anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przestała działać wielowariantowość na allegro.

LAEMI-PL
#11 Animator#

Aukcje są połączone w wariantach kolor/ rozmiar (sprawdzone czy się nie rozłączyło).

np. 9 kolorów w 10 rozmiarach.
Po wejściu w aukcję nie widać wariantów kolorów, tylko same rozmiary;  po zmianie rozmiaru kolor zmienia się losowo tzn. jestem na aukcji z kolorem czarnym rozmiar 122, nie widzę pozostałych kolorów, zmieniam rozmiar na 128 i nagle jestem na aukcji z np. kolorem białym.

https://allegro.pl/oferta/elastyczne-legginsy-klasyczne-getry-pl-czarne-122-12907967260

Kiedy błąd zostanie naprawiony?

oznacz moderatorów
70 ODPOWIEDZI 70

LAEMI-PL
#11 Animator#

Nie można zmienić miniaturki w katalogu, po wgraniu nowych zdjęć do produktu, w produkcie nie ma żadnych zdjęć albo nowo dodane zdjęcia są nie widoczne.

Problem dotyczy wszystkich produktów.

LAEMIPL_0-1680262374008.png

 

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

PS. zmiana (dodane zdjęcia ) zostały oczywiście zaakceptowane.

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Problem nie dotyczy produktów które były dodawane niedawno, teraz przy dodawaniu nowego produktu do katalogu zaciągana jest miniaturka z aukcji (tak powinno być od początku).
Natomiast jeżeli produkt był dodawany do katalogu jakiś czas temu to do katalogu jako miniaturkę zaciągało losowe zdjęcie.

Teraz jeżeli przy tych starszych produktach spróbujemy zmienić zdjęcia to wszystkie zdjęcia znikną. A jeżeli zgłosimy błąd i spróbujemy dodać zdjęcia ponownie to prośba zostanie odrzucona ponieważ identyczne zdjęcia są już w produkcie-  ale ich nie widać. Czyli zdjęcia są ale ich nie ma, czyli wszystko jasne!

LAEMIPL_0-1680264640807.pngLAEMIPL_1-1680264695130.png

 

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@LAEMI-PL  napisał(a):

Problem nie dotyczy produktów które były dodawane niedawno, teraz przy dodawaniu nowego produktu do katalogu zaciągana jest miniaturka z aukcji (tak powinno być od początku).


Niedawno czyli kiedy,parę dni,czy parę tygodni.

Co do nowego produktu,to zawsze zaciąganane było pierwsze zdjęcie z aukcji i ono było miniaturką.Przecież jak ktoś tworzył nowy produkt w katalogu,to zdjęcie było jego,bo takiego produktu jeszcze nie było w katalogu.Co innego,jesli ktoś podpinał się do już istniejącego produktu,to miniaturka była katalogowa

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Nowo wdrożone warianty produktowe wyświetlają tylko warianty rozmiarów (nie wyświetlają wariantów kolorów). Klient ma utrudniony zakup produktu w innym kolorze bo na pojedynczej aukcji widzi tylko jeden kolor i jego rozmiary.

Po staremu warianty ofertowe wyświetlają na jednej aukcji wszystkie warianty kolorów we wszystkich rozmiarach. Dla Klienta to lepiej bo nie musi szukać innych kolorów w pozostałych aukcjach sprzedającego, wszystkie kolory i rozmiary widzi na jednej aukcji.

LAEMIPL_0-1680336183234.jpeg

 

 Sprzedawcy którzy mają aukcję wyświetlane po staremu są na uprzywilejowanej pozycji.

   (cały czas mówimy o tej samej kategorii w której nieszczęsne warianty produktowe zostały wdrożone.)

LAEMIPL_1-1680336183228.jpeg

 

 

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Dlaczego jednym sprzedawcom w tej samej kategorii wyświetlają się aukcje w wariantach produktowych a innym w ofertowych?

