anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu a faktura

KOSMETYKSHOP_PL
#8 Zapaleniec#

Witam

Klientka zrezygnowała z zakupu, choć wpłaciła pieniądze. Teraz upiera się .że powinniśmy wystawić fakturę sprzedaży oraz fakturę korygującą. Do sprzedaży nie doszło, gdyż towar nie został wydany, faktura jeszcze nie wystawiona, nie wprowadzona do obrotu. Czy możemy zwrócić wpłatę bez wystawiania dokumentów?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

@KOSMETYKSHOP_PL tak , zgodnie ze sztuką powinno odbyć się to tak jak twierdzi klienta  ,a dlatego ,że masz przychód środków na konto i robisz zwrot środków , to wszystko musi być ujęte fiskalnie , dotyczy to również paragonów do transakcji anulowanych , do których uprzednio wpłynęły środki ..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KOSMETYKSHOP_PL podejrzane chodź tak powinno to wyglądać, sprawdź może zakup robi dla faktury z konta prywatnego a korekty nie zaksięguje, napisz jej że kasę zwrócisz jak podpisze korektę lub na konto firmowe co byście mieli podkładkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 jesteśmy nauczeni doszukiwania się nieuczciwości  ,ale nie koniecznie w tym wypadku chodzi o to o czym piszesz . Ze skarbowym nie rozliczamy się nie z ruchu towaru tylko z przepływu środków  ,klientka ma na koncie firmowym rozchód  ,a nie ma stosownego dokumentu przypisanego do niego  ,będzie również wpływ ...też bez dokumentu ?

oznacz moderatorów