anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Regulamin - zapis o produktach przeznaczonych przez ich producentów do ograniczonej dystrybucji

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

Na jakiej podstawie prawnej zostanie wprowadzony zapis " o produktach przeznaczonych przez ich producentów do ograniczonej dystrybucji oraz o ofertach naruszających prawo" ?
Jeśli kupuję towar nie bezpośrednio od producenta a od jego dystrybutora to na jakiej podstawie nie będę mógł tego towaru odsprzedać dalej ? Zapis taki będzie powodował sporo nadużyć ,już teraz Grupa SEB Polska wykorzystuje swoją przewagę na rynku zgłaszając bezpodstawnie aukcje , tym zapisem ułatwicie im to zupełnie .Takie postępowanie kwalifikuje się pod UOKiK.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BlueMouse_pl jest to tzw. dystrybucja selektywna w Allegro wprowadzamy ją na podstawie  zapobiegania nadużyciom (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera g). 
Niektórzy producenci współpracują z ograniczoną liczbą sprzedających w takim przypadku wyłącznie wybrani przez producenta sprzedający mogą oferować jego produkty.
Zmiana w regulaminie spowoduje, że na wniosek producenta będziemy mogli usunąć wskazaną ofertę, jeśli pojawią się wątpliwości, poprosimy sprzedającego o potwierdzenie, że sprzedawana oferta jest zgodna z prawem i nie narusza praw osób trzecich.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

EElektryka_com
#10 Popularyzator#

Regulamin Allegro nie jest prawem w Polsce, a temat ma już sporą historię prawodawczą i generalnie takie praktyki mogą odbywać się wyłącznie w ujęciu jakościowym. Radzę Wam zgłębić temat bo kary tu potrafią być astronomiczne.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1392292,dystrybucja-selektywna-w-wyrokach-tsue.html

oznacz moderatorów