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Długo nie będą uprzywilejowani,bo z czasem będą musieli wystawić nowe aukcje i czeka ich ZONK

Zakładka Wielowariantowość,po co jeszcze istnieje.Tam można samodzielnie połączyć oferty w warianty kolorów i pokazuje ona,że jest to poprawnie połączone,ale w widoku oferty,żadnych innych kolorów nie ma,fruwają one solo po allegro.To ma być ułatwienie dla kupującego?

Wprowadzili suwaczek,który przenosi kupującego do innego sprzedawcy,jak ten nie ma danego produktu,ok,ale u licha,niech pokażą najpierw wszystkie warianty u obecnego sprzedawcy,a tak nie jest,bo warianty są źle połączone i kupiec ich nie widzi

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Ten suwaczek dobitnie pokazuje, w której części przewodu pokarmowego Allegro ma sprzedawcę...

oznacz moderatorów

protego_BHP
#8 Zapaleniec#

Mało tego, tak namieszali w wariantach, że nawet stare aukcje się rozjechały i nie da się sensownie robić zakupów na tej platformie.

Jesteśmy w trochę innej sytuacji, ale wina leży po stronie allegro, mają w bazie po kilka produktów z tym samym EAN i bajzel się zrobił. Produkty mają różne miniaturki i za nic nie utworzysz prawidłowo produktu wielowariantowego.

Wystawiając nowy produkt, nie liczy się twoja miniaturka tylko to co jest w katalogu produktu, i to właśnie rozwaliło system wariantowości na max. Ręce opadają...

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Tworzenie wariantu produktowego na podstawie miniaturki z katalogu było poronionym pomysłem.Co jeśli ktoś zgłosi błąd w produkcie i usuną ten produkt z katalogu.Setki a może i tysiące aukcji,które były do niego podłączone,zostanie bez "matki"

oznacz moderatorów

now4kids_pl
#7 Wielbiciel#

MAM TEN SAM PROBLEM CO UŻYTKOWNIK LAEMI-PL

Przestała działać wielowariantowość na allegro.
now4kids_pl_0-1680339366272.jpeg

 

LAEMI-PL
#9 Pomysłodawca#
 
 ‎30-03-2023 21:40

Aukcje są połączone w wariantach kolor/ rozmiar (sprawdzone czy się nie rozłączyło).

np. 9 kolorów w 10 rozmiarach.
Po wejściu w aukcję nie widać wariantów kolorów, tylko same rozmiary;  po zmianie rozmiaru kolor zmienia się losowo tzn. jestem na aukcji z kolorem czarnym rozmiar 122, nie widzę pozostałych kolorów, zmieniam rozmiar na 128 i nagle jestem na aukcji z np. kolorem białym.

https://allegro.pl/oferta/elastyczne-legginsy-klasyczne-getry-pl-czarne-122-12907967260

Kiedy błąd zostanie naprawiony?

ZGŁOSIŁAM JUŻ BŁĄD W WIADOMOŚCI DO ALLEGRO ALE  JESZCZE NIE DOSTAŁAM ODPOWIEDZI

PROSZĘ O INGERENCJĘ BO TA SYTUACJA WPROWADZA KLIENTÓW W BŁĄD. I SPRZEDAŻ SUKIENEK STANĘŁA. PRZESYŁAM LINK Z PRZYKŁADOWĄ OFERTĄ. 

https://allegro.pl/oferta/tiulowa-sukienka-dla-dziewczynki-koronka-kwiaty140-13494156992

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Dawny widok wróci, kiedy programista w końcu będzie usatysfakcjonowany wynikami tańca na rurze. 😂

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Allegro zapewne już nie cofnie wariantów produktowych, tylko je dopracuje kosztem sprzedawców. Duża część całego tego bałaganu spowodowana jest tym że:

-produkty były tworzone automatycznie podczas wystawiania aukcji 

-nie było informacji o tym że system rozpoznawania twarzy na zdjęciach w algorytmie allegro odrzuca wszystkie zdjęcia z twarzą jako miniaturkę w katalogu, i stąd ten bałagan z miniaturkami.  (różne miniaturki w katalogu przy rozmiarach w tym samym wariancie kolorystycznym).

Jedynym ratunkiem żeby wszystko zaczęło się chociaż częściowo logicznie wyświetlać to pozmieniać zdjęcia w katalogu na jednakowe (bez twarzy bo zostaną odrzucone).

