anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja ze smarta w ofertach

AlePiesio
#13 Ambasador#

Czy któryś ze sprzedających zrezygnował ze smarta w swoich ofertach i może się podzielić opinią, spostrzeżeniami jak to wpłyneło na sprzedaż, zamówienia, ilość zwrotów? 🙂 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio też się nad tym zastanawiałem żeby testowo z tego zrezygnować, ale w ostateczności podniosłem ceny co by kasa się zgadzała 😄 

Zrezygnuj na tydzień dwa i zobaczysz jak to wpłynie, myślę że każda firma i asortyment będzie miał różne wpływy na brak smarta, a u mnie jakieś 80 - 90 % to zakupy smart 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Rok temu zamówienia ze smartem to było 40% , a 60% płatne przesyłki i zwrotów małutko.

Przez rok dużo się zmieniło , podniosłem ceny, duży zus, koszta materiałów wzrosły itd więc teraz mam 90% zamówień smart a 10% płatne przesyłki. A co za tym idzie pełno zwrotów smart... z powodami 'nie pasuje mi' , 'zakup przez pomyłkę'. Przeraża mnie to, jak człowiek obniży ceny poniżej 40zł to i tak są bezpłatne zwroty paczkomaty inpost przy 8.99zl za dostawe i będzie trzeba oddawać koszt wysyłki więc człowiek prawdopodobnie jeszcze więcej straci niż na zwrotach smart.. ehh nie ma dobrego rozwiązania.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio to se sam odpowiedziałeś że się nie opłaca rezygnować, pamiętaj że opcja darmowego zwrotu napędza zakup ( więc trzeba to wkalkulować z marżę ) lepiej to niż miał być oddawać za wysyłkę do kupującego 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Niby o tym wiem że nie opłaca się rezygnować , tzn domyślam się ale ta ilość zwrotów jest  strasznie wkurzająca, ogrom pracy przy dokumentacji zwrotów, przy przelewach zwrotnych, księgowa też ma więcej pracy z moimi papierami a co za tym idzie więcej to mnie kosztuje 🙂

Z roku na rok co raz gorzej się sprzedaje na allegro, jeżeli nic allegro nie zrobi z tą polityką zwrotów to ja nie widze tej sprzedaży na tym portalu.

oznacz moderatorów