anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Serwis Allegro tylko dla firm?

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Od 2 listopada Allegro do każdej transakcji na koncie zwykłym i firmowym dolicza dodatkową opłatę 1 złotych.

Mając konto firmowe, możesz się wykupić od tej dodatkowej opłaty, kupując w firmie abonament.

Na koncie zwykłym takiej możliwości nie masz. Oznacza to ze firma Allegro dyskryminuje w tym przypadku sprzedawców prywatnych. Nie wiem czy nie należy tego zgłosić tego do jakiegoś Urzędu Ochrony Konkurencji, być może, bo jest to wyraźna dyskryminacja ze strony Allegro sprzedawców prywatnych. 

Proszę o odpowiedź, czy takie postępowanie, poza tym, że nieetyczne, jest zgodne z prawem?     

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Racja, zawsze można się przekierować, jak nie w całości, to w części  na inny portal i niekoniecznie mający cokolwiek wspólnego z właścicielem tego serwisu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@1971MalKow4 i sam doszedłeś teraz do sedna problemu , przy tak ogromnej presji na cenę wewnątrz portalu szanse pomiędzy sprzedawcą firmowym , a prywatnym po wprowadzeniu opłaty będą jeśli nie wyrównane to trochę zbliżone .

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Ten ruch ze strony Allegro, czyli wprowadzenie dodatkowej opłaty 1 złotych, dla sprzedaży z konta zwykłego, i brak jej uniknięcia w przypadku konta zwykłego, a możliwością jej uniknięcia w przypadku konta firmowego ma kilka celów.

Pierwszy najważniejszy, to przymuszenie do zmiany kont zwykłych na firmowe, dotychczas w przypadku podmiotu gospodarczego możliwa była sprzedaż z obu kont. 

Cel drugi, niejako przy okazji, zmniejszenie ilości osób prywatnych sprzedających w serwisie Allegro .

Cel trzeci, równie ważny, jak nie najważniejszy zmiana konta zwykłego na firmowe, będzie skutkowało zwiększoną prowizją, czasem niewiele a czasem będzie to zwiększona prowizja o  100% 

Jak powszechnie wiadomo, za wszystko w konsekwencji zapłaci nabywca końcowy, bo serwis żyje właśnie z tego. 

           

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@1971MalKow4  Ta złotówka to tylko mała wisienka na torcie. Od dłuższego czasu allegro poprzez wprowadzanie kolejnych "dobrych" zmian, usiłuje wepchnąć prywatnych sprzedających i małe firmy do chlewa z napisem "Allegro Lokalnie" (choć większość wpychanych wymyka się do innych serwisów sprzedażowych), przy czym ten chlew jest praktycznie bez nadzoru, allegro jedynie zerka czasem w jego stronę, sprawdzając czy jeszcze całkiem się nie zawalił, co w ich mniemaniu jest nadzorem.

Na tych zmianach ucierpią głównie kupujący. Dlaczego? A dlatego, że Allegro Lokalnie, jak powszechnie wiadomo, jest niedopracowanym, niefunkcjonalnym i niewygodnym bublem, i choć jest tam jakiś program ochrony kupujących, to szkoda czasu i nerwów na takie "zakupy". Z kolei, gdy na zwykłym allegro zostaną tylko duże firmy, które już teraz pracują taśmowo i mają w dup*e kupujących, to łatwo przewidzieć o ile głębiej będą mieć w dup*e kupujących, gdy allegro wypchnie dbających o kupujących, drobnych sprzedawców ze zwykłego allegro.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@1971MalKow4 skupiłeś się na złociszu, a nie doczytałeś, że prowizje na kontach zwykłych zostaną zrównane z prowizjami kont firmowych. Allegro pięknie wam to przekazało, jako najważniejsza zmianę wyeksponowali dopłatę złotówki. Jesteście tak podekscytowani tą złotówką, że nawet nie macie pojęcia o podniesieniu prowizji. 😁

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

no i jeszcze opłata co 10 dni aukcji które są automatycznie wznawiane, a że automatycznie to się tego nie zauważa a za każde wznowienie co 10 dni opłata... i tak co 10 dni

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

aaa....zapomniałąm... i jeszcze opłata za wystawienie

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@1971MalKow4 

dla ofert wystawionych od 2 listopada na kontach zwykłych będą takie same opłaty i prowizje jak na kontach firmowych

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Czyli konsekwentne oczyszczanie serwisu z sprzedawców prywatnych 🙂 Taki plan biznesowy został przyjęty, Allegro wyłącznie dla firm. Wiadomo, firmy generują nieporównywalnie większy przychód.

Może to i dobrze, bo taki sprzedawca prywatny, to nie ma kosztów, różnych, takich jakie ma firma i trochę psuje rynek, więc może to wyjść na plus. 

