anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka niedostarczona w terminie a żądanie zwrotu pieniędzy przez kupującego

woolcomb
#10 Popularyzator#

Kupujący wybrał list "polecony allegro"

Przesyłka została nadana terminowo - zgodnie z deklaracją sprzedawcy

Allegro na aukcji zdeklarowało czas doręczenia 4 dni.

Deklarowany czas doręczenia 4 dni minął a przesyłka nie została doręczona

Kupujący założył dyskusję i zażądał zwrotu pieniędzy za zakup 

allegro kompletnie ignorując moje pytania jako sprzedawcy , zakończyło dyskusję i zaproponowało kupującemu zwrot pieniędzy z allegro protect !!! 

więc pieniądze oddałem ....

moje pytanie brzmi :

Czy jako sprzedawca mam prawo żądać od kupującego zwrotu pieniędzy w przypadku odebrania listu - pomimo że oddałem mu całą kwotę za zakup 

Czy w związku z tym ze formalnie to allegro jest nadawcą listu można zwrócić się o rekompensatę własnie do allegro ? Bo przecież wiadomo że list przyjdzie jak zawsze tylko z opóźnieniem

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Formalnie to kupujący jest zobowiązany do zwrotu zgodnie z regulaminem Allegro Protect.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@woolcomb sprecyzujmy. Ty odpowiadasz jako sprzedawca firma za doręczenie paczki z towarem tzn ma dotrzeć cała nienaruszona zawartość. Nie odpowiadasz za termin doręczenia bo ten sobie może reklamować odbiorca uslugę bo on sobie wykupił taką a nie inna opcję wysyłki. Paczka doszła czy dojdzie? Jak odbierze to ma ci sam odesłać na swój koszt i ciebie nie interesuje jak skoro przyjąłeś odstąpienie to to już nie jest jego towar albo odsyła albo zgłoszenie przywłaszczenia mienia na policji bo sam sprawę skopie jak odbierze paczkę. 

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

list nie doszedł jeszcze do kupującego więc będę sprawdzał i czekał co się stanie.

czy działania allegro które wprowadza w błąd kupujących pisząc na aukcjach sprzedawców  nierealne czasy doręczenia przesyłek  są zgodne z prawem ?

nie uderzają w tzw.  zbiorowe interesy konsumentów ?

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Usługa Allegro polecony (tak jak i zwykły polecony), to usługa bez gwarancji doręczenia w podanym terminie. Deklarowany termin doręczenie to D+4, a za jego przekroczenie nie przysługuje prawo do odszkodowania, czy zwrotu kosztów nadania. Natomiast reklamację z tytułu zaginięcia lub nie wykonania usługi można składać nie wcześniej niż 14 dni od dnia następnego po dniu nadania (czyli taki list może iść do 14 dni). 

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

ja to wiem dlatego pytam czemu allegro wypisuje takie bzdury na aukcjach 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Bo tak pasuje Allegro, które przytuli prowizję a sprzedawca i klient niech idą się .... napić.

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

"pasuje" ....  no to ciekawe co na to UOKIK 

 nie wpomnę żę allegro nie reaguje i nie usuwa negatywa  jak ktoś dostanie go ze wzgędu na to że podają zły czas doręczenia

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nie usuną bo ich zdaniem "klient ma prawo do subiektywnej opinii" nawet jeśli nie będzie zgodna z rzeczywistością i stanem faktycznym. Hodują w ten sposób różnego rodzaju patologie i każdy sprzedający choć raz będzie miał z tego powodu problemy.

To tak jak w firmach - estymujesz wykonanie zadania na np. 2 tygodnie. Dział handlowy naściemnia, że zajmie to góra tydzień a po trzech dniach klient z pyskiem wydzwania do ciebie bo prezes powiedział, że będzie za dwa dni. Ty jesteś tym estymującym (wiesz ile zajmie Ci wysłanie zamówienia) a Allegro tymi ściemniającymi przed klientem.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Najpierw sugeruję przeczytanie regulaminu przesyłek "Allegro Przesyłka polecona". To jest "Przesyłka firmowa eCommerce" , realizowana na zasadach umowy zawartej pomiędzy PP a Allegro.

Link: https://allegro.pl/regulaminy/zasady-wykonywania-i-korzystania-z-uslugi-pocztowej-niepowszechnej-pod...

 

1. Po pierwsze nie ma takiej przesyłki o nazwie "polecony Allegro" - jest przesyłka typu "Allegro Przesyłka polecona". 

2. Przesyłka jest realizowana no podstawie umowy Allegro - PP. Link do zasad powyżej. I jest to "przesyłka firmowa eCommerce realizowana na podstawie umowy Allegro - PP".

3. Następna sprawa - Allegro nie deklaruje na aukcji czasu dostawy, nawet nie ma tego w regulaminie dostaw tych przesyłek. Allegro wskazuje jedynie przewidywany czas dostawy, w regulaminie przesyłek też jest jedynie wskazany przewidywany czas dostawy, a nie deklarowany.

4. Czyli taka przesyłka może być dostarczona w terminie 30 dni - dopiero po tym czasie można złożyć reklamację na Poczcie.

@woolcomb - czy Allegro obciążyło Cię kosztami zwrotu środków kupującemu? - myślę, że chyba nie, bo nie mieli ku temu żadnych podstaw.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

ale te informacje są  wszystkim znane i nie potrzeba mi referatu

bronisz allegro to dlaczego po 5 dniach każe zwrócić kasę i daje link kupującemu do allegro protect ???!!!!!!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@woolcomb  hmm zdaje sie że aby skorzystać a allegro protect musi minć 14 dni od założenia dyskuji. 

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

dyskusja złożona 7 marca

9 marca allegro zamyka ją i każe oddać pieniądze i podaje link do allegro protect

GESTAPO

przypominam że list allego polecony został nadany 3 godziny po zakupie i nie doszedł w 4 dni

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

9 marca to było wczoraj.

W weekendy tam siedza jakieś osoby z łapanki. Studenci? Stażyści? Gdyby istniało gimnazjum, to bym obstawiała nastolatków.

Moim zdnaiem powinieneś zgłosić przedwcześnie zamknięta dyskusję. Ale JUTRO, nie dziś, jutro wrócą osoby ciut kompetentniejsze i się może tym zajmą bo ktoś tu pojechał niezgodnie z regulaminem.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Akurat w regulaminie usługi jest podany deklarowany czas doręczenia D+4. Termin deklarowany to inaczej termin przewidywany. Natomiast czym innym jest termin gwarantowany.

W skrócie:

- termin deklarowany ≠ termin gwarantowany 

- termin deklarowany = termin przewidywany

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@maxr01 czy możesz mi przytoczyć z https://allegro.pl/regulaminy/zasady-wykonywania-i-korzystania-z-uslugi-pocztowej-niepowszechnej-pod...

ten fragment, który mówi, że Allegro Przesyłka polecona = Przesyłka firmowa eCommerce

Z góry dziękuję

Kinga

oznacz moderatorów