anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja telefonu (wyłączona rękojmia)

remkop3003
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Sprzedałem na portalu Allegro(jako osoba prywatna) używany telefon który jest już po okresie gwarancji producenta. Sprzęt posiadał uszkodzenia(niesprawny aparat oraz rysik do ekranu dotykowego) które opisałem oraz uwieczniłem na zdjęciach w ogłoszeniu. Z racji na opisane wady do aukcji dodałem zapis o wyłączeniu odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi. Sprzęt dotarł do kupującego za pośrednictwem kuriera InPost i wedle jego opisu po odebraniu paczki- sprzęt jest "bardzo dobry, jednak ma on problemy z zasięgiem". Z zamieszczonego opisu wynika, że po włożeniu karty SIM przez kupującego nie zawsze można się do niego dodzwonić.

Taki problem wcześniej nie występował, a samego telefonu używałem jeszcze bezpośrednio przed wysyłką. W założonej dyskusji przez kupującego otrzymałem taką odpowiedź z portalu:

"Kupujący w ramach reklamacji oczekuje zwrotu pieniędzy. Od momentu określenia oczekiwań sprzedający ma zasadniczo 14 dni na rozpatrzenie Pana reklamacji. Proszę o przedstawienie w dyskusji jednoznacznej i merytorycznie uargumentowanej decyzji reklamacyjnej, z uwzględnieniem zgłoszonych wad towaru. Jeśli oczekuje Pan odesłania, proszę o ustalenie z kupującym warunków."

 

Proszę o podpowiedź jak zachować się w tej sytuacji 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mdrogeria
#21 Demiurg#

Żądaj odesłania , jeśli wada występuje oddasz kasę i pokryjesz wszystkie koszty jakie poniósł klient , a gdy wady nie będzie lub wykryjesz uszkodzenie wynikłe na skutek jego działań wezwiesz do odebrania rzeczy , która do niego należy .

oznacz moderatorów