anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytania o paragony, etykiety i przyjazd kuriera.

ForBajk
#10 Popularyzator#

Hej, jestem nowy ale zdążyłem już przerobić kilkaset zamówień. Chodzi mi o to bo pewnie większość ma to tak zautomatyzowane, że wysyłają się paragony na email. Zapewne też mogę to zrobić ale czy warto przy małej ilości zamówień? Ja zawsze jak pakuję to w przylgę wrzucam etykietę i obok odwrócony tyłem paragon bo na drukarkę do etykiet jeszcze poczekam aż sprzedaż się nieco zwiększy. Czy tak może być paragon włożony czy lepiej do paczki go wrzucać? Następne pytanie bo paczek mam mało i nadaję w paczkomacie ale już niedługo zrobię, że będzie kurier inpost odbierał i kurier mógłby do mnie przyjeżdzać nawet do godziny 18 ale pewnie w takich późnych godzinach nie przyjeżdzają więc jaka u was jest godzina graniczna przyjazdu inpost?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

MrMarco
#13 Ambasador#

Paragony lepiej pakuj do paczki, część klientów nie będzie zaglądać pod etykietę i będą pretensje, że nie dostarczyłeś paragonu.

U mnie Inpost podjeżdża w okolicach południa, ale to zależy od odległości magazynu od bazy, więc różnie będzie.

Mimo podjazdów kuriera, część przesyłek zawożę do paczkomatu, jeśli wpadną po przyjeździe kuriera, ale przed godziną odbioru z paczkomatów.

oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

Przylgi mam na tyle duże, ze miesci się w nich etykieta i kilka cm od niej jest paragon ale to nie wiem czy jest bezpieczne bo naciąć przylge i wyjąć paragon moze naprzyklad kurier. Co do przyjazdu kuriera i nadania w paczkomacie to zmieniasz rodzaj nadania na stronie w menadżerze paczek jak tak robisz?

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Wybieram sposób nadania podczas tworzenia etykiety w menadżeże Inpostu. Kiedy zamówienie wpada po przyjeździe kuriera to po prostu wybieram "nadam przesyłkę w paczkomacie". Dla innych zaznaczam je na liście i "zamów kuriera".

Korzystam z integracji allegro/inpost, nie nadaję przez Allegro.

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@ForBajk nie każdy sprzedający wystawia paragony jako dowód zakupu - i nie mam na myśli oszukiwania US, lecz sposób ewidencji sprzedaży. Jedni wysyłają na maila FV, inni wydruk dołączają w paczce lub w przyldze itp.

Zatem lepiej informować klienta gdzie znajduje się dowód zakupu i co nim jest. Nie każdy rozrywa "kangurka", żeby szukać tam paragonu/FV. Kojarzę, że niektórzy na etykiecie dopisują długopisem info, że w kangurku jest faktura/paragon, spinają też czasami etykietę i FV.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

moim zdaniem przylgi to strata czasu i dodatkowe generowanie foliowych śmieci. Paragon wrzucam do paczki, a etykietę drukuję na przyklejkach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów