anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart kurier - osoba fizyczna

goodoffer
#7 Wielbiciel#

Próbuję od kilku tygodni uruchomić dostawy Smart kurierem, jako Sprzedający - osoba fizyczna.

Po bardzo długich i męczących rozmowach z:

DPD, Poczta Polska (Żabka etc), UPS, X-Press kuriers i Paczka w Ruchu,

doszedłem do ściany.

Posiadam obszerną korespondencję z w/w kurierami, zapisy czatów, straciłem masę czasu.

Jeżeli nie jestem firmą, to moje starania żeby uruchomić dostawy, jakiekolwiek, Smart kurier - są moim zdaniem niemożliwe. Po prostu, w/w kurierzy nie przewidują osób fizycznych w swojej ofercie.

Kiedy był Allegro Kurier (lub Mini Kurier) InPost - sprawa była banalnie prosta.

W moich opcjach dostawy, jako Sprzedającego osoby fizycznej, nie pokazują się opcje Allegro DPD etc, czyli te wymagane przez Allegro.

Sprawa jest poważniejsza, bo w ten sposób odsunięto nie tylko mnie, ale tysiące prywatnych (nie firmowych) użytkowników od oferowania Smart kuriera. Pozostały tylko Allegro paczkomaty.

Powiedzmy, że Kupujący (kupił ode mnie coś za 150 PLN)  mieszka na wsi, do paczkomatu ma kilkanaście kilometrów. Tak więc, albo dopłaca do mojej oferty kilkanaście złotych, żeby mu kurier dostarczył, albo kupuje od firmowego Sprzedającego, czyli ja zostaję "za burtą".

Mega-kampania Allegro, zachęcająca do nabycia Smarta - powinna ujawnić prawdę i zaznaczyć, że kurierem Smart Kupujący dostanie tylko od firmy.

Jeżeli ktoś mógłby życzliwie podpowiedzieć, co mam robić w tej sytuacji, aby mieć Smart kuriera przy ofertach - będę bardzo wdzięczny.

Dotychczasowe moje rozmowy z DPD, Pocztą, UPS etc - czyli wszystkimi, których Allegro wymienia, jako obecnych możliwych Smart-kurierów, w moim przypadku, jako osoby fizycznej - są rozmowami "konia z wiadrem". Podobnie wyglądają czaty z samym Allegro.

Polecam się i proszę o pomoc 🙂

 

 

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ACCURON
#13 Ambasador#

nic nie da sie zrobic 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@goodoffer Ja obecnie mam tylko smarta z paczkomatów in post a usługę Poczty Polskiej bez umowy i póki większość klientów wybiera paczkomat korzystając zwykle z darmowych wysyłek przekraczam wymagany próg 50% i moje oferty są SMART bez podpisywania umów z kurierami do których i tak będziesz musiał dopłacać.

oznacz moderatorów

goodoffer
#7 Wielbiciel#

Dziękuję,

czyli praktycznie mój Smart jest tylko na paczkomaty. Reszta - trzeba dopłacać. Szkoda, że nie można tego jakoś ogarnąć przez Furgonetkę lub Apaczkę. Ale, Allegro po prostu nie wyświetla nic z Allegro kurierów w opcjach dostawy dla osoby fizycznej, jak ja.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@goodofferNawet jak byś mógł jako osoba prywatna to nie wiem czy jest sens wybierać kuriera jako usługę SMART nie jest to opcja za 0 zł do przesyłki sam dokładasz 3,99 zł plus koszty pakowania i obsługi z własnej kieszeni .z doświadczenia powiem ci że większość klientów i tak bierze paczkomat in post-u bo nie chce im się stać na poczcie w kolejce z awizo jak ich listonosz w domu nie zastanie a tym którym ta usługa nie pasuje udostępniam wysyłki pocztą lub kurierem z cennikami które mi odpowiadają bez umowy 

oznacz moderatorów