anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przejęty kod EAN

KIMCollection
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

Pytanie czy ktoś z was miał taki przypadek, mianowicie w zakończonej aukcji miałem podpięty kod EAN (mój nadany w GS1), (nie przypisany do produktu), czekając na dostawę po ok 2-3 tygodniach przy próbie wznowienia aukcji wyskakuje mi info, że kod EAN jest przypisany do innego produktu i nie mogę na tą chwilę nic zrobić? - sprawa zgłoszona do allegro brak info zwrotnego od tygodnia:(.

Oczywiście mogę sobie wygenerować nowy kod i wystawić nową aukcję ale to raczej nie o to chodzi!!!.

Pls o info czy mieliście już może takie przypadki jeżeli tak to jak się to skończyło?

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

serwis-texas
#19 Nestor#

@KIMCollection

Cześć. Mam rozumieć że jesteś producentem? Nawet jeśli nie to poszedłeś do GS1 i zarejestrowałeś swój kod EAN do konkretnego artykułu.

Ktoś kto sprzedaje inny produkt wymyślił sobie EAN akurat Twój? Stworzył produkt i jesteś w d.....

Pytam z ciekawości bo ja produktów jeszcze robić nie muszę ale czekam kiedy ten pomysł Allegro umrze z takich powodów. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

KIMCollection
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak było:(.

Jestem importerem i wykupiłem kody w GS1 i taki mały zonk.

Najlepsze, że na zgłoszenie nikt nawet nie raczył odpisać!.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@KIMCollection

A czy Ty nie masz jakiegoś dokumentu do przydzielonych kodów EAN że to są Twoje?

Nie można im tego załączyć? Pal go licho że oni odpowiadają nie raz powyżej tygodnia. Ważne że Ty masz w dyskusji być w ciągu 24h. Jestem ciekaw czy uda Ci się to załatwić. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

KIMCollection
#7 Wielbiciel#

Kwitu nie ma jako takiego,

Ale w systemie GS1 jest dokładnie opisane co za produkt jest przypisany do jakiego kodu, a same kody są generowane pod indywidualnym loginem i przypisane do danej konkretnej firmy - oczywiście wszystkie prtSc zostały wysłane;)

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@KIMCollection

Super. Wiesz co. Ta społeczność czasem służy aby pewne rzeczy pokazać na forum publicznym. Mógłbyś podać swój EAN , jakiś link do wykazu w GS1 i na koniec np ja chętnie wbije sobie EAN do wyszukiwarki Allegro i zobaczę co tam jest wystawione.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@KIMCollection witamy w świecie allegro... Mamy podobny problem, tzn. jako importer nadajemy numery EAN i udostępniamy je naszym klientom i potencjalnym klientom. Niestety już wiele razy zdarzyło się, że ktoś pod naszym EANem wystawił swój odpowiednik i poprawił parametry. Potem u nas przy wystawianiu ofert pojawiały się problemy. Niestety musieliśmy to wszystko zgłaszać ręcznie, co było super wkurzające. Moim zdaniem Allegro od samego początku powinno przewidzieć, że wybrane podmioty na platformie powinny mieć możliwość pewnej moderacji parametrów, w sensie, jak my ustawimy X, to tak ma zostać, a nie nam się skończy aukcja, w międzyczasie ktoś poprawi parametry u siebie, nam wjedzie znowu towar i zaczyna się cyrk. 

Moja rada - skontaktuj się ze swoim opiekunem Allegro i opisz mu swój problem. U nas zadziałało. 

oznacz moderatorów

KIMCollection
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedzi,

No właśnie zgłosiłem to ale odpowiedzi braaaak:(.

Już im nawet certyfikaty z GS1 wysłałem i nic!

Nie rozumiem tego przecież każdy kto wykupuje kody ma swój indywidualny numer (część kodu EAN) wystarczyło by to wpisać w swoich kontach na allegro i zablokować możliwość edycji produktów z tymi liczbami kontrolnymi dla innych użytkowników!

Proste i funkcjonalne - ale po co;)?!

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Za dużo zachodu. Po pierwsze, pracownik Allegro musiałby sprawdzić zgodność certyfikatu z Twoimi danymi na Allegro. Musiałby to zrobić ręcznie. Po drugie, większość EAN będzie pochodzić od producentów którzy nigdy się nie pojawią na portalu Allegro bo niby po co.  Kto wtedy by decydował o parametrach. Najwygodniej zrobić żeby decydował pierwszy, a potem to już jakoś pójdzie.

oznacz moderatorów

KIMCollection
#7 Wielbiciel#

No po wielu "atakach" z różnych stron ktoś się w końcu tematem zainteresował! Podobno pilnie mają to poprawić - zobaczymy ile to jest pilnie;) 

Dam znać jak się całość zakończy.

 

oznacz moderatorów

arson222
#7 Wielbiciel#

To jest masakra , wystawiam nowy towar i wprowadzam kod ean z opakowania, wyskakuje informacja że kod EAN jest nie prawidłowy, czyli rozumiem że na  razie nie możemy takiego towaru wystawić 

oznacz moderatorów