznes osłabnie to go sprzedadzą,a chętny się znajdzie.Taki amerykaniec duży np 🙂 który raz już ofertę złożył.A taki dochód,jaki był wykazany za 2019 to dla nich nic specjalnego przy takim przychodzie.

oznacz moderatorów

lesniakmel
#8 Zapaleniec#

Może jakiś administratorek się wypowie ?

oznacz moderatorów