 

        

 

 

   

  

oznacz moderatorów

IREKI3
#8 Zapaleniec#

W zasadzie masz dużo racji, ale nie do końca. Mój przypadek (opisany wyżej w poście) potwierdza, że moja grupa zawodowa jest traktowana inaczej. Nie jestem sprzedawcą okazjonalnym, hoduję rośliny, płacę podatki, biorę zwroty (fakt że z własnej woli) i chciałbym sprzedawać swój towar na takich zasadch jak inni. Nie zakładam firmy, bo jest to dla mnie niopłacalne. Argument, że jak sie nie podobają zasady Allegro, to można sprzedawać gdzie indziej. Tak można, tylko pamiętajmy, że Allegro działa z pozycji monopolisty, dyktuje warunki które, nie są równe dla wszystkich klientów (sprzedawców). A swoją drogą dziwię się Allegro, bo rugując drobnych sprzedawców, podcina korzenie na którch wyrosła. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@IREKI3 masz mało ofert , ale przy cenach Twoich produktów i niewielkiej konkurencji podniesienie o 1 zł ceny klient nie zauważy , a ew. konkurenci z pewnością zrobią to samo .

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Korzenie dawno zostały odcięte. 🙂

Allegro to dawno nie jest polska firma, to zagraniczny kapitał który tylko w Polsce robi biznes. 

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Zapomniałem dodać, abonament, miesięczny,  taka usługa na koncie firmowym - kosztuje coś około 49 zł złotych  - będzie się teraz sprzedawał jak ciepłe bułeczki 🙂 

Nie jest obowiązkowy oczywiście, hahaha 🙂 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@1971MalKow4 Ameryki nie odkryłeś.

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Pan coś sprzedaje, czy tylko tak teoretycznie tutaj się wypowiada? 

Bo jak pan nic nie sprzedaje i tylko tak teoretycznie, to szkoda czasu, mojego czasu. 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@1971MalKow4 Niestety wydaje mi się, że doświadczenia w sprzedaży to Pan nie ma za grosz. O czym zresztą cały ten wątek świadczy. Pytania o zgodność z prawem, pisanie jakichś teorii kijem na piasku, stwierdzanie oczywistości o konieczności kupna abonamentu dla każdego, kto ma więcej niż 50 sprzedaży miesięcznie, co można było stwierdzić kiedy tylko ten news się pojawił.

Raz zadajesz pytania, potem z pewnością niemalże eksperta mówisz o rzekomych powodach (które w zasadzie nic wspólnego z rzeczywistością nie mają). Nie mówiąc o tym, że pisanie bzdur, jakoby polityka wobec sprzedawców miała mieć jakiś wpływ na politykę wobec kupujących... bądźmy poważni.

Pytanie o mnie to przejaw braku argumentów na temat. Nie interesuje mnie, co Pan sprzedaje i ile. Tym bardziej nie powinno pana interesować, co ja sprzedaje i ile. Trzymajmy się tematu, a nie stosujmy brzydkie sztuczki erystyczne, które mają wykluczyć kogoś z dyskusji, bo nie podobają się zadawane pytania.

Reasumując: nie rozumiem zbytnio celu tego wątku. Błądzi Pan, szuka odpowiedzi nie tam, gdzie one leżą. Serwis Allegro ma być tylko dla firm. Taka jest prawda, narzekanie nic nie zmieni. Na pewno nie narzekanie kogoś z drobnym obrotem.

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

 Serwis Allegro ma być tylko dla firm. Taka jest prawda, narzekanie nic nie zmieni.

Zgadzam się z panem. 

oznacz moderatorów

lajet
#7 Wielbiciel#

Nie zapomnij że prócz opłaty dodatkowej 1zł wchodzi jeszcze prowizja minimalna"15% , nie mniej niż 1 zł w twojej kategorii"

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowa złotówka została pomyślana, po to aby posiadacze kont zwykłych zmienili status konta na firmowe, gdzie tej dodatkowej opłaty można uniknąć, wykupując sobie abonament.

To jest propozycja w stylu,  Don Vito Corleone z Ojca  Chrzestnego i  słynne powiedzenie „mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia”   

Ludzie nie chcieli zmieniać kont z zwykłych na firmowe, bo na kontach firmowych prowizja była dużo wyższa, więc złożono wszystkim propozycję  w stylu Don Vito Corleone 🙂   

Tak jak piszesz, w tym dziale, z automatu, po zmianie statusu konta, prowizja wzrasta z 10% na 15%, oraz minimalna pobierana prowizja to 1 złotych, więc przy sprzedaży dużej ilości produktów poniżej 7 złotych, w całym wolumenie cenowym średnia prowizja będzie w okolicy 18-20% lub więcej.  Nie należy też zapomnieć, że automatycznie wzrasta, jeśli jest pobierana, prowizja od kosztów wysyłki, z 10%  na 15%. 

I tym sposobem, nie podnosząc oficjalnie wysokości prowizji, zwiększymy pobieraną prowizję, w tym dziale, o prawie 100%  

PS: Oczywiście możesz nie skorzystać z tej propozycji........ 🙂 

               

oznacz moderatorów

1971MalKow4
#9 Pomysłodawca#

Możesz też sprzedawać na Allegrolokalnie, gdzie opłata pobierana w tym dziale to 8% 🙂  Tylko to serwis dla drobnych sprzedawców , więc o sprzedaży dużej ilości produktów zapomnij.

 

  

  

oznacz moderatorów