anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do moderatora, powód zamknięcia ogłoszeń

Fan-Technics
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Dziś zalogowałem się do mojego konta i stwierdziłem zamknięcie przez państwa wszystkich moich ogłoszeń.

Proszę mi podać dokładną przyczynę tego działania.

Ogłoszenia wystawiam w tej samej formie i treści od wielu miesięcy.

I nigdy nie było z tym problemów.

Przyznam że wyjaśnienie wysłane automatem mnie nie satysfakcjonuje.

Jest bardzo ogólne i podaje wiele powodów mogących spowodować takie działanie.

Z poważaniem.

Fan-Technics

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

To ja Ci odpowiem, bo wiem. Twoje oferty są niezgodne z prawem i regulaminem. Jako firma masz obowiązek podawać warunki zwrotów i reklamacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Musi być podany adres do zwrotów i reklamacji, musi być 14 dni na odstąpienie od umowy bez żadnych dziwnych warunków. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Wygląda na to, że musisz się doszkolić w zakresie praw i obowiązków tak sprzedawcy, jak i kupującego. I tak masz szczęście, że to Allegro wywaliło Ci aukcje, a nie zainteresował się nimi np. UOKiK. Zwrot do 7 dni? To chyba w Bangladeszu. U nas obowiązuje 14 i nie jest to uznaniowe, a wymagane prawem. Gwarancja rozruchowa? W polskich przepisach nic takiego nie występuje. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Fan-Technics
#8 Zapaleniec#

To jaka ma być gwarancja , na stare 25-40 letnie używane sprzęty rtv?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

GWARANCJA nie musi być żadna, gwarancja nie jest obowiązkowa, o gwarancji piszesz w zakładce Gwarancja. Natomiast RĘKOJMIA jest obowiązkowa, na rzeczy używane możesz ją ograniczyć z 2 lat do 1 roku i piszesz o tym w zakładce Reklamacja. Nie możesz tam pisać, że nie ma żadnej rękojmi. Przeczytaj to i popraw oferty; https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Poza tym zwroty bez podania przyczyny muszą być w tym przypadku przyjmowane w ciągu 14 dni, a nawet 28 dni, bowiem w ciągu 14 dni kupujący może wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a sam towar może odesłać w czasie do 14 dni od wysłania oświadczenia. Zapoznaj się z przepisami - sprzedaż firmowa na Allegro to nie sprzedaż jak na bazarze.

oznacz moderatorów