anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka wielopaczkowa dla "jednego" przedmiotu

AutoBrzozowski
#7 Wielbiciel#

Witam,
Sprzedaję na allegro nowe opony. Ze specyfikacji produktu wynika, że jest on najczęściej sprzedawany w parach (2szt) lub kompletach (4szt).

Standardem w DPD jest, że wszystkie opony pakujemy osobno, np. w przypadku kompletu rozliczam się z DPD za 4 wysłane paczki niezależnie od wielkości opon. Chcę dodać do moich ofert możliwość zakupu z allegro smart oraz oddać do cenników dostawy: Allegro kurier DPD oraz allegro kurierd dpd pobranie.

Czy jest realna możliwość abym rozliczał się z allegro w ramach oferowanych usług za 4 paczki dpd przy sprzedaży kompletu oraz za 2 paczki dpd przy sprzedaży pary? Klient kupując komplet wybiera, że chce kupić "1szt" tego kompletu, więc domyślnie wygląda to tak, jakby wszystkie 4 opony miały zostać pakowane w jedną paczkę i tak też wygląda rozliczenie z allegro w ramach smart.

W tej sytuacji wygląda to tak, że jedną paczkę rozliczam w ramach smart jeśli chcę zagwarantować mojemu klientowi darmową wysyłkę a kolejne 3 paczki, za które muszę zapłacić niestety wliczone muszą być w cenę samego produktu.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie w/w problemu?
Pozdrawiam,
Mateusz

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#


Standardem w DPD jest, że wszystkie opony pakujemy osobno, np. w przypadku kompletu rozliczam się z DPD za 4 wysłane paczki niezależnie od wielkości opon.

Tu jest jakiś błąd, to nie może być standardem, liczy się paczka, a nie ilość sztuk w paczce. Mi przysłano 4 opony w jednej paczce jakieś 2 lata temu.

oznacz moderatorów

AutoBrzozowski
#7 Wielbiciel#

Nie ma takiej możliwości, żeby Panu teraz ktoś zapakował komplet opon jako jedną paczkę.
Nazwałem to standardem w DPD ponieważ forma pakowania opon jest dokładnie opisana w ich regulaminie i bezwzględnie każda opona czy to mała 13" czy duża do suva 21" ma być zapakowana osobno. W ramach ciekawostki dodam, że jakieś 3 miesiące temu próbowałem wysłać 2 opony 12" do przyczypki jako jedna przesyłkę i magazyn DPD mi taką paczkę odbił, miałem zwrot. Dlatego podtrzymuję moje pytanie.

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Allegro będzie raczej liczyło od paczki,w takiej sytuacji najlepiej by było wystawiać pojedynczo i w kosztach przesyłki ustawić że ilość w paczce 1 i tak jak ktoś będzie miał smarta to wyskoczy na 0 mu paczka , a Pan powinien dostać  przykładowo 4 etykiety do wygenerowania ze smarta

oznacz moderatorów

AutoBrzozowski
#7 Wielbiciel#

Nie ma szans, 90% jeśli nie więcej sprzedaży to opony wystawione na aukcjach jako para/komplet. Rozumiem, że allegro po prostu nie ma rozwiązania i trzeba dodawać część kosztów wysyłki do ceny opon...

oznacz moderatorów