anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skopiowane oferty, zdjęcia, opisy

car-tk
#7 Wielbiciel#

Przeglądając internet trafiłem na taka stronę: https://www.kvalitnytovar.sk/

Znalazłem tam skopiowane moje oferty Allegro wraz z zdjęciami i opisami. Są też oferty innych sprzedawców z mojej kategorii i pewnie innych kategorii też, ponieważ sklep ma wystawione tysiące ofert w kategorii dom i ogród.

Strona już dziś nie chciała mi się załadować, dopiero po zmianie VPN na Niemiecki działała normalnie. 

Pracownik tego sklepu oczywiście nic nie wie i każe się kontaktować z właścicielem, 

Allegro może coś pomóc w takiej sytuacji ?

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dziękuję @car-tk za zgłoszenie. Przekazałam już prośbę o zbadanie tej sprawy do naszego działu technicznego. Sprawdzimy, czy możemy coś zrobić w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@car-tk  Prawne działania przeciwo takim stronom są niezwykle trudne i przypominają walkę z wiatrakami, ponieważ wciąż pojawiają się nowe, które publikują takie informacje. Nie możemy całkowicie zablokować możliwości kopiowania publicznie dostępnych u nas treści, ale mogę Cię zapewnić, że żadnych danych wrażliwych takie serwisy nie posiadają. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  HolusiuOlusiu, "takim stromom"! Popraw to 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

"stronom" :)))))

Ula

Ula
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Wredziu, masz rację, przepraszam.  Wyszedł mi nieudany skrót myślowy, miało być o wielu, a napisałam o jednej. Poprawione! 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

car-tk
#7 Wielbiciel#

Ok rozumiem że może być trudne, jednak wydaje mi się że ta konkretna strona działa od przynajmniej 2 lat. 

W ofertach można odszukać numery kont bankowych, numery telefonów, logotypy firm itp. 

Numery produktów z tej strony są numerami ofert na Allegro. Myślę wiec że Allegro się powinno starać coś zrobić w takiej sprawie. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@car-tk @_HolaOla_ sprawdź proszę czy to nie jest strona która oferuje po prostu klientom słowackim zakup przedmiotów z Allegro za ich pośrednictwem. Wiem że są takie po rosyjsku. Jezeli tak to dla Ciebie tylko lepiej - może kupi jakiś Słowak?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_    No, masz szczęście :)))) Na pocieszenie powiem Ci, że zdarza się najlepszym, zwłaszcza wtedy, jak się szybko myśli 🙂 Nie przejmuj się zatem 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Nie ma szans 😉 

 

Allegro na pewno Ci nie pomoże. Ja całkiem niedawno zgłaszałem kradzież zdjęć moich jak i innych sprzedawców z mojej kategorii. 

Allegro odpisało " nasze systemy tego nie potwierdzają, nie możemy nic zrobić" 

Na pytanie jak mam chronić swoją własność intelektualną, gdzie jednocześnie zdjęcie musi spełniać wszystkie wymogi allegro. Nie może posiadać logo, ani znaku wodnego etc. 

Odpisano mi, że mogę sobie skierować wniosek do sądu, także daruj sobie kontakt z botami bo poza tym, że się wku... zirytujesz to i tak nic nie osiągniesz 😉 

 

Zresztą każdy kontakt tak tak się kończy. Czy chodzi o zwrot prowizji, czy o kradzież własności intelektualnej czy też pomoc merytoryczną. 

Ja już odpuściłem sobie pisanie poematów i prośby o pomoc, bo niestety konsultanci albo nie są zobligowani do "udzielania pomocy przedsiębiorcom" , albo nie znają swojego regulaminu , albo zwyczajnie im się nie chce 😄 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@lopes1990, może być znak wodny, dlaczego niby nie? Jakbym był firmą to sam bym wstawiał.
Widziałem wielokrotnie znaki wodne u innych. Trzeba się szanować a nie dawać dupska 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięteMiniatury zdjęć nie mogą posiadać znaku wodnego, a umieszczanie ich nie jest zgodne z naszym regulaminem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@_HolaOla_  A szkoda. Bo dzięki temu można byłoby łatwiej pokazać kto kradnie zdjęcia.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_, a jaki to ma cel? chyba chodzi o to, by mówić, że to zdjęcie wykonałem sam, a nie ukradłem z aukcji obok.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

dokładnie "nasze narzędzie nie wykazało itp " 

inwestujesz w sprzęt doszkalasz się jak robić poprawnie zdjęcia m.in.  światło , cienie , balans bieli itp 

 a konkurencja sobie kopiuje twoje "dzieło" bez zgody autora i pozostaje batalia sądowa  bo allegro nic  nie poradzi , ale wpisz w opisie nr telefonu to w ciągu 1h oferta zostaje usunięta .

dodam że wysyłałem do allegro zdjęcie roboczy czyli bez obróbki graficznej oraz mapowanie 

zrobienie takiego samego zdjęcia jest niemożliwe ale nie dla narzędzi z których korzysta moderator allegro 

 

 

oznacz moderatorów