anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Roszczeniowy Klient

Mahika74
#10 Popularyzator#

Taka sytuacja- klientka zamówiła tunikę- tunika miała podane dokładne wymiary i jeszcze dopisek w aukcji -PROSZĘ SUGEROWAĆ SIĘ FAKTYCZNYMI WYMIARAMI. Po kilku dniach otrzymuję zdjęcie tuniki, z którego wynika, że pomyliłam się o całe 4 cm. Ok, zdarza się, zwrot jest zawsze możliwy. Klientka chce zwrotu za przesyłkę, twierdząc, że 13 zł to najtańszy koszt (nie ma racji- 8,99 zł paczka plus jest tańsza). Otrzymuję tunikę, raz jeszcze ją mierzę i okazuje się, że to ja miałam rację. Co teraz ? Machnąć ręką i zwrócić Pani należność z kosztem przesyłki czy też nie i narazić się na negatyw ?? Co byście zrobili w tej sytuacji ? Z jednej strony- dlaczego mam oddawać pieniądze, które Pani się nie należą, a z drugiej zależy mi na dobrej opinii, negatywnych praktycznie nie mam. 

pozdrawiam 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Zdjęcie mierzonego ciucha nie będzie żadnym dowodem. Zdjęcie deski, owszem. Jest między tymi przedmiotami zasadnicza różnica. W ciuchu materiał jest plastyczny, rozciągliwy itp., deska jest twarda i sztywna. Nie mów mi, że tego nie wiesz i nie jesteś w stanie sobie wyobrazić.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Zdjęcie plastycznego cicha nie jest dowodem, super, dzięki. Tylko zdjęcie sztywnej deski jest dowodem, super, dzięki. A to przypadkiem nie sąd ocenia wszelkie dowody?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Wiesz co, poświęcę się i zrobię zdjęcia, a Ty uznasz czy mogą być dowodem. Daj mi 10 minut.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Które z tych zdjęć będzie dla Ciebie dowodem?Na jednym jest 62, a na drugim 65. Trochę 1.jpg2.jpgsłabo wyszły.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Dla sądu obydwa zdjęcia będą dowodem i to sąd podejmie decyzję. Ty nie możesz pisać, że jakieś zdjęcie nie jest dowodem.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nieeeee....... Żadne nie będzie dowodem, bo się wzajemnie wykluczają! Sąd, w takiej sytuacji, powołuje biegłego, który toto zmierzy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Ja nie wiem, co zrobi sąd. Ja wiem, że nie mogę orzekać i wiem, że dla sądu wszystko może być dowodem, dlatego nie piszę jak Ty, że zdjęcie, które posiada kupująca, nie jest dowodem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Wiem, że nie mogę orzekać... jednakowoż nie powstrzymuje mnie to przed ciągłym robieniem tego na forum"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 I jeszcze coś Ci powiem.W interesie każdego sprzedawcy leży jak najdokładniejsze zmierzenie, by na klienta pasowało. On nie może podawać wymiarów od czapy, albo kombinować z wymiarami, bo się nie wygrzebie z reklamacji. To klienci kombinują jak ponosić i oddać, albo jak zwrócić na koszt sprzedawcy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1 jak ty jesteś mądra,😍 jedyna rozsądnie myśląca

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  😂🤣😂🤣

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No tak, ale jak pisała o swojej siostrze podobnej charakterem do...... to już niekoniecznie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 podobnej charakterem do.... do mnie😁możesz używać mojego nicku, ja jednak nie jestem przewrażliwiona🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Tak, bo to kupujący zawsze oszukują, a sprzedający nigdy się nie mylą, nigdy nie kombinują i zazwyczaj są kryształowi.

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Na palcach jednej ręki możesz policzyć nieuczciwych sprzedawców, bo oni raczej nie przyszli tu oszukiwać, a prowadzić swoją działalność. Oszukując, ryzykują reputację, jakość sprzedaży i wyniki tejże. Kupujący nie ryzykują niczym. Teraz nawet negatywa nie zarobią. Hulaj dusza, piekła nie ma 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 

"Na palcach jednej ręki możesz policzyć nieuczciwych sprzedawców"

Oj, mam zapluty ekran, ze śmiechu 😄

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Czy Ty w każdym musisz widzieć złodzieja i oszusta?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Pewnie się domyślasz, jak to jest z traumami - nie chcesz, ale musisz😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie w każdym, nie przesadzaj, ale czytając pytania kupujących w "Dyskusjach kupujących" odnosi się wrażenie, że nieuczciwych sprzedających można liczyć na palcach, ale na pewno nie tylko jednej ręki 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Na Allegro sprzedaje ok. 125 tysięcy firm. Jakoś mało ludzi tu na nie narzeka 🙂 Zrobiłam na Allegro setki, jeśli nie tysiące zakupów. Nigdy (!) nie trafiłam na oszusta 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów