anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie: cena od najniższej. Czy aby na pewno?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Tutaj:

Sortowanie_błąd.png

 

I tutaj też:

Sortowanie_błąd_2.png

To się zdarza za często, i w trwających ofertach, i w zakończonych - choć w zakończonych chyba rzadziej. Mam wrażenie, że system dzieli oferty na dwie kategorie - pierwszy (lepszy) sort i ten drugi, gorszy. 

Naprawicie? Czy tak ma być?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

mwmonety
#21 Demiurg#

Pewnie dlatego że oferty promowane ,wyróżniane są prezentowane w pierwszej kolejności a reszt jest traktowana jak szara strefa.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mwmonety 

A wiesz, że nie? Najtańsze oferty sprzedawcy A w ofercie B są na początku, a w ofercie C na końcu. Poza tym w używanych książkach prawie nie ma ofert promowanych - zresztą wyłapałabym je bez kłopotu i bez zdziwienia...

I dlaczego teraz (21:48) jest tak:

Sortowanie_błąd_3.png

...jeśli pięć godzin temu było jak wyżej?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 No to już sam nie wiem ,może masz jakąś hipotezę bo osobiście to nie przyglądałem się temu z bliska .Sam wystawiam tylko w licytacjach i sam sobie wybieram czas kiedy się aukcja ma zakończyć a tam sortowanie nie ma takiego wpływu.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mwmonety 

No właśnie nie mam hipotezy, moja logika poległa w starciu z tymi fotkami. Nic się nie trzyma kupy - ani oficjalnie, ani nieoficjalnie rzecz biorąc.

Albo Allegro robi kupujących w bambuko z przyczyn dla mnie niepojętych, albo powinno złożyć reklamację w Dziale Informatycznym, grożąc programistom POK i zawieszeniem konta😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 No to fajnie by było żeby ktoś kumaty z adminów dał jakąś wskazówkę jak podchodzić do tych sortowań pozycji.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mwmonety 

Oh, yes! (by potwór z Loch Ness)

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie tylko w sortowaniu po cenie - w sortowaniu po czasie w zakończonych też zdarzają się podobne kwiatki. Zresztą swego czasu nie tylko na allegro to zauważyłem (i nie mam tu na myśli portali typowo sprzedażowych czy ogłoszeniowych). Odnoszę wrażenie, że część portali z tym błędem korzysta z jakiejś specyficznej, uwalonej biblioteki (albo zatrudnia tego samego programistę, który wszędzie popełnia ten sam błąd).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Najgorsze, że tak jest w połowie wyszukiwań, przynajmniej u mnie. Czasem system umieści jedną ofertę nie tam gdzie trzeba, ale potrafi też podzielić oferty na pół i każdą połowę sortować oddzielnie po cenie.

Faktycznie, przy sortowaniu po dacie w zakończonych też się tak zdarza.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

W zakończonych to w ogóle pokazuje tylko niewielką część wszystkich zakończonych ofert, kiedyś pokazywało wszystkie aukcje z ostatnich 2 mies.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vonNogay Od pewnego czasu mam wrażenie że Allegro tak manipuluje wyszukiwarką iż jest ona niewiarygodna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A już myślałem że czas do okulisty.🤣 a to ma tak być.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Jeszcze kilka podobnych takmabyciów i będzie najwyższy czas do psychiatry😂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@vonNogay 

Z tego co wiem, pokazuje wszystkie zakończone z ostatnich 60 dni - ale oferty kupna pokazuje tylko z 30 dni.

Starsze wyglądają jak zakończone bez sprzedaży, mimo że towar znalazł kupca.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Kasiulki2 Hmm.. wielokrotnie wyszukując coś w zakończonych mam 0 wyników a aktywnych ofert danego przedmiotu jest kilka-kilkanaście. Mało prawdopodobne, aby chociaż jedna sztuka nie została w ciągu ostatnich 2 mies. sprzedana albo aby ktoś danej oferty po prostu nie zakończył (chociażby aby uniknąć opłaty utrzymaniowej).

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@vonNogay 

Nie wiem w takim razie... Mnie się bardzo rzadko zdarza brak wyników w zakończonych i zwykle dotyczy takich pozycji, które miały prawo się nie sprzedać przez dwa miesiące.

Kiedyś można to było łatwo sprawdzić, przynajmniej kiedy chodziło o zakończenie ze sprzedażą. Od kiedy Allegro zamordowało WebAPI, możemy tylko gdybać.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 "Starsze wyglądają jak zakończone bez sprzedaży, mimo że towar znalazł kupca." - po wejściu w ofertę widać czy została sprzedana, czy nie😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Dwadzieścia minut temu:

Nie widać. Przed chwilą wlazłam we własną ofertę, sprzedaną pierwszego maja. Nie ma śladu po kupującym ani na liście w zakończonych, ani po kliknięciu w ofertę. Ale to było po zalogowaniu, spróbuję spojrzeć z zewnątrz...

Teraz:
Jezusie Nazarejski! Tobie chodzi o ten żółty pasek na górze??? Jak "Sprzedaż zakończona" to się sprzedało, a jak "Sprzedaż zakończona, nie było ofert kupna" to nie?

Takie to chytre?

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 "Jezusie Nazarejski! Tobie chodzi o ten żółty pasek na górze??? Jak "Sprzedaż zakończona" to się sprzedało, a jak "Sprzedaż zakończona, nie było ofert kupna" to nie?" - dokładnie tak😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kasiulki2, tak ma być. Aktualnie sortowanie wynika z realizowanego testu, w którym w pierwszej kolejności pojawiają się oferty najbardziej dopasowane do hasła, które wyszukuje kupujący.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów