anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przekierowanie paczki

duchashopp
#9 Pomysłodawca#

Kupujący chce przekierować paczkę do innego miasta. Na infolini DPD poinformowano go, ze może to zrobić tylko płatnik, więc zadzwonił do nas. Przesyłka wysłana Allegro Kurier DPD. Jak mogę przekierować taka paczkę.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Skontaktuj się z DPD ale to nie jest darmowe.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@duchashopp, kupujący może to zrobić sam - natomiast jeśli otrzymał już taką informację, najlepiej aby skontaktował się bezpośrednio z nami. Pomożemy w tej sprawie i skontaktujemy się z przewoźnikiem.

Pamiętaj jednak, że w ramach przekierowania przesyłki DPD sprzedającemu naliczona jest dodatkowa opłata.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Maja wiesz że to kolejna dziura / skandal po Waszej stronie? Bo Sprzedający docelowo NIE WIE jaki będzie jego zysk ( jeżeli będzie ) z transakcji? A wiesz że zdarzyło się że Kupujacy DWA RAZY przekierował przesyłkę bo  kogoś tam nie było i Sprzedajacy dostał koszt przekierowania x 2? Ja wiem, wiem że wy gwarantujecie sprzedającym tylko straty a zyski nie są gwarantowane ale to chyba jednak przegięcie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash ale jest to w regulaminie i cenniku, i co ciekawe DPD ma to w regulaminie ogólnym więc nie jest to zrobione specjalnie na potrzeby allegro, chodź jako duży gracz mogli negocjować wykreślenie tego zapisu z umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@duchashopp Wiesz, ze to TY za to zapłacisz?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

duchashopp
#9 Pomysłodawca#

Klient złożył nowe zamówienie na prawidłowy adres, tamtej paczki ma po prostu nie odbierać.. Trochę nieprzemyślane jest to, że sprzedający ma ponosić dodatkowe koszty za błędy/widzimisie klienta

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@duchashopp a odstąpił od umowy ??? czy był to smart ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

duchashopp
#9 Pomysłodawca#

Smart

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@duchashopp pamiętaj że masz prawo odliczyć za koszt odesłania paczki przy zwrocie ( chyba 12,99 zł ) Więc nic nie stracisz 😄  Darmowy zwrot w smart jest w momencie odebrania i nadania po wygenerowaniu etykiety a tak klient jest w plecy, uprzedź go czy czytał regulamin smarta ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Klient złożył nowe zamówienie na prawidłowy adres, tamtej paczki ma po prostu nie odbierać.

Powrót nieodebranej przesyłki kosztuje w Allegro DPD tyle samo co przekierowanie.
W tym wariancie po stronie kosztów dochodzi dodatkowa (druga), bezzwrotna opłata dla Allegro za przesyłkę SMART! 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@duchashopp a jak pod tym nieprawidłowym adresem ktoś odbierze paczkę 🤔 

oznacz moderatorów

duchashopp
#9 Pomysłodawca#

Nie mam na to wpływu.. Raczej jest to w kwestii kupującego, aby dopilnować tego tematu. Paczka opłacona, wiec wtedy kiedy dotrze do nas z powrotem realizujemy zwrot.  

oznacz moderatorów