Problem w tym że już czekam 2 dni na rozpatrzenia zmian (kilkaset zmian):

1.jpg

 Kiedy zmiany zdjęć w katalogach będą realizowane?

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@LAEMI-PL tak czytam Twoje posty i to jest jakaś czarna magia dla mnie. Wychodzi na to że już taki bałagan u mnie będzie i nic z tym nie zrobie bo serio ale nic z tego nie rozumiem. Wszystko ładnie miałem sam poustawiane (wielowarianty rozmiar i kolor) a teraz nic nie jest poustawiane, albo się warianty nie wyświetlają albo wszystko pomieszane błędnie i bez sensu. Ja mam problem się w tym odnaleźć a co dopiero kupujący.

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Dodatkowym absurdem jest logika programisty lub osoby odpowiedzialnej za architekturę oprogramowania. Przykład:


1. Jestem producentem

2. dodaje produkt do katalogu allegro (nikt nie ma tego produktu)

3. ze zmęczenia wprowadzam nieprawidłowo jeden parametr produktu np. nr MPN (Manufacturer Part Number) czyli numer produktu nadany przez producenta

4. Zgłaszam błąd w parametrze i wniosek zostanie odrzucony ponieważ nie można zmieniać danego parametru. Analogiczny przypadek jest ze zdjęciami, zostały zaciągnięte nieprawidłowe to zmieniam i dostaje odmowę (znowu bot) bo możliwe że zdjęcie nie przedstawią danego produktu (który to produkt przed chwilą sam dodawałem).

Nikt nie przewidział tego że osoba wprowadzająca nowy produkt do katalogu ma lepszą wiedzę na temat tego produktu niż osoba po stronie allegro (częściej bot nie osoba).  "Autor" produktu powinien mieć możliwość swobodnej edycji produktu przy założeniu że nikt inny nie podpiął tego produktu do swojej aukcji; allegro oczywiście o tym nie pomyślało.

oznacz moderatorów

Miejski_Styl
#7 Wielbiciel#

mi też się wszystko rozjechało całkowicie miałem produkty np 5gram 10gram 20 gram itp wszystko się wyświetlało, a teraz nic wszystko się pomieszało już 2h kombinuje pokazuje mi kolor / wzór i różne produkty gdzie w ogóle nie są powiązane ze sobą zamiast gramatury mimo powiązania

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Kiedy zmiany zdjęć w katalogach będą realizowane?!
Bez tego cały czas będzie panować chaos w wariantach produktowych!


LAEMIPL_0-1680422756313.png

 

 

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Nadal nikt się nie zajął zgłoszonymi zmianami w katalogu, wszystko ma status oczekuje.
Panuje bałagan a klienci nie mogą kupować bo nie widzą prawidłowych aukcji.
Link do koloru białego, po zmianie rozmiaru na mniejszy np 122 klient przechodzi na kolor czarny (a chce kupić biały) - jest masa takich przypadków.

https://allegro.pl/oferta/elastyczne-legginsy-dzieciece-getry-biale-128-13187351305

oznacz moderatorów

protego_BHP
#8 Zapaleniec#

Tymczasowym rozwiązaniem jest: "Usuń z aukcji przypisanie produktyzacji" i wszystko gra, ale nie rozwiązuje problemu.

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@LAEMI-PL ,nie licz na to że coś zmienią.Nie po to pracowali nad tym od 3-4 lat,żeby teraz z tego zrezygnować.Dla nich najważniejszy jest suwaczek przy naszych ofertach,teleportujący do ofert innego sprzedawcy.Mógłbym to zaakceptować,bo to ich podwórko i mogą robić co chcą,ale przenoszenie klienta do innego sprzedawcy,w sytuacji kiedy został pozbawiony przejrzenia całej oferty u obecnego,jest zwyczajnym draństwem.Klient też na tym traci,ale co ich to obchodzi.Grunt ze jakis super Mario,wymyśił genialny system.Tylko komu przynosi to pożytek,śmiem twierdzić,że nikomu

oznacz moderatorów