anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytania odnośnie czasów wysyłki i nadań w weekendy

RaypathECO
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Mam kilka pytań odnośnie sobotnich nadań InPostem. 

1. Czy ustawiona wysyłka w sobotę np do 13:00 nie wpłynie negatywnie na skuteczność wysyłki i pokazywanie przewidywanej dostawy w tygodniu ? Wysyłka: "natychmiast" i doręczenie w pn czyli po dwóch dniach a nie jak w tygodniu na następny dzień. 

 

2. Czy prawdą jest ze algorytm allegro nie pokazuje adnotacji na listingu o wysyłce w sobotę i doreczeniu w pn dla przewoźnika Inpost nawet jeśli jest ustawiona w dostawach? 

 

3. Czy sam fakt wysyłki w sobotę może mieć pozytywny wpływ na jakość sprzedaży nawet jeśli nie jest ta opcja wyświetlana klientom? 

 

4. Czy dla allegro status "przyjęta przez kuriera" ma identyczne znaczenie dla statystyk wysyłki jak "przyjęta w oddziale"? Chodzi o sytuacje kiedy w sobotę kurier odbiera przesyłkę, natomiast proces sortowania odbywa się w niedzielę a doręczenie w pn. Czy będzie wówczas wszystko w porządku jeśli wysyłka będzie ustawiona na allegro w sobotę do 13:00. Odebrana przez kuriera np 14:00 tego samego dnia, przyjęta w oddziale nadawczym w niedzielę (status) i doręczona w pn? 

 

5. Gdzieś się natknąłem na forum allegro że szybsza wysyłka niż deklarowana może mieć negatywnych wpływ...? Jak to wszystko ugryźć i ustawić jeśli w sobotę mam możliwość wysyłki paczek (status przyjęta przez kuriera) , w niedziele jest procesowana (status:przyjęta w oddziale), a próba doręczenia jest w pn. 

 

6. Wobec powyższych jeśli nie jest możliwe wyświetlenie się na listingu wysyłki w sobotę i dostawy w pn przez Inpost to są jakieś alternatywy?  DPD?

 

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RaypathECO Cześć 🙂 W przypadku InPost nie ma nadań weekendowych, czyli nawet jeśli ustawisz czas graniczny w sobotę do 13:00, to przewidywany czas nie będzie wyświetlał się na poniedziałek. 

Jeśli kurier zeskanuje paczkę ("przyjęta przez kuriera"), to paczka uznawana jest za nadaną. 

Wysyłanie paczek szybciej niż deklaracja może mieć negatywne skutki, bo algorytm będzie brał te paczki do obliczeń i może zdarzyć się tak, że pokaże kupującemu przewidywaną dostawę na wcześniejszy termin, niż deklaracja. W zakładce Skuteczność wysyłki jest opcja Dostosuj czas dostawy do Twoich preferencji. Znajdziesz tam przycisk [wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja].

W tym momencie z nadań weekendowych możliwe jest tylko nadawanie w niedzielę z DPD. Tutaj więcej informacji na ten temat: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/od-teraz-w-twoich-ofertach-mozemy-wyswietlac-godzine-wysylki-te... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RaypathECO
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za szybką odpowiedź! 

Pozdrawiam 🙂 

oznacz moderatorów