anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do sprzedawców o nieuczciwych kolegów

MAMY ROZWIĄZANIE!
bozzzz
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie do sprzedawców. Co jakiś czas okazyjnie kupuje na Allegro wełnę lub jedwab. Większość z Państwa chcąc bez problemu pozbyć się zalegającego towaru, uczciwie opisuje skład materiału np. wełna z domieszką poliestru. Niestety problemy stwarzają ci którzy nie są do końca uczciwi, czasami mogłabym kupić dużo więcej, ale muszę kupować po kawałku ponieważ nie jestem pewna na ile materiał jest dobrze opisany, czasami nawet proszę kupującego o sprawdzenie, i zapewnia mnie że coś jest 100% wełną kiedy w rzeczywistości nie jest. To stwarza zamieszanie i dla mnie i dla sprzedającego. Staram się nie wystawiać negatywnych komentarzy, ale w jaki sposób miałabym odróżnić takich sprzedawców od tych z was którzy są uczciwi?

Czasami towar można zwrócić, ale wtedy i tak nie do końca uczciwe jest to że inni klienci są dalej oszukiwani. To zmniejsza zaufanie do zakupów internetowych i obniża cenę dla tych uczciwych sprzedawców którzy mają dobry towar. Czasami towaru nie da się zwrócić na przykład noszone rajstopy które okazały się bawełną a nie wełną, ostatni mój zakup, 4 pary.

Co państwo mi radzicie, negatywny komentarz? Sprzedawca OLEWA pytania o tę wełnę.

Nie chce zwrotu pieniędzy za rzeczy które juz nosilam, chciałabym jedynie żeby przestał oszukiwać pozostałych klientów. Chciałbym kupować w miejscu w którym mogę bardziej wierzyć sprzedającym

Chodzi o Orirose ciepłe Włoskie rajstopy WEŁNIANE z WZOREM

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
mdrogeria
#21 Demiurg#

@bozzzz zwracaj uwagę na średnią ocen sprzedawcy , niższa od 99,5 % kwalifikuje do weryfikacji treści tych negatywnych  , zapoznanie się z nimi przeważnie pozwoli Ci podjąć lepszą decyzję przy zakupie .

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@bozzzz  Sprawa wygląda nieco inaczej niż ją przedstawiasz.  Oczywiście nie rozgrzeszam całkowicie sprzedających ale w olbrzymiej większości oni sami nie wiedzą co sprzedają.

Sprzedawcy raczej nie produkują skarpet ani innej odzieży, no może poza wąską grupą producentów - rekodzielników.

Sprzedawcy sprzedają to co uzyskają z hurtowni albo z wlasnych źródeł, nie mają najczęściej możliwości badania czy skarpetka jest 100% wełniana czy może z domieszkami. Oczywiście jest grupa sprzedawców którzy sami produkują i sami sprzedają, do tych sprzedawców masz absolutne prawo mieć pretensję.

Ale najczęściej kupujemy wyroby tanie,  tanie więc z Chin mimo że napisano "włoskie"

oznacz moderatorów
bozzzz
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za to wyjaśnienie. 

Dlatego właśnie informuję sprzedawców o tym, że towar jest źle opisany. Jednak oni dalej sprzedają towar jako np. wełnę. Czuję się niezręcznie wiedząc że ja dostałam zwrot, a inni klienci dalej są oszukiwani. Łatwo jest sprawdzic czy coś zawiera wełnę, to nie wymaga specjalistycznych testów, nie rozumiem dlaczego nie można tego rozwiązać?

oznacz moderatorów