anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka wielopaczkowa, paczkomaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
JR_MotorServices
#9 Pomysłodawca#

Czołem wszystkim,

Niedawno włączyłem Paczkomaty do swoich wysyłek. Wszystko ogarniam z wyjątkiem jednej rzeczy: przesyłki wielopaczkowej. W ustawieniach dostawy mam podane maksymalnie 2 sztuki przedmiotu w jednej paczce. Dzisiaj ktoś kupił u mnie w sumie 7szt. dwóch różnych produktów (smart). Przy tym zamówieniu widoczna jest informacja, że są to 4 paczki. Po kliknięciu "nadaj paczkę allegro inpost" przekierowuje mnie na stroję inpostu, importuję przesyłki Allegro, opłacam 0zł i generuje się JEDEN list na paczkomat. A paczek mam 3. Jak zrobić kolejne paczki na taką wysyłkę?

Pozdrowienia

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
opaseczkowo
#7 Wielbiciel#

Hej też jestem ciekawa. Na swoim firmowym koncie mam ustawione max w paczce 5 sztuk do paczkomatu i mam też DPD  w ramach smart i zastanawia mnie czy Klient będzie wiedział i zdawał sobie sprawę, że jeśli zamówi 6 czy 10 rzeczy to będzie miał wysłane w dwóch paczkach (jeżeli wybierze paczkomat) bo podejrzewam, że nie każdy (a przeboje z Klientami mam najróżniejsze). No i co jeśli np. sprzedam 6 sztuk czegoś co się zmieści w jednej paczce a system wygeneruje mi dwie etykiety? Mogę wtedy wysłać w jednej paczce (większa skrytka) a z drugiej etykiety w ogóle nie skorzystać? Znalazłam tylko coś takiego: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-nadac-przesylke-allegro-... ale nie wiem jak to w praktyce ma wyglądać 😞

oznacz moderatorów
JR_MotorServices
#9 Pomysłodawca#

Temat wyjaśniony na infolinii InPostu. Należy zrobić tak:

  1. Być zalogowanym na stronie manager.paczkomaty.pl
  2. Przejść do zakładki "Import Allegro InPost"
  3. Zmienić typ pokazywanych przesyłek z "niewygenerowane" (domyślne) na "wygenerowane"
  4. Wtedy pokażą się wszystkie wygenerowane przesyłki
  5. Zaznaczyć Kupującego i postępować jak przy generowaniu pierwszego listu, czyli "przygotuj" i "opłać"
  6. Powtarzać aż do uzyskania odpowiedniej ilości listów przewozowych

 

Temat do zamknięcia. Pozdrowienia

oznacz moderatorów