anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesylka za pobraniem

akta26
#7 Wielbiciel#

Co  grozi w przypadku nie odebrania przesyłki za pobraniem?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Aditum
#12 Orędownik#

Rozumiem, że jeśli zakładasz temat w "Zaawansowani sprzedawcy" chodzi Ci o konsekwencje dla kupującego na Twoich aukcjach ? Jeśli dobrze rozumuję, na Allegro nie będzie miał żadnych konsekwencji natomiast możesz zacząć od wezwania do zapłaty wysłanego za potwierdzeniem odbioru powiększonego o cenę wysyłki tego wezwania. W momencie złożenia oferty na Twojej aukcji, on staje się właścicielem przedmiotu do momentu odstąpienia od umowy i musi zapłacić za wysyłkę w dwie strony + koszt przedmiotu.

oznacz moderatorów

akta26
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi o konsekwencje dla kupującego towar za pobraniem,jeśli np nie  go w domu i nie odbierze i nie opłaci  zamówionego towaru

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

Tak jak napisałem wyżej, od Allegro żadnych. Przeczytaj poradę powyżej.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Aditum Jak żadnych. Zapewne dostanie ostrzeżenie, a jak nazbiera takich kilka, to zawieszą mu konto.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

Miałem kilku takich klientów jak sprzedawałem części samochodowe, jak dzwoniło się do nich dlaczego nie odebrał to odpowiedź brzmiała "panie ja zawsze zamawiam to samo od 3 sprzedawców bo potrzebuje pilnie bo auto się zepsuło i czekam, kto wyśle pierwszy tą paczkę odbieram" - coś w tym rodzaju, ponaglenia, wezwania, wiadomości do Allegro i zero konsekwencji - konta aktywne.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Wyobraź sobie, że sam z tego poradnika korzystałem 😄 Nie napisałem, że nie będzie konsekwencji w ogóle tylko, że nie będzie od Allegro 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Knowhere no co ty przypomniało Ci się allegro z przed 5 lata ?minęło i nie wróci 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jak to, allegro nie rozdaje już ostrzeżeń kupującym? Sprzedający też takim nie mogą przywalić negatywem. To jakie konsekwencje ponoszą tzw. "kupujący"?
Bo ja pamiętam przypadki, gdy w momencie przyznania mi zwrotu prowizji za niedoszłą transakcję, kupujący dostawał ostrzeżenie (a bodajże 3 kończyły się zawieszeniem konta).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Możesz dodać na czarną listę.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Mam konto na allegro ponad 15 lat, nie musisz mi udzielać takich porad😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów