anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do allegro odnośnie ciekawego artykułu

3tel_GSM2
#9 Pomysłodawca#

Witam mam takie pytanie jak skomentuje allegro jak i inni sprzedający tą sytuacje. 

Na znanej stronie odnośnie biznesu pojawił sie artykuł gdzie zostało stwierdzone że allegro pada w branyż ecommers akcje firmy straciły 50% wartości w rok, bardzo mała ilość nowych uzytkowników, obroty spadają.

Branża ecommers rośnie w siłę sklepy internetowe po woli przejmują klientów z allegro czy allegro ma jakiś Plan na odbudowe bo wnioskując z artykułu za rok 21 nie może pochwalić sie silnym przejęciem rynku Polskiego gdyż udziały allegro z dnia na dzień spadają, rynek przejmują sklepy internetowe indywidualne firmy ? czy to początek końca legendy allegro. dodam że ja przestałem od września korzystać z waszych usług i wspieram sklepy internetowe. 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

@MrMarcoale już w tych atakach trzymajmy jakiś poziom 😁 Liczba odwiedzających Allegro spadła o 0,5%, A..zonu o 0,7%, Ali...by o 20%. I z tego Twój wniosek to "Allegro pikuje"??? 😁 Ten artykuł nawet nie jest o Allegro.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@KrzepkiRadek  pikuje na giełdzie 😁 Nie jest o Allegro, ale są w nim dane o spadkach odwiedzin w tym marketplace.

Ali musiało spaść przez zmianę prawa, a wzrosty odwiedzin u innych graczy nie biorą się znikąd 😉

Mój wniosek jest taki, że Allegro zaczyna tracić zarówno zaufanie jak i klientów, a biorąc pod uwagę obecną politykę to będzie postępowało. Może coś zmienią, może konkurencja da im prezent - nie wiem.

oznacz moderatorów

KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

@MrMarcoAllegro spada na giełdzie (bez przesady z tym pikowaniem, dzisiaj jest powyżej wyceny z debiutu, a przypominam, że z przedziału 35-43 zł wybrano wtedy najwyższy wariant) - bo ludzie kierują się emocjami, a nie rzeczywistością. Wyniki Allegro są co najmniej dobre, a problemem jest wyłącznie to, co zrobi konkurencja. W hipotetycznej sytuacji, gdyby teraz A...zon ogłosił wyjście z Polski, akcje Allegro urosłyby jakiś zylion procent - co dowodzi, że tu nie chodzi o żadne liczby.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@KrzepkiRadek  dzisiaj poleciało -5% na zamknięciu, wciągu pół roku -24%, a w ciągu roku -43% na giełdzie... to jak to nazwać jak nie pikowaniem?

W zakupach ludzie też kierują się emocjami 😉

oznacz moderatorów

KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

@MrMarcoliczba aktywnych kupujących za trzy pierwsze kwartały wzrosła z 12,6mln do 13,3mln, a średni GMV na aktywnego kupującego z 2463 zł na 3067 zł. Już sama ta informacja pokazuje, że nie ma tu żadnego spadku zaufania. Czytam raport i racjonalnie go oceniam. Oczywiście, być może te dane nie trafiły w "oczekiwania analityków" (swego czasu akcje Apple spadały, bo iPhonów zamiast "1,2 miliarda" sprzedało się "1,1 miliarda"), ale do diaska, nie da się mówić o zwijaniu czy utracie zaufania...

A co do akcji - tak, spadły 43%, ale tylko dlatego, że wcześniej dokładnie tyle wzrosły 😄 Bo teraz jesteśmy w punkcie zero. I ten wzrost był tak samo "racjonalny", jak teraz ten spadek. Co się takiego stało w tym roku, żeby te 43% firma najpierw zyskiwała, a potem traciła? Nic.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

ehh @KrzepkiRadek jak grasz na giełdzie to dobrze wiesz co się dzieje 😉 Graj tak samo i też zarobisz, o ile już nie kosisz 😉

Czytając raporty pewnie zauważyłeś też, że na obsługę finansową idzie około 30%-40% zysku ( parę mld długu). Do tego przytłaczająca większość majątku spółki to ciągle wartości niematerialne i prawne 😉

Stopy rosną, zwiększa się ilość indywidualnych e-sklepów, zaczęła działać duża konkurencja (2 duże i jedna mała 😛 )...

Oczywiście, że Allegro się tak szybko nie zatopi i na pewno zareagują na rynek kiedy będzie trzeba. Przyzwyczajenie konsumentów zmieniają się b. wolno, ale jednak się zmieniają.

A zgarnęło w ostatnio trochę siana, weszło na giełdę, zwiększyło obciążenie sprzedawców, zmniejszyło pewne koszty, ale to co mówią to jest hurraoptymizm

Moim skromnym zdaniem oczywiście 😉

I żeby nie było, że życzę A spadków, bo mam ich w portfelu i sam tu zarabiam jako sprzedawca. I nie twierdzę tu, że A padnie, ale twierdzę, że inni wyszarpią im spory kawałek tortu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@KrzepkiRadek  Takie  radosne  interpretowanie wzrostów to nie najlepsza metoda.   Wzrost  GMV  to niestety również inflacja, również efekt  właczenia  kosztów wysyłek do sprzedaży (do prowizji). Więc nie ma się czym podniecać, ja tutaj jakiegoś oszałamiającego wzrostu nie widzę.

Natomiast liczba aktywnych kupujących to raczej liczba kont kupujących,  wzrost 700 tysięcy to raczej efekt pandemii, to żaden wzrost w skali 38 milionowego kraju (zasilonego jeszcze siłą roboczą ze wschodu).

Oczywiście nie kwestionuję danych, tak to są twarde dane.  Tylko że te dane niestety nie są jakieś oszałamiające,  one nie wywołają na pewno entuzjazmu inwestorów na giełdzie.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@MrMarco trustpilot... niszczy system

najlepsze są odpowiedzi allegro

randomowy user - allegro okradło mnie

allegro odpowiedź - przykro nam

moje teorie spiskowe

serwis doskonale wie , że na giełdzie ma trend spadkowy

więc kombinuje jakby to powiększyć obroty odbierając innym zyski

a to zakup serwisu mall, czy własne paczkomaty czy majstrowanie w wyświetlaniu ofert i produktyzacja

tylko to wszystko są działania, krótkoterminowe

 

długoterminowo tak się nie da działać - już widać odpływ kupujących/odwiedzających serwis i ten trend będzie się pogłębiał

kiedyś allegro samą swoją wielkością dobiło inne serwisy sprzedażowe - teraz funkcjonują konkurencyjne i o dziwo powoli zaczynają mieć klientów

 

tak jak pisałem kiedyś na tym forum - obecna polityka serwisu niszczy w nim różnorodność, która świadczyła o sile serwisu

kiedyś wyceny towarów zaczynało się od wizyty na allegro - obecnie bez eanu i użytkowników prywatnych nie ma praktycznie szans na takie wyszukiwanie

 

sam ostatnio chciałem sprawdzić dlaczego pewne grupy towaru mi się nie sprzedają

- niestety inni sprzedawcy też nic z tego asortymentu też mają zerową sprzedaż

tak na allegro to było w latach 2004-2006

oznacz moderatorów