anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Serwis Allegro tylko dla firm?

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Od 2 listopada Allegro do każdej transakcji na koncie zwykłym i firmowym dolicza dodatkową opłatę 1 złotych.

Mając konto firmowe, możesz się wykupić od tej dodatkowej opłaty, kupując w firmie abonament.

Na koncie zwykłym takiej możliwości nie masz. Oznacza to ze firma Allegro dyskryminuje w tym przypadku sprzedawców prywatnych. Nie wiem czy nie należy tego zgłosić tego do jakiegoś Urzędu Ochrony Konkurencji, być może, bo jest to wyraźna dyskryminacja ze strony Allegro sprzedawców prywatnych. 

Proszę o odpowiedź, czy takie postępowanie, poza tym, że nieetyczne, jest zgodne z prawem?     

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

Client:44052296
#21 Demiurg#

"Yes, yes, yes"

@1971MalKow4 możesz wystawiać na allegro lokalnie

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Pytam o warunki sprzedaży w obrębie jednego serwisu. Allegrolokalnie to zupełnie inny serwis, mimo że prowadzony przez tą samą firmę.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@1971MalKow4 Jako sprzedawca indywidualny który nie płaci podatków możesz sobie podnieść ceny o tę złotówkę i tak będziesz mieć większy zarobek na podobnej sztuce niż sprzedawca firmowy ,więc nie ma co płakać . 

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Tutaj nie chodzi o złotówkę, ale o równe traktowanie sprzedawców, a nie dyskryminację jednej z grup, w obrębie tego samego serwisu. Jeśli serwis dopuszcza zakładanie kont osobom prywatnym, a dopuszcza, to grupa sprzedawców prywatnych powinna mieć również możliwość wykupienia się od dodatkowej opłaty, tak jak grupa firm. Wprowadzanie nowych zasad opłat, jest w mojej ocenie działaniem dyskryminującym jedną z grup i jako takie powinno być zgłoszone do regulatora tego rynku. Nie wspomnę, że jest to po prostu nieetyczne działanie handlowe.

To tak jak wprowadzić ograniczenie, np ze względu na płeć sprzedawcy....       

     

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1971MalKow4 konto , z którego piszesz ma wystawione ponad 800 ofert , z całym szacunkiem , ale nie wygląda to na sprzedaż okazjonalną .

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Rozumiem że nie słyszałaś o tzw. Działalności nierejestrowanej?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@1971MalKow4 czy nie wydaje ci się dyskryminowaniem sprzedawców firmowych fakt, ze muszą udostępniać minimum dwa sposoby odbioru przesyłek, w punkcie i dostawę kurierską żeby mieć smarta? Albo sprzedawcy firmowi muszą mieć miniatury na białym tle, a prywatni nie, no i oczywiście niższa prowizja dla prywatnych sprzedawców, to też dyskryminacja firmowych. Nie wspomnę już o podatkach, zusie i innych podobnych dyskryminacjach.

oznacz moderatorów

IREKI3
#8 Zapaleniec#

Również doszedłem do podobnego wniosku. Przy czym te działanie dyskryminacyjne nie dotyczą wyłacznie tzw. sprzedwaców prywatnych, ale również innych grup sprzedwaców. Jestem tzw. rolnikiem ryczałtowym i sprzedaję rośliny wyhodowane we własnej szkółce krzewów ozdobnych, tak więc moja sprzedaż ma charakter zawodowy i jest zgodna z prawem. Jednak przez Allegro będe traktowany jak okazjonalny sprzedawca, który chce sprzedać jakiś niepotrzebny przedmiot. Jako rolnik mam prawo sprzedawać swoje produkty przez internet (mam również własny sklep internetowy), ale niestety nie będe mógł skorzystać z wielu funkcjonalności konta firmowego, Smartu oraz integracji sklepu internetowego poprzez API. Pisałem o moim przypadku do Allegro, ale jest cisza, brak odpowiedzi. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@1971MalKow4  nie . NIe jest to dyskryminacja

Allegro jest firmą i jako taka sama ustala warunki własnej współpracy. Wiele firm nie prowadzi sprzedaży detalicznej ( czyt: klient nie ma możliwości zakupu bezpośrednio u producenta)  i nie jest to żadna dyskryminacja. Wielu producentów ma już zamkniete ścieżki sprzedażowe i nawet jeśłi firma zgłosi sie do nich to oni NIE PODEJMUJĄ WSPÓŁPRACY lecz odsyłają do dystrybutora.  A jeśłi nawet mówią żechcą sprzedać to oferują cene zaporową tak aby kupujący sam poszedł do dystrybutora.I także nie jest do dyskrymninacja.

To normalne.

Podobnie jest z allegro jeśli ma polityke wpsółpracy tylko z firmami a jednocześnie nie chce obrazic okazjonalnych prywatnych sprzedających to po prostu wprowadza ceny zaporowe tak aby tacy sprzedający sami poszli na Allegro Lokalnie. Nie jest to dyskryminacja i jest to zgodne z prawem.

Allegro ustala swoje opłaty a współpracujące z nim firmy lub osoby moga to akceptować - i sprzedawać , lub nie akceptować i sprzedawać w innych miejscach.

 

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Z twojej wypowiedzi wynika, i z ostatnich działań firmy również, przyznawanie praw jednym a odbieranie praw drugim  że serwis Allegro ma głęboko w dupie sprzedawców prywatnych, i jest zainteresowane wyłącznie sprzedawcami którzy prowadzą działalność gospodarczą. 

 

   

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1971MalKow4 Każdy przedsiębiorca ma swoją strategię w tym obszar działania, również allegro . Jakim obszarem jest zainteresowany portal jest tylko i wyłącznie ich decyzją . Zapamiętaj ... allegro nie jest czymś co Ci się należy  , jak napisał wcześniej @_Likos_ ---pasuje - proszę bardzo , ale masz wybór ... nie musisz .

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że warto to sobie zapamiętać, jak jest polityka serwisu Allegro , wobec sprzedawców prywatnych, w momencie podejmowania decyzji o ewentualnym zakupie jako osoba prywatna.  

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@1971MalKow4 "Myślę, że warto to sobie zapamiętać, jak jest polityka serwisu Allegro , wobec sprzedawców prywatnych, w momencie podejmowania decyzji o ewentualnym zakupie jako osoba prywatna.  "

Ale... dlaczego? Co ma piernik do wiatraka?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@1971MalKow4 Na Allegro mają sprzedawać sklepy a na Allegro Lokalnie sprzedawcy prywatni. Ot i tyle.

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak. 

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Nie miał bym nic przeciwko sprzedaży na A L gdyby nie był to taki bubel. Ciekawe dlaczego nie chcą usprawnić A L lub dlaczego tak bardzo jest ono ograniczone.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@1971MalKow4  może Cie zmartwie ale tak już jest świat skonstruowany  ze różni ludzie, instytucje , firmy mają różne prawa.

Inne prawa ma osoba fizyczna, inne prawa firma, inne prawa ma dziecko a jeszcze inne emeryt, inne prawa ma spółka a inne osoba na JDG , jeszcze inne ma okazjonalny sprzedawca , Można do tego dołączyć : np inne prawa dla : policji, sadów , komorników, urzędu skarbowego i td itp

Jak widzisz każdy działa w granicach innych praw. Jak to jest akurat we współpracy z firmami to już Ci wyżej napisałem.

Jako osoba fizyczna sprzedająca okazjonalnie od samego początku masz dużo wiecej uprawnień niż ma firma  -  nie musisz brać zwrotów, placić ZUSu , podatków itd a jakoś to Ci nie przeszakdza jak rozumiem ??? Mimo że to także jest jakaś "dyskryminacja"

Oczywiście mozesz zalożyć działalnoś i korzystać z takich samych praw jak firmy. Także na allegro 🙂

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Widzisz tutaj polityka tego serwisu jest dla mnie niezrozumiała, a przynajmniej mało przejrzysta. Bowiem, system prowizyjny premiuje sprzedawców prywatnych.

Prowizja w dziale którym jestem zainteresowany, dla sprzedawcy prywatnego to 10%, i minimalna prowizja to 0.25 groszy,  a sprzedaż tego samego przedmiotu z konta firmowego to 15% i minimalna prowizja to 1 złotych, z powodu owej minimalnej prowizji, średnia prowizja to nie 15%  a 18-20%. 

Ten sam przedmiot, a różnica w wysokości pobieranej prowizji to od 50%  do 80-100% 

Ten system dyskryminuje, podmiot gospodarczy lub jak ktoś woli premiuje sprzedawcę prywatnego 

To jak to jest z tą polityką serwisu?

   

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@1971MalKow4 Nie aktualizują systemu prowizyjnego dla sprzedawców prywatnych, ponieważ wkrótce ich po prostu nie będzie na Allegro. Chcesz, żeby Allegro zajmowało się aktualizacją prowizji dla klientów, których chcą przekierować na inny portal? Marnowanie czasu ludzi, który można wykorzystać na zmiany w systemie prowizyjnym